Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan maondjam el a férjemnek...

Hogyan maondjam el a férjemnek, hogy meggondoltam magam a hazautazással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk,és az az albérlet ahol most élünk elkezdett beázni,és penészesednek a falak is.Szóval innen mennünk kell,viszont amit kinéztünk magunknak bérlakást azt csak februárban lehetne átvenni.A lakótársunk ma lépett le,és így már nekünk is lépnünk kéne,ha nem akarjuk a teljes bérleti díjjat erre a vacak lakásra befizetni.Lenne egy hely ahová meghúzhatnánk magunkat egy hónapra,de oda nem szívesen mennénk mert cigányok laknak ott és hát eléggé piáznak,meg hangoskodnak.Ott a felét fizetnénk ugyan amit most itt fizetnénk,de a gondolat is rossz ,hogy ott éljünk egy hónapig is.A párom ma reggel,úgy ébredt,hogy ő inkább hazautazna Magyarországra és húzzuk ott ki azt az egy hónapot.Én rögtön rávágtam,hogy oké menjünk,viszont ahogy belegondoltam már nem annyira jó ötlet.Ugyanis akkor a párom egy teljes hónapot nem dolgozna,és akkor elmenne a félretett pénzünk ,mert elutaznánk és felélnénk az összeget.Hitelben vagyunk,és hát az új lakás kauciójára is kellene a pénz.Nem tudom ,hogy mondjam el neki,mert most tiszta lázban ég,mert menni akar.De félek nem lesz ennek jó vége.Sajnos inkább maradnunk kellene,mert hát addig nyújtózzunk ameddig a takarónk ér.
2012. dec. 26. 17:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

"A mostani tulaj pedig fenyegetőzik,hogy feljelent minket mert ragaszkodik ahhoz hogy 3hónapot maradjunk ,mert hát a szerződésben 3hónap felmondási idő van,de minket pedig ne kényszerítsen senki arra,hogy a 3éves gyerekemet egy ilyen beázott fekete penésszel tarkított lakásban tartsam,és többszöri szólás után se rakta rendbe és lakhatóvá a kecóját."


Én is Németországban élek, csak régebb óta. A szerzödésben lévö felmondási idöt ki kell fizetnetek, akár ott laktok, akár sem, és ezt behajtják rajtatok. Ha elmentek MO-ra, akkor is ki kell fizetnetek, söt, ha huzzátok a fizetést, akkor még egy csomó kamatot is. Ott ugyanis a szerzödés KÖTELEZÖ mindkét félre nézve.


Amit tehettek, hogy rendkivüli felmondást (Sonderkündigung) adtok be, a lakás állapotára hivatkozva, amit fotókkal és tanukkal kell igazolnotok. Ebben az esetben vagy nem kell a felmondási idöt letölteni, vagy pedig a lakbért igen erösen lehet csökkenteni.

Ha a többszöri reklamációról illetve a kijavitásra vonatkozó felszólitásról van bizonyitékotok, akkor visszamenöleg is kerhetetitek a lakbércsökkentést.

2012. dec. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!