Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kényeztetik el a kistest...

Miért kényeztetik el a kistestű kutyákat? Miért vannak a nagyobb testű kutyák kirekesztve?

Figyelt kérdés
Egy kezem meg tudom számolni hány normális kistestű kutyát ismerek. A legtöbb agressziv, neveletlen kis pukkancs mindennek neki mennek ami mozog. Mivel felénk nem igen vannak nagy testűek ezért megpróbáltam oda vinni a kutyámat a kissebbekhez, de vagy elküldtek, vagy úgy nézték a kutyám mint valami szörnyet. Nem értem miért nem tudják megnevelni őket rendesen
2012. nov. 26. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
azért mert most a kistestű kutya nagy "divat" lett.. aztán szó szerint lesz*rják hogy majd megőrül ha egy másik kutyát lát. mert kicsi, úgyis meg tudják fogni, minek bármit is tanítani neki. óó, sokat mondok, nem tanítani, nevelni. nekem is elegem van a legtöbbjükből, mert ha megnézzük, tényleg kis pukkancsok. tisztelet a kivételnek!
2012. nov. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Én pont most adtam fel hirdetést az egyik ingyenes oldalon, h kutyámnak játszópjatást keresek.

Egyszerűen már tarthatatlan a helyzet.


Csak a legutóbbit említsem:

Vasárnap reggel, sehol senki, bátran elengedtem. Ott somfordált mellettem. Látom megjelenik egy pacák, aki úgy félti a kutyáját MINDENTŐL, mint valami felbecsülehtetlen értékű műkincset, és nekiáll ordibálni, h fogjam meg az enyémet. A pacák kutyája a flexin nekiáll vicsorogni meg ugatni, az enyém meg szinte kiröhögi. Fogtam magam és szimplán hátatfordítottam. Már lexarom az ilyeneket, ugyanis ez a pacák azt hiszi, h mindenkinek körülötte kéne ugrálnia. Elvárja minden másik kutyástól, h messzire kikerüljék őt, ha nem így történik, akkor ordibál meg fenyeget. Szóval vasárnap elhatároztam, h ha legközelebb meglátom, nem teszi zsebre azt, amit tőlem fog kapni.


Ja, és kiderítettem, h régebben egy nagytestű kutyája volt, SOHA nem fogta meg, akkor se, ha egyesek kifejezetten kérték, mert pl az ő kutyájuk nincs megnevelve rendesen, de el szeretnének menni mellette. Akkor csak pökhendizett, h ő ugyan nem fogja meg....


Amúgy ha kutyás vagy csak emberke közeledik, mindig behívom és leültetem a lábamnál, mert így illik. De mától ha a pacákról van szó, akkor semmit se fogok reagálni. Kerüljön ki ő....

2012. nov. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Érthető a félelmük mivel a nagy többség nem tudja megnevelni a sajátját ezért sokszor jogosan azt hiszi hogy a másik se tudja az övét, ezért féltik mert egy nagy testű simán kinyírhat egy kisebbet, ráadásul a kis pukkancsok nem is szeretik a nagyokat és nem is tudnának velük játszani.

Egyébként azért azt is megértem hogy a "pacák" félti a sajátját mert az övé pórázon van, a tied nem és ő nem tudhatja hogy a tied hogy reagál.

Én a helyedben elkezdenék látványosan produkáltatni had egye őket az irigység :D

2012. nov. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
76%

Azért, mert a kistestű kutyák legnagyobb részét nem kutyaként nevelik, tartják és szeretik, hanem:

-nyugdíjasok unokapótléknak,

-fiatalok gyerekpótléknak,

-tinédzserek plüssjátéknak,

-stb.


Megveszik, mert "olyan cuki, kutyuli-mutyuli"...nem nevelik, mert nem okoz gondot a rossz viselkedésével a kutya: egyszerűen pórázzal odébb húzzák, elrángatják a kényes szitukból, vagy egyszerűen ölbe kapják...ettől a kutya frusztrált-ideges-félénk-agresszív lesz, amitől néhány nagyobb kutya begőzölhet, helyre utasíthatja a kicsit...a gazdi meg innentől kezdve "okkal" mondhatja, hogy azért félti, mert megtámadták...

Ördögi kör

2012. nov. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Próbáljuk meg kicsit más oldalról megközelíteni a dolgot.Első lépésben szerintem nem méret szerint kéne megkülönböztetni a kutyákat,hanem gazda szerint.Mindenkinek más igénye van,más kutyát tart.Van,aki szándékosan -erőfitogtatásból-elengedi a kutyáját,legyen az bármilyen méretű. Én nagy általánosságban 150 cm magas 40 kilós félénk embereket látok így kutyát sétáltatni,kiélve azt,hogy"végre én is akkora vagyok,mint a többiek,most nem néz le senki,mert van egy óriás kutya mellettem"-mintha bárki is foglalkozna vele.De legalább bátornak érzi magát. Van a plázacica kedvenc egykilós kutyája,akit még a széltől is óvni kell.Van a felöltöztetett gyermekpótlék kutyák,stb.Szerintem el kéne arra a szintre jutni, hogy mindenki pórázon,vagy kijelölt kutyafuttatóban sétál a kutyájával,és akkor ezzel az apró odafigyeléssel el lehetne kerülni sok-sok konfliktushelyzetet,esetleges balesetet,nem utolsó sorban a kutyát nem kedvelő honfitársaink nem néznének ránk-kutyásokra-úgy,mint a véres rongyra.
2012. nov. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy tacskóm van. Bármilyen kutyához odaengedem, amelyik szabadon van. Akik pórázon billegnek, azokkal szoktam vigyázni, ha kicsi, ha nagy, nem mehet oda, mert az már gyanús, hogy egy bazi nagy fás-füves téren a kutya flexin van. Imádom a kutyát, a családom is, de nem kevésbé fontos megnevelni őt se, mint a nagyokat, különben lehetetlen vele normálisan együtt élni és egy csomó kutyás, bandázós, "portyázós" élménytől megfosztanám. Szerintem amúgy kb ugyanannyi neveletlen nagytestű farokhosszabbító van,int kis idegbeteg görcs ...
2012. nov. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem sincs akkora nagy kutyám egy vizslám van . Ebben a városban nincs kutya futtató ezért kell elengedni.
2012. nov. 26. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!