Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kellene nekem gondoskodn...

Miért kellene nekem gondoskodni a párom előző kapcsolatából született gyermekekről?

Figyelt kérdés
A párom rendesen fizeti a gyerektartást, 2*10 000Ft-ot ami bár nem sok, de a mi gyermekeinkre sem tud többet adni. Az anyjuk állandóan azzal jön, hogy nekem ugyanolyan kötelességem lenne a gyerekek ellátásában segíteni neki, mint a páromnak. Ugyan miért lenne nekem ez a kötelességem? Én sem várom el, hogy ő a mi gyerekeinkről gondoskodjon. Persze ünnepekre veszek nekik ezt-azt, de azért kicsit erősnek érzem, hogy ugyanazt meg kellene adnom nekik, mint a mieinknek. Most az a baja, hogy a gyerekek nem jöhetnek át karácsonyozni, csak az apjukhoz és az apai nagyszülőkhöz mennek. Miért baj ez?
2012. dec. 24. 07:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%

"Én sem várom el, hogy ő a mi gyerekeinkről gondoskodjon."


Hát ez elég rossz összehasonlítás. Az előző kapcsolatból született gyerekek a párodé, tehát az ő révén félig hozzátok tartoznak.

Viszont a ti közös gyerekeitek, sem az ex-asszonyé, sem pedig az ő új párjáé (ha van). Tehát a ti közös gyerekeitek sehogy nem tartoznak az exékhez.

2012. dec. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
48%
Nem egyáltalán nem kötelesességed pénzel hozzájárulni a nevelésükhöz. Itt sok elvált sértett nő van, ne foglalkozz velük. Az Anyának és az Apának kell a gyerekeket eltartani. Senki másnak nem kötelesessége.
2012. dec. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
23%

a párod gyerekei nem "idegenek", hanem a mostohagyerekeid. elég felelőtlen a párod, hogy bevállalt még 3 gyereket, ha a már meglévő kettőre is csak fejenként 10-et tud adni. mire elég az szerinted?

te is úgy viselkedsz, mint aki csak az esküvő után jön rá, hogy a férjének már van gyereke...

2012. dec. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem, én tudtam, hogy vannak gyermekei, de ezt ő vállalta. A bíróságon megítélték a gyerekeknek járó gyerektartást és ennek azóta is eleget tesz.

Ha együtt élnénk, közös lenne a kassza, akkor megérteném, hogy több járna a gyerekeknek, de így, hogy gyakorlatilag nem is élünk együtt, és egymás pénzügyeihez semmi közünk sincs, az exe mi jogon kéri, hogy én is adjak neki pénzt?

2012. dec. 25. 07:24
 15/16 anonim ***** válasza:
67%
Tökmindegy mit kér. Nem adsz aztán nem tud semmit tenni, téged semmi sem kötelezhet. Bepróbálkozik aztán te meg enged el a füled mellett.
2012. dec. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
55%
Először neki adtam volna igazat, de így hogy leírtad, hogy a közös gyerekekre se ad többet, és ráadásul külön is éltek, így megértelek. Kompromisszumos megoldásként szerintem az lenne jó, ha az apa szervezett volna közös programot az összes gyereknek, mert azért mégiscsak testvérek. De ebben az esetben az apa dolga lenne, hogy elintézze, hogy 5ösben is töltsenek egy kis időt. Ha nincs sok pénze, akkor is elmehetett volna velük sétálni/túrázni/szánkózni vagy egy szelet tortát enni a cukrászdába.
2012. dec. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!