Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítsek a húgomnak ebben a...

Segítsek a húgomnak ebben a helyzetben, vagy ne avatkozzak bele, oldja meg ő maga?

Figyelt kérdés
15 éves a húgom és ismerkedik egy fiúval. Csak a suliban találkoznak, és eddig szájra puszinál több nem is történt köztük. Az ünnepek között szeretnének elmenni moziba, de a szüleim hallani sem akarnak róla. Eléggé vaskalaposak ilyen szempontból, és én nem is feszegettem anno a határokat. (Én 19 évesen ismerkedtem meg azzal a fiúval, akit haza is vittem, előtte nem volt semmi komoly. És ez a fiú lett a férjem. :-)) Szegény húgom szenved, mert szeretne találkozni a barátjával, de főleg apukám hajthatatlan. Csak azt hallgattjuk, hogy ebben a korban tanulni kell stb. Bele avatkozzak a kettőjük "harcába"? Vagy ezt a csatát vívja meg a húgom egyedül? Már arra is gondoltam, hogy mivel haza nem viheti a fiút, meghívom hozzánk (külön élek a férjemmel természetesen), és legalább mi megismernénk ezt a hódolót.
2012. dec. 25. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem jó ötlet. Legalább Ti tudjátok kivel van a gyereke. Ha túlzottan tiltják el fog menni titokban és fogalmatok sem lesz merre kószál! Jobb kontrollálva tudni merre van, mint hogy elkezd hazudni. Hívd meg magatokhoz!
2012. dec. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%
Nehéz dolog, mert egyfelől azt mondanám, mivel nagyon helyesek ilyenkor, hogy segíts neki, más felől meg mivel az egyik lányom majdnem ennyi idős(14,5) és tudom milyen kajlák inkább nemet mondanék.
2012. dec. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
*tudom milyen kajlák és mennyire kell rájuk vigyázni, hogy ne csesszék el az életüket inkább nemet mondanék.
2012. dec. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez jó ötlet h elhívos magatokhoz,te lecsekkolod a srácot meg ismered,és aztán már könnyebb meg győzni a szüleidet h engedjék a hugodnak a kapcsolatot
2012. dec. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet. Így legalább nem titokban fog elsunnyogni. 15 évesen az ember már elég érett egy kapcsolathoz, vagyis hát tombolnak a hormonok... és azért az emberek nagy részének ilyenkor már megvan az első csókja, nem értem, mit kell ezen pattogni (és nem olyanként mondom, aki 12 évesen csókolózott, nekem 22 évesen sikerült először :P). Meg legalább a srác sem fogja úgy érezni, hogy a lány egész családja ellenséges vele.

Egyébként anno én is mindig falaztam öcsémnek, mondjuk más témában... de úgy gondolom, ez is természetes testvéreknél...

2012. dec. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó ötlet. Legalább a húgod is érzi,hogy számíthat rád és te is megismerheted a srácot. Ha a szüleid ennyire elzárkóznak a témától szerintem a tesód is értékelni fogja a lelki támogatást.
2012. dec. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még egy ötlet: akár el is mehetnétek 4-en moziba is, miután volt nálatok:) A szüleidnek akkor nem lehet kifogása, ha te és a férjed is "felügyeltek". Aztán ők ülhetnek pár sorral hátrébb a moziban, hogy tudjanak kicsit kettesben lenni.
2012. dec. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!