Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a vaterán már megrendeltem...

Ha a vaterán már megrendeltem amit szeretnék, de az összeget még nem küldtem el. és meggondoltam magam, akkor visszavonhatom a megrendelést?

Figyelt kérdés
Vagy elavul pár nap után?
2012. nov. 27. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem.

Ez világosan le van írva a szabályzatban, hogy a licitálás és vásárlás teljesítése kötelező a Ptk. alapján is.

De persze megkérheted KULTÚRÁLTAN az eladót, hogy visszamondhatod-e a vásárlást, de nem kötelező megengednie.

2012. nov. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. köszönöm.
2012. nov. 27. 16:55
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Köteles volnál megvásárolni a terméket, ha licitáltál és megnyerted. Azonban tényleg van arra mód, hogy megkérd az eladót, legyen szíves eltekinteni az adásvételtől, mert meggondolatlanul licitáltál és mégsem kell a termék. Ebben az esetben ha rendes az eladó, megúszod egy semlegessel, ha nem annyira, akkor kapsz egy negatívot. Tovább azért nem hinném, hogy megy, bár nem tudom milyen értékű termékről van szó.
2012. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

8 napon belül jogod van visszamondani!

azzal, hogy regisztráltál a veterán, azzal még semmilyen törvényes jogodról nem mondtál le

megrendelés visszamondásáért is lehet kapni negatívot?

egyébként a negatív értékelés vásárlóként semmit sem számít!

2012. nov. 28. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Elvileg valóban el lehet állni, de ez csak a termék átvétele UTÁN van rá lehetőség.


Kedves negyedik!

Ha ismernéd a vaterát, tudnád, hogy ennél okkal kisebb dolgokért már negatívokat szoktak adni (azt, hogy ez mennyire szabályos, hagyjuk.)

Másrészt igenis számít a negatív értékelés vásárlóként, mert sok eladó beállít egy pozitív százaléki limitet, tehát pl. beállítja 90%-ra a limitet, és amelyik vásárlónak a pozitív értékelése 90% alatt van, az nem vásárolhat nála.

És lehet az is, hogy a vásárlások mellett el is akar adni, akkor különösen rossz fényt vet rá egy/több negatív értékelés.

2012. nov. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 4! Talán 1500 adásvétellel a hátam mögött van tapasztalatom vatera/teszvesz ügyben.....

Egyértelmű ilyen esetben a semleges vagy negatív értékelés, ugyanis pozitívval nem az igazi véleményünket adnánk. Az egésznek a lényege megmutatni, hogy az illető (legyen az vevő vagy eladó) mennyire megbízható. Szerinted aki meggondolatlanul licitál vagy vásárol az aukciós oldalakon az megbízható? Persze mindenkivel előfordul, ezt ne vedd magadra kérdező, de ezt pozitívval nem lehet értékelni, főként azért nem, mert eleve meghiúsult adásvétel esetén a semleges a minimum.

2012. nov. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!