Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kényeztetik ennyire el?...

Miért kényeztetik ennyire el? Hogy lehet ennyire elviselhetetlen?

Figyelt kérdés

A 13 éves unokatesómról van szó...

Bármit kér,azt megkapja.

Karácsonyra kapott egy iPhone-t,de a jó bizonyítványért kapott egy Galaxy S2-őt,de azt is le akarja cserélni iPhone 5-re majd...Én kitűnő lettem,mégsem kaptam semmit,pedig már a telefonom is tönkre van menve,csak hívni lehet vele és sms-t írni.

Idén nyáron "csak" 4-szer mennek el nyaralni,de Ő ki van akadva,hogy Párizsba októberbe mennek,nem most.Nem értem,én annak örülök,ha horvátországba elmegyünk kocsival és ott se 5 *-os szállodákban vagyunk,hanem egy kis nyaralóba,ahol az öcsémmel kell együtt aludnom.

Ha találkozunk,folyton azt hallgatom,hogy Ő milyen kövér(kb. 50 kg) meg hogy a haja milyen szörnyű(2 hetente megy fodrászhoz)és hogy mennyire gyűlöli a takarítónőjüket,mert mindent elpakol a szobájába úgy,hogy semmit nem talál meg.

A netbookját azért cseréltette le,mert nem tetszett neki a színe és az apja rögtön újat vett neki.

Hetente jár el vásárolni a barátnőivel és egy vagyont hagy ott egy üzletben.2 hete voltunk náluk és akkor gardróbja van,mint egy kisebb lakás.Van olyan pólója,amin még ott az árcédula.Ha beszélgetünk,annyira nyávog,hogy az szörnyű.Egy értelmes gondolata sincs.


2011. júl. 8. 14:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
Ne irigykedj! Van, aki Horvátországba se jut el.
2011. júl. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%

Neked meg nem kéne irigykedned...

"a telefonom is tönkre van menve,csak hívni lehet vele és sms-t írni." szerinted mire való a telefon??

2011. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Szafica ***** válasza:
32%
mi meg nyaralni se megyünk
2011. júl. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%
Megint egy irigy tini!:))
2011. júl. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
Ha én gazdag lennék, én is mindent megadnék a gyerekemnek. Így is mindent meg fogok adni, csak lassabban. :)
2011. júl. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Jaj nekem is van ilyen ismerősöm. Az ilyenek semmire se jutnak az életben.
2011. júl. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
18%
Ha ennyi pénzem lenne és vennék a gyerekemnek i phone 4et vagy 5öt vagy 6ot. (Persze csak ha tud rá vigyázni) A szülei biztos megdolgoznak azért a pénzért. Ja és én is kövérnek érzem magam 51 kg-al. Főleg, ha az ember 150 cm hozzá..:D
2011. júl. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
De a csaj még akkora ribi ráadásul...elmondtam neki nagy nehezen,hogy melyik srác jön be,erre másnap már az Ő ölében ül és ölelgeti.A szüleinek meg teszi magát,hogy mennyire jókislány és hogy nem tehet róla,hogy az emberek nagy többsége utálja.
2011. júl. 8. 14:54
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

van abban igazság, amit az első válaszoló írt...

lehet, hogy az unokatesód tényleg el van kényeztetve, dehát az ő baja, ha ilyen felszínes, nem?

2011. júl. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

Nyugtasson meg az a tudat, hogy Te két lábbal a földön járó ember vagy. Örülj annak, amid van, és az Ő példájából kiindulva tanulj megbecsülni mindent. Tudod, valószínűleg arra nevelték, hogy mindent megkap, amire ránéz, és ez a nevelési forma arra készteti, hogy próbára tegye a szüleit, a buxájukat, meg a gardróbja befogadóképességét. És, amint látod, össze is jön neki. De ez nem azt jelenti, hogy ez helyes. Mert lehet, hogy (a leírtak alapján) gazdagok, de nem láthatsz bele abba, ami otthon, szűk családban történik. Talán valaminek a kompenzálása ez a nagy ereszd-el-a-hajamat. Vagyis a szülők nincsenek jó viszonyban, és bűntudatból mindent megvásárolnak neki. De lehet más oka is.

Ezért örülj neki, hogy elmentek nyaralni. Más még külföldön sem járt soha. A mobil-dologról még annyit, hogy amit ma mobiltelefonnak neveznek, az nem mobil (már). A mobil pontosan sms - ezésre és hívásra van kitalálva. Ha esetleg más opció kell (filmletöltés, játék, Internet), akkor javaslom a számítógépet. Csak úgy.

2011. júl. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!