Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány ember életét teszik...

Hány ember életét teszik tönkre azok a szülők, akik rátelepszenek felnőtt korú gyermekükre, és nem hagyják önállósodni, csak hogy ne kelljen szembenézniük a saját elrontott életükkel?

Figyelt kérdés
Fejenként ill. összesen , országos szinten?
2012. okt. 4. 17:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

pl az én exemét

nem hinném,h erre van statisztika...

2012. okt. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Fejenként? Fejenként max. 1-et tudnak ugye, mivel a fejenként pontosan ezt jelenti...
2012. okt. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Mire gondolsz pontosan?
2012. okt. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát úgy 60%-át. Gondolom erre vagy kíváncsi. Többen vannak azok akiket nem engednek kirepülni, és kicsit kevesebben akiket szinte kitesznek az ajtón.
2012. okt. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Én kétféle szülőt ismerek: aki nem hagyja kirepülni a gyerekét, és aki hagyja. Sztem ez olyan 50 százalék lehet,bár előfordulhat,hogy több.

Az én páromra is rátelepszik az apja,úgy kezelik,mint egy tizenévest,nem akarja felfogni,hogy már felnőtt,és önálló élete van. Bár az anyja se jobb,csak ő legalább több teret enged neki...

2012. okt. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az gyerekemimét (egy még a pocakomban), és az enyémet mindenképp.

A mai 60 év körüliek egy része ritka elszúrt módon gondolkodik. Én sem tudom az okát miért. Szerintem az elrontott párkapcsulatukat élik ki a a gyerekükben. És tényleg nem veszik észre, hogy a saját válásuk, vagy a kényszerből elviselt férjükről ők tehetnek. És azon kellene gondolkodniuk, nem pedig megkeseríteni az állandó okoskodásukkal egy másik család életét, amihez fel kellene fogni, hogy ők nem annyira szorosan tartoznak hozzá, hogy minden részletébe beleszólhassanak. Én is ebben a cipőben járok, és elég gyakran érzem úgy, hogy már nem bírom tovább. A páromat anyuka mint egy marionett bábut úgy rángatja.

2012. okt. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez a legnagyobb gond. Mármint, hogy tudják rángatni, mert a fiúka úgy is mozog ahogy anyuci vaúzik. Nálunk is ez volt, csak anyuka olyan durva volt, hogy a vár amit 19 év alatt épített azt 2 hét alatt lerombolta, és a párom rájött, hogy ki is az anyja valójában, de ez már nagyon a vég határán történt...nem szabad ilyen "férfiakkal" kezdeni, (mármint akik nem is hajlandóak látni a szemüktől) csak szenvedés az élet velük, na meg a többiekkel, főleg ha már gyerek is jön/van...
2012. okt. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sokét.Francért kell ennyire önzőnek lenni,egyesek nem képesek belátni,hogy nem körülöttük forog a világ.
2012. okt. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
312.615
2012. okt. 5. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország kb. 70-80%-ra ettől szenved.


És a mondnatod második fele nem stimmel: nem azért telepszenek rá a gyerekeikre, mert nem akarnak szembenézni a saját elrontott éetükkel, hanem azért, mert nem akarnak és nem is hajlandóak egyedül maradni.


Emellett nem tűrik el azt, hogy a gyereknek jobb élete legyen, mint nekik. A szájukkal, a szavaikkal igen, de ez csak a Társadalomnak szól, kifelé, a valóságban irigyek, önzőek és nem bírják elviselni, ha a gyereküknek VALÓBAN sikerül valami és jobb életük lesz, mint nekik volt.


Tisztelet a kevés kivételnek, de nekik valóban nagy tisztelet!!!

2012. okt. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!