Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokat költök a családomra és...

Sokat költök a családomra és lehet emiatt nem tudok önállósodni? Költözzel el?

Figyelt kérdés

A családom elég szűkösen él. 6-an vagyunk testvérek, ebből a két legkissebb lakik még otthon. Apukám rokkantnyugdíjas, Anyukám meg takarító. 20 éves voltam amikor elköltöztem otthonról, de kb 2 éve, hogy elvesztettem a munkámat és haza kellett költöznöm. Furcsa volt, 4 évig teljesen külön éltem, de ez tűnt a legésszerűbb megoldásnak. Anyu nem fogadta el, hogy beleadtak a rezsibe, kajára. Azt mondta, hogy inkább próbáljak magamnak félre tenni.

Egy idő után meguntam, hogy mindig visszautasítást kapok az álláshirdetésekre így egy idő után befejeztem a keresést.

Mivel az eredeti szakmám ötvös és bőrdíszműves (soha nem dolgoztam ebben, mert nem volt kereslet erre a végzetségre) elkezdtem egyedi tárgyakat, ékszereket készíteni és az interneten árusítani, és azért alkalmi munkák is mindig akadtak a városban.

Először furcsa volt, hogy magamnak kell be osztani az időmet, meg hogy hivatalosan csak egy munkanélküli vagyok így is. Aztán valahogy mindig lett bevételem. Nem számoltam ki soha a havi átlagot, de lehet több pénz is bejött így, mikor a minimálbér közeli, viszont állandó fizetésem volt. Ráadásul nem kellett albérletet, rezsit fizetnem így a pénz is megmaradt. Magamra sosem költöttem sokat, így elkezdtem a családomnak venni ezt azt. Jobb ruhákat, cipőket, telefont, jobb internet és tv előfizetést, ùj bojlert...

A legutóbbi decemberi hónap nagyon jó volt. Rengeteget vásároltak tőlem, plussz még egy alkalmi munka is adódott. így úgy döntöttem, hogy veszek tesóimnak egy tabletet. Viszont Anyu nagyon mérges volt ezért, hogy nem teszem félre a pénzt, hogy önállóan éljek. A nyakukon vagyok ahelyett, hogy találnék egy állást és egy pasit. Magamra gondoljak és ne rájuk.


Tudom, hogy nem haragszik rám igazán, csak bántja, hogy nem tudott nekünk sok mindent megadni. Viszont abban igaza van, hogy így soha nem leszek független tőlük, de úgy, hogy nincs állandó jövedelmem és állásom, nem merek külön albérletbe költözni, mert az sokat visz el. Olyan kidobott pénznek érzem.


2012. dec. 25. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Anyudat az bántja, hogy ha nálunk nem szállsz be a rezsibe akkor igen is elvárható, hogy valamit tegyél félre. Az meg, hogy beletörődsz a munkanélküliségbe elég aggasztó egy szülőnek. Mégis miből akarsz megélni ha jó hónapban keresel minimálbért. Gondolom most karácsonyra ajándéknak vettek így több jött be, de januárba februárba meg alig fog valami.
2012. dec. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy az ötvös és a bőrdíszműves szakmából nem tudsz saját lábra állni, pedig ezeknek is jól fizetőnek kéne lenniük, de ha nincs aki kifizesse...
2012. dec. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az önállósodás fejben dől el. Döntsd el, hogy megteremted az önálló életed alapját. Például ilyen jövedelem mellett csinálhatnád azt, hogy minden hónapban félreteszed a bevételed 50%-át, de minimum 20 ezer Ft-ot havonta. Ez azért is jó, mert ha már van félretéve néhány százezer ft tartalékod, akkor bátrabban vághatsz bele ismét a külön életbe, mert egy-két gyengébb hónap nem vág földhöz, lesz mihez nyúlnod.

Nagyon szép tőled, hogy támogatod a családod, de megértem anyukád, mert előbb-utóbb egyszerűen muszáj lesz a saját lábadra állnod. Anyukám ezt úgy szokta megfogalmazni, hogy ő sem él örökké. Élj az általuk biztosított lehetőséggel, és most biztosítsd a külön életed alapjait, mert ha már nincs semmilyen segítséged, akkor sokkal, de sokkal nehezebb lesz.

2012. dec. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én szüleim is folyton mondják hogy ne merjek majd "parazita szingli" lenni (nagyon tetszik nekik ez a megnevezés) Ha kijártam a sulit költözzek csak el éljem a saját életem. Persze nem úgy, hogy kidobnak ebben legalább szerencsém van (segítenek lakásban meg kocsiban-bár azt nemigazán akarok) :D Azért jobb egy ilyen anya mint egy olyan aki el lehetetleníti, hogy külön költözz és folyton elkéregeti minden pénzed meg adósságokat halmoz fel nagyon sok ilyet lehet erre fele olvasni. Szerintem is próbálj saját lábra állni és ne add fel a munka keresést kitartás és "egy kis" szerencse kell hozzá. Én a helyedben megpróbálnék külföldön is szétnézni, ha nem tudsz nyelvet akkor meg az ékszer készítés mellett próbálj meg azt is tanulni. Pl hallgass közben nyelv cd-ket és szerintem is tegyél félre a bevételedből
2012. dec. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy bőrtárgyakat csinálsz, csak aztán nehogy valami jóakaró feldobjon a NAV-nál, mert akkor aztán jól megbüntetnek.

Most neked így kényelmes, de tényleg jó lenne már önállósodnod és egy rendes állást keresned, na meg egy párkapcsolat sem árt.

2012. dec. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!