Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit adnátok egy nem túl...

Mennyit adnátok egy nem túl kedves rokon temetésére ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Apai nagyanyám meghalt, elvitte a gyász, apám jó pár hónapja ment el.

Anyámat, engem sose szerettek, tesómat (ő a fiú) még épphogy. Apám temetésére 40 ezer Ft-tal járultak hozzá nagybátyámmal (220ba került).

Hatalmas adósságban van a család így is. Rengeteg pénzt öltem egy adag tartozásba, amit sikerült kiiktatni, de mivel anyám nem akarja/tudja eladni a nagy családi házat, mert jelzálog van rajta és szarul keres, ezért kezd visszacsúszni a hatalmas rezsi miatt. Hatalmas lelki viaskodás után mondtam anyámnak több hónap után, hogy már nem tudom támogatni, mert én is kezdeni akarok valamit az életemmel, összeköltöznék a barátommal (ja: akkor sem éltem vele, úgy támogattam, mostanra meg sikeresen összeköltöztünk).

Sírt, drámázott, majd a lelkemre próbált beszélni, sokat sírtam én is, de nem hagytam magam. Azért is mert előtte ő volt annyira oda hogy jaj ne menjen tönkre a mi életünk.

Mindegy.

Most meghalt apai nagyanyám. Mint említettem, nem volt jó a viszony. Engem sose szerettek igazán, nem is érdeklődtek felőlem soha, ha ott voltam, mintha levegő lettem volna. Anyám pedig erején felül támogatta őket apa halála után is (előtte is mentünk, mindig vittünk nekik mindent, sokszor 1-1 hetes munkával kitakarították szüleim+rokonok a házat is, olyan kosz és retek volt).


Most persze anyám megint sírva hív, hogy jaj a család, és adjak bele a temetésbe. Szemrebbenés nélkül mondtam, hogy bele tudok adni 20 ezret, úgy, ahogy anno ők is tették, nekem ez az az összeg amit nélkülözni tudok.

Erre sírt órákat a telefonba, hogy milyen jégszivű vagyok, ne tegyem ezt vele meg nagybátyámmal. Tesóm is hívott hogy szó szerint mi a f@sz, az illendőség megkívánja hogy adjak bele sokkal többet, őket már így is szarban hagytam.

Felforr a vérem, komolyan. Már akkor se tudtam visszatartani amikor apám meghalt és 20-al szálltak be, pedig nyugdíjuk volt, tojást adtak el, földeket adtak bérbe, takarékbetétjük volt már több tíz éve. Most persze nem találja ezeket egyelőre nagybátyám, szerintem az öregek is abból akarták a saját temetésüket finanszíroztatni.

Örökség nem hiszem hogy sok lesz, mert ott nagybátyám, az ő fia-lánya, meg mi tesómmal. Meg le is akarok róla mondani, a körülmények miatt.

Én kb. fél millát már a családra szántam az elmúlt kis időszakban, amit sose látok viszont. Nincs is nagyon miből adni igazság szerint hisz most költöztünk be, kauciót kifizettük és még elkél 1-2 dolog.

Anyám viszont azt hiszi rejtegetem, eltagadom a pénzt, mert előtte se szerettem őket és haragudtam rájuk. Tesóm meg no comment.

A leginkább nem az húz fel, hogy én vagyok a legmocskosabb ember a megmaradt családom szemében, hanem hogy az összeg, amit összekuporgatna pl. nagybátyám, egy szerény urnás temetésre elég lenne, de nem, ő tízezres koszorúkat akar, koporsót stb. Én már pénzeltem elég ideje a családot, még ha lenne is pénzem se adnék egy olyan rokonra, aki anyám utálta, én meg nem érdekeltem. Anyám viszont most tuti ezerrel idegeli magát hogy jajj mit szólnak a rokonok, az a félelmem hogy ő meg ebbe hal bele, ebbe a sok ok nélküli idegeskedésbe.


2012. dec. 11. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem foglalkoznék vele ennyire. Ha szóba jönne a pénz, simán megkérdezném, hogy a báty, anyuka, nagybácsika végül is mennyi pénzt adnak bele?? A nagymamának nyugdíja is volt, így az utolsó havi nyugdíj (ha hó közepén halt meg) járni fog, azt is bele lehet tenni a temetési költségekbe.

Simán megmondanám hogy 20 ezret adok se többet se kevesebbet. Ha sokáig hisztiznek akkor 20 ezer sem lesz.. Ezzel le is zárnám a témát.

2012. dec. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha rongyrázást akarnak nem egy egyszerű olcsó temetést akkor még 20 ezret se adj!A legnagyobb fokú emberi butaság a rongyrázó magamutogató temetés!
2012. dec. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
szia.max 20-at adsz te,ha nem elég pótólják ki, anyud s a tesód,örüljenek,hogy ennyit is felajánlottál.Senki nem lopja a pénzt,föleg az ilyen dolgokra,minek kell mindenféle puccos dolog?ugysem hozza vissza már ,se a tizezres koszorú,sem más.
2012. dec. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút bele tudok érezni a helyzetedbe.Én apai nagyanyám temetésére egy lyukas garast nem adnék,de,hogy egy szál virágot sem vinnék oda,az is biztos.
2012. dec. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet hogy én szemét vagyok, de még 20ezret sem adnék. Én is szarul álltam anyagilag, amikor édesapám meghalt, de eszembe sem jutott, hogy valamelyik gyerekemtől, vagy más rokontól kérjek pénzt. Ennyivel tartoztam neki, hogy egyedül megoldjam a dolgot.

55/N

2012. dec. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit.
2012. dec. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

2-es, 3-as, annyira a szívemből szóltatok! Mikor apám elhunyt is nagy adósságban voltunk és 230 ezer volt a temetés (vidéken, urnás)!!!! Nem engedte anyum hogy bármit is én intézzek utána meg lekiabált hogy úgyse lett volna olcsóbb(?!) meg hogy lássák az emberek hogy normális temetés tudunk csinálni, mondom te meg vagy zakkanva...

Szegény apám nem azt akarta volna hogy így elherdáljuk a nemlétező pénzt a temetésére, aztán a gyerekei nyögjék erejükön felül a tartozást.

Persze tesóm is utál mióta így megmondtam a véleményem neki is.

Anyám egyébként az eleji sajnálkozások ellenére, már elnézést, de rohadt álszent lett. Mikor még csak jeleztem neki először, hogy össze akarok költözni a barátommal (előtte társalbérletben voltunk többen), első reakciója:

- Jaj de... ott többet kell fizetned, nem??

Onnan tudtam, mennyire...... jaj nem is mondom. Fogalma nincs a pénzről, más faszával viszont szívesen veri a csalánt, mellé meg sír.

Én mindent(!!!) egyedül építettem fel, minimális, 1 év után zéró anyagi támogatással szülőktől 20 éves koromtól, majd a családi adósságba is beletettem félmillát (közben még mindig én voltam a hülye, akinek sose volt igaza), és most még ez is... Kezdek azon gondolkodni hogy meg is szakítom velük a kapcsolatot mert tönkretesz.

2012. dec. 11. 21:06
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem adnék. Falun lakom, tudom miről beszélek. Drága koszorú: nem a halott miatt. Nem, mert lásssák meg, jól megy! Hülye rongyrázás,sokan csak azért mennek temetésre, pletykáljanak, ki milyen ruhában, milyen virággal érkezett.

Ne foglalkozz velük.Anyád meg oldja meg saját maga..a temetést, rokonokat, mindent.

Apám sírjára még mindig csak márkás virágot vihetek. A kedvenc virágomat nem, mert az nem illik. Mondja anyám. Mert szépen kell kinézni a sírnak, mert mit szólnak..

Azok, akiknek semmi közük semmihez.

Tiltott temetői virág az orgona :((

2012. dec. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-as: na ezaz! Majd szívbajt kaptam, mikor egyrészt megláttam a koszorút amit rendeltek, másrészt mikor megláttam az árát!

És tudod mi a sors iróniája? Nem is látszott, csak a ravatalon... mert annyira egymáson vannak a sírok. Meg mert annyira sokan tették tiszteletüket, hogy totál befedte.


De majd a gyerekek kifizetik....... ha meg felemlítik az anyjuknak, kész a káosz, a sírás, átkozódás.....


Nem bírom ezt a vidéki mentalitást.

2012. dec. 11. 21:48
 10/11 anonim ***** válasza:

nem bírom én sem.

De falun a temetés és sz esküvő megy eseményszámba.

Esküvő, meg mint köztudott, egyre kevesebb van. Ezért

marad a temetés pletykálkodásra.

2012. dec. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!