Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagáltok egy családtagot...

Hogy reagáltok egy családtagotok félresikerült ajándékozására?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok, amikor véletlenül lesz félresikerült az ajándék. Például édesapám férfi tusfürdő + deóspré szettet vett nekem karácsonyra, ugyanis piros volt a flakon, megszagolni pedig dobozon keresztül nem lehetett (még a leírás is törökül volt). Aztán mikor kiderült csomagbontáskor, hogy ez bizony férfi kencefice próbáltam viccesre fogni a dolgot, és elpoénkodni, hogy úgyis van férfi a családban stb. Neki viszont elment a kedve, ugyanis ő volt a télapó idén és mivel alacsony keret állt rendelkezésünkre mindenki egy kisebb ajándékot kapott. Leginkább pedig azért érezte rosszul magát, mert így én egy-két csokival maradtam ajándékként, holott engem igazán nem érdekelt az ajándék, örültem, hogy végre együtt a család.

Én is jártam hasonlóan: az unokatestvéremnek kinézem egy szép felsőt születésnapjára és az ünnepléskor derült ki, hogy azelőtt nap vette meg ugyanazt a modellt, hogy legyen miben szülinapozni. Hát az is kellemetlen helyzet volt.

Hogy lehet megajándékozottként úgy viselkedni, hogy az ajándékozó ne érezze rosszul magát ilyen helyzetekben?


2012. dec. 25. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vigasztald meg hogy nagyon jól esett neked hogy gondolt rád, a szándék a fontos. Egy két nap és már ő is nevetni fog rajta :)

Velem ritkán fordul elő ilyen, mosolygok, szépen megköszönöm, ennyi :)

2012. dec. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk édesapádnak nem biztos, hogy tudtára hoztam volna, hogy mellényúlt. Ez bárkivel előfordulhat a mai világban. Elraktam volna, és majd amikor jön az ő névnapja, akkor másik díszcsomagolásban adtam volna neki ajándékba.


Unokatesódnak vett ajándék tanulság: csak a közvetlen, veled egy háztartásban élők részére vásárolj ruhaneműt, de azt is nagyon körültekintően. Ugyanis nem tudod megakadályozni, hogy az illető is meg ne vegye magának!

2012. dec. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hahaha eszembe jutott a tavalyi Karacsony mikor az egyik ismerosunk elhivott hozzajuk es elhalmozott mindenfele hmmm...szamara ertekes ajandekkal. Jaj nagyon orultem neki!!!! A kisfiamnak is vett valami tok ertelmetlen de taviranyithato es hatalmas autot...gyerekem 1 eves volt!!!! a ferjem azt mondta o majd hasznalja azokat a illatszereket meg tusfurdoket! Okay....hat ki is utott rajta napokon belul! Akkor jott ra, hogy a Calvin Klein maskent van irva...

Na en szepen elajandekoztam olyannak aki jott hozzank es mondta o hasznalna es nem olyan a bore mint az uramnak. A csodaautot elhagytuk a jatszoteren....mellesleg kiprobaltuk de nem mukodott!!!! szoval...

az elso valaszolonal az igazsag.

2012. dec. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ajándék lónak ne nézd a fogát!

Lehet, hogy nincs is neki! :)))))

2012. dec. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nekem is az volt az első reakcióm, hogy nem mondom meg, de ő szeret velünk együtt örülni ezért rögtön elkérte, hogy szgolja meg milyen illatot vett :) Már akkor kiugrott a szög a zsákból...

2012. dec. 25. 10:31
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit,röhögök maximum. Tesóm kapott nagyapámtól egy orrszőrvágót egyik évben,szép díszcsomagolásban,mert azt hitte papa,hogy golyóstoll :D:D
2012. dec. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, milyen szituációban, és ki az ajándékozó. Én szűk családban el merem viccelni meg a tudomásukra merem hozni, mert tudom, hogy nem sértődnének meg... esetleg apukám puffogna, de mivel anyukám végzi a "gyerekeknek" való vásárlást, ez az opció automatikusan ki van lőve. Többi esetben... pl. rokon, családi ismerős, haver... ha botrányosan gagyi vagy rosszindulatú az ajándék, akkor nem fogok eljátszani, hogy hú, de mennyire örülök neki, egyébként is ilyenkor mindig ki van írva az arcomra. Ha látszik, hogy véletlenségből furcsa, akkor azért örülök neki, meg megpróbálom kimutatni, mennyire örülök neki.
2012. dec. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha véletlenül félresikerült, akkor nem csinálok ügyet belőle. A szettre például azt mondtam volna, hogy milyen jó, lesz a páromnak nálunk tusfürdője. Vagy ha nem lenne párom, akkor azt, hogy ha majd lesz, akkor lesz neki.


Az unokatesós helyzet már neccesebb. De ennél azt a vonalat erősíteném, hogy mennyire jól ismeri az ajándékozó az ízlésem, merthogy nekem is nyilvánvalóan nagyon tetszik a felső, és ő is pont azt találta jónak.


Igazából az a lényeg, hogy meg kell próbálni örülni neki.

Nekem inkább azok az ajándékok okoznak gondot, amiről süt az, hogy az ajándékozónak halvány fogalma sincs arról, mit szeretnék. Tipikusan a nagymamám ilyen, szinte mindig ruhákat és ékszereket kapok, és nagyon gyakran nyúl mellé, mert ő "fiatalos, divatos" holmikat adna, én meg elég konzervatívan öltözködöm (kicsi nemesfém ékszerek, blúz, blézer, mert ezt szeretem). Ha egy barátnőm belenéz az ékszerdobozomba, mindig elképed, hogy talál benne láncos fülgyűrűt is, amit életemben nem hordtam :)

Amikor ilyet kapok, mindig az jut eszembe, hogy ennyire fogalma sincs arról, mit szeretek? De aztán inkább arra koncentrálok, hogy gondolt rám :)

2012. dec. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nálunk anya játszotta el régen, hogy folyton L-es és XL-es pulcsikat és pólókat vett. Már akkor is S-es volt a méretem... hát felvettem neki és eléálltam és mindig elmondtam neki, hogy ezt mellőzzük, hogy nélkülem veszi a ruhákat. Ez ment 16 éves koromig, utána már együtt vettük. Hálisten.... De amúgy nagyon mellényúlni nem szoktunk

21L

2012. dec. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!