Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg, hogy meggond...

Hogy mondjam meg, hogy meggondoltam magam?

Figyelt kérdés
Régebben beszéltünk a házasságról a barátommal, azt mondta, ha akarom elvesz, ha nem akarom, akkor nem, akkor azt mondtam, hogy nem akarom, de most meggondoltam magam, de nem akarok csak úgy elé állni, és azt mondani, hogy most már vegyél feleségül, mert az olyan, mintha én kérném meg a kezét.
2011. márc. 19. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Hozd fel a témát. Mondjuk nem csodálom, hogy annak idején nem akartad, ha így mondta, ha akarod elvesz, ha nem nem... Lehet, hogy nem így hangzott ott és akkor, de így nekem az jön le, hogy neki meg édesmindegy, mi van. Döntsd el te, úgymond...

Így nekem sem lenne kedvem hozzá.

2011. márc. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"...mert az olyan, mintha én kérném meg a kezét." - ebből mindenképpen az lesz, ha lesz valami. Ha pedig így áll, akkor miért lenne baj, ha így is néz ki? Ennyire fontos számodra, hogy a látszat csaljon? Miért? Én jobban szeretem az egyenes dolgokat. Te akarsz férjhez menni, nem Ő akar elvenni. Ezek a tények, Te írtad. Ez fáj neked? (Ezt elhiszem.)


Viszont mit segít rajtad, ha nem nézel szembe a tényekkel? Tegyük fel, praktikákkal eléred, hogy kérje meg Ő a kezedet, miközben Te nem mondod ki, hogy ezt szeretnéd. Ezt nem érzed valahol önbecsapásnak? Én annak érezem.

2011. márc. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Beszélgetés közben, hozd fel, hogy emlékszik-e mikor a házasságról beszélgettetek. Hogy mit mondtál, arról, hogy összeházasodhatnátok. és hogy mostanában megváltozott a véleményed, és esetleg megkérdezhetne mégegyszer a dologról.

Így egyértelmű is vagy,. de mégse kell rákérdezned, hogy elvennél?

2011. márc. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kezdj el áradozni Lujzikáról, akinek épp most kérte meg a barátja a kezét, és már tervezik is a nagy fantasztikus esküvőt, nászutat, teljes lázban ég Lujzika azóta... De szépis ezz,hajh! Milyen jó Lujzikának! :)
2011. márc. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz ha megmondod, hogy szeretnéd ha valamikor eljegyezne. Jó nem így kell ám a szemébe mondani. Elég valami olyan, hogy úgy érzed, hogy már érett lennél rá, hogy talán meg kéne lépni a következő lépést az összetartozáshoz, vagy valami ilyesmi. Mi a férjemmel sokat beszélgettünk az eljegyzésről mielőtt megtette volna. Néha felhozta, néha én hoztam fel, hogy én házasságban szeretném majd leélni a közös életünk, stb Ő is elmondta, hogy neki fontos a házasság a szülei is boldog házasságban élnek. És egy szép nap meglepett egy gyűrűvel.
2011. márc. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!