Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kellene nekem gondoskodn...

Miért kellene nekem gondoskodni a párom előző kapcsolatából született gyermekekről?

Figyelt kérdés
A párom rendesen fizeti a gyerektartást, 2*10 000Ft-ot ami bár nem sok, de a mi gyermekeinkre sem tud többet adni. Az anyjuk állandóan azzal jön, hogy nekem ugyanolyan kötelességem lenne a gyerekek ellátásában segíteni neki, mint a páromnak. Ugyan miért lenne nekem ez a kötelességem? Én sem várom el, hogy ő a mi gyerekeinkről gondoskodjon. Persze ünnepekre veszek nekik ezt-azt, de azért kicsit erősnek érzem, hogy ugyanazt meg kellene adnom nekik, mint a mieinknek. Most az a baja, hogy a gyerekek nem jöhetnek át karácsonyozni, csak az apjukhoz és az apai nagyszülőkhöz mennek. Miért baj ez?
2012. dec. 24. 07:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Sajnos az anyukában sok a sérelem, amit a gyerekein keresztül próbál levezetni. Nagyon sok elvált nő esik ugyanebbe a hibába, ráadásul egyre többet követelnek. Neked nem kötelességed hozzájárulni a gyerekek eltartásához. Ha pedig nem tartja be a megítélt láthatást, bírósághoz lehet fordulni. Nem ő szabja meg, hogy a gyerekek apja hova viszi karácsonyozni őket.
2012. dec. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

Igen, kötelességed.Azért mert a társad gyermeke, és mikor a társadat elfogadtad, vele együtt a gyerekeit is, akár van akár nincs közös gyermeketek.


Ez alap.

2012. dec. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Látod, ezért nem szabad elvált emberhez menni. Csak gondold végig, ha elválnál, mit várnál a volt férjedtől? Ugyan ezt
2012. dec. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

hú de minuszol valaki:XDD


ui: azért gondolj bele, te mit éreznél, ha gyerek volnál és egy mostoha miatt nem karácsonyozhatnál a saját édesapáddal-gyerekként, a magad picinyke lelkivilágával.


"a gyerekek nem jöhetnek át karácsonyozni,"


Csak csendesen mondom: előttem mint anya, mint nő: megbuktál. Mert egy nő, egy anya, egy gyerek érdekét mindig is magánál előrébb teszi.

2012. dec. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Hogy-hogy csak az apjukhoz és az apai nagyszülőkhöz mennek? Nem együtt éltek az apjukkal? Meg mi az, hogy nem jöhetnek át? Elég gonosz magatartás egy anyától! Ja, és szerinted mire elég 10 ezer forint gyerekenként? Többe kerül az iskolai menza havonta!
2012. dec. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

Ne gondold, hogy mert új kölyköket szültél neki, a régiek már nem számítanak, mert kimentek a divatból...NEM TÁRGYAK!!! Ugyan annyi és ugyan olyan jogaik vannak, mint a közös gyerekeiteknek és ezeket a jogokat neked is biztosítani KELL!!! Szívtelen lehetsz, ha olyan feltételeket szabsz, hogy nem jöhetnek karácsonyozni...

Mondd, szereted Te ezeket a gyerekeket egy kicsit is? Attól félek nem a válasz, de akkor a Párodat sem szeretheted...

Remélem egyszer, ha választás elé kerül ez a férfi, nem Téged választ...


24N

2012. dec. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Azért, mert a párpddal együtt élsz, akár élettársként, akár feleségként vagy férjként, ha férfi vagy.


CSALÁD - ez neked mond valamit?


Azzal, hogy a párodal elfogadtad, elfogadtad azt is, hogy vannak gyerekei és azokról bizony gondoskodnia kell, ha pedig neki is, akkor neked is, mert FELE-FELE. Erről szól a párkapcsolat és a házasság. Ugye?


Karintyh Frigyesnek volt egy fia az első házasságából, nejnek az elsőből szintén egy gyerek, és közös is született. Elhíresült viccük:


(Aranka):


"Jöjjön már, mert a maga gyereke meg az én gyerekem veeri a mi gyerekünket!"


NIncs semmi erős abban, hogy ugyanazt meg kell adnod nekik, mint a saját gyerekeidnek, ez természetes kéne, hogy legyen neked. Az az erős, hogy nem teszed. Gonosz mostoha akarsz lenni?

2012. dec. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Miért baj az, ha a gyerekek csak az apjukkal és az apai nagyszüleikkel karácsonyoznak? 24 és 25 az ő napjuk, addig én a gyerekeinkkel a szüleimnél vagyok és a párom 26-án jön utánunk.

Nem, nem igazán élünk együtt, mert a párom másik városban dolgozik és a legtöbbször ott is alszik (a szüleinél). Heti 1-2 napot tölt velünk. A közös gyerekekre is csak a 3*10000Ft-ot adja, külön kasszán vagyunk, így beszéltük meg a kapcsolatunk elején. Nekem miért kellene a párom előző kapcsolatból származó gyerekek után fizetni? Én azért dolgozok keményen, hogy a gyerekeimnek jó legyen és nem azért, hogy idegeneket támogassak.

2012. dec. 24. 12:11
 9/16 anonim ***** válasza:
29%
Első vagyok, én félreértettem akkor. Azt hittem, hogy az anyjuk nem engedi őket oda karácsonykor, így más a helyzet. A karácsony a család, a szeretet ünnepe. Legalább a párod kedvéért megerőltethetnéd magad.
2012. dec. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként én egyetértek a kérdezővel. Bezzeg mikor az elvált anyuka kérdezi, hogy az új nő fizetéséből is vonhatják-e a gyt-t, mindenki olyan felháborodva válaszolja, hogy nem.
2012. dec. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!