Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukam miert hisztizik allando...

Apukam miert hisztizik allandoan valamiert?

Figyelt kérdés
30 eves lany vagyok, szuleim elvaltak mar nagyon regen, de apukam sose dolgozta fel, meg a mai napig nyalogatja be nem gyogyult sebeit, persze a testverem es en kikeszulunk ettol ,minket bant ezzel. Sosem volt jo neki, amit mi csinalunk, es mindig arra harit, hogy azert vagyunk ilyenek , mert anyank igy meg anyank ugy. Soha de soha nem dicsert meg. Nekem szidja a tesomat, o neki meg szid engem, persze ezt mi elmondjuk egymasnak. Nekem van egy kisgyermekem. Az iden kulfoldre koltoztunk, amit o nem fogadott el, allandoan mondja, hogy adjam neki oda a kisgyermekem, majd o neveli, amikor hazamegyunk latogatoba, megmergezi az otthonletunket, semmi nem jo neki, az utolso nehany napban meg, mikor mar kozeledik a visszajovetelunk, kezdi a hisztijet, meg mondja a regmult dolgokat, amik mar lassan 20-25 eve voltak. Sajnos eleg sokszor erezheto, hogy keresi az alkalmat a vitara. Pl itt kulfoldon ha egy napig nem jovok skype-ra, mar szamon ker, hol voltam tegnap, krealja a hisztiket, valamit mindig kitalal, amiert balhet csinalhat. Most legutobb miota visszajottunk sajnos eleg betegek lettunk, igy igen keveset tudtam lenni gepnel a folyamatos laz miatt. Tegnap lett volna lehetoseg, de ujra kellett inditanom a gepet, ezert megpukkadt, hogy mindig van valami kifogasom, hogy ne beszeljunk. Na de csak ujrainditottam a gepet, termeszetesen megcsinalta a mubalhejat, nem is beszeltunk, engem meg idegileg tonkretesz, testverem is sokat nyel, sokszor probalja a vallarol lerazni egyszeruen csak a dolgokat, na de nem mindig megy, ha mindig kritizaljak az embert. Es sajnos meg nagyon sok mindent lehetne irni, ami nem fer ide bele, mert egy egesz konyv lenne. En probalok mindent ugy tenni, hogy a kedvebe jarjak, jo legyen neki minden, na de kulon csalad vagyunk mar, es nem tudok mindig eleget tenni, meg van egy gyermekem, akivel foglalkoznom kell, akit nevelek, es nem ulhetek itt a gep elott, mert o epp ugy akarja. Nem ertem, miert csinalja ezt. Testverem is azt mondja, hogy probaljak nem tudomast venni rola, mert ha apukam latja, hogy engem idegesit, az tetszik neki, es pont ezert csinalja. De en pont az a tipus vagyok, aki orli magat sajnos. Nagyon valtoztatnia kene, de megmondani neki semmit nem lehet, senkinek soha nincs igaza, csak neki. Mit tehetnek?

2012. dec. 26. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy héten egyszer beszélnék Apámmal skypon, és nyugodtan élnék külföldön. Éld az életed és felejtsd el Apádat! Rád akar telepedni csak...


Amikor meg haza jöttök akkor meg egyszer-egyszer menj csak át hozzá a gyermekeddel, hogy még is tudja ki a nagyapja, és kb ennyi!


Ne törődj vele ez a megoldás, hisz elmentél...

2012. dec. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem úgy alakult az élete, ahogy eltervezte. Anyukádtól miért váltak el, és hogy hogy ti nála maradtatok?
2012. dec. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem maradtunk nala, edesanyammal eltunk, de nagyon sok idot apukamnal toltottunk, nyari szunetek szinte vegig ott voltak. Na meg nehany utcanyira laktak egymastol. Nem szeretnem megbantani, de mindig erre figyelek, mindig azt nezem neki jo legyen, de o megis mindig elegedetlenkedik. Eddig mindig probaltam ezekre figyelni, de ugy erzem mostmar elszaladt vele a lo. Nem erzem, hogy pukkadoznia kene. Pl ez a tegnapi eset is, hogy a gepet kellett volna csak ujrainditani, es ezert bepukkadt. Valoban szinte minden masodik nap irunk skype-on, de az utobbi idoben a sok betegeskedes miatt, a folyamatos laz miatt nem kapcsoltam kamerat se, mert kedvem sem volt, a gyermekem borogattam. Nem gondolom, hogy ez miatt sertodni kellene.
2012. dec. 26. 21:01
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazabol ez egy, a millio sertodeseibol mar. Es sajnos idegileg eleg kimerito ez. A jelenre kellene figyelnie, es arra, hogy a kapcsolat jo legyen, hisz egyszer elunk. Nagyon csunyan viselkedik velem/velunk , igy erzem. Parja mondta legutobbi otthoni latogatasunkkor, hogy nehogy haragudjak apukamra, csak hianyzik neki a kisfiam. En ezt megertem, nem is haragszom ra, de sokaig turni sem lehet mindezt.
2012. dec. 26. 21:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Apa emlékszer hány éves vagyok? Hogy van férjem gyerekem meg saját életem? Heti x időt tudok rád szánni. Ha vitatkozni akarsz kikapcsolom a gépet aztán pukkadozz ott ahol nem látlak téged. Az idegeskedésed meg balhéid nem hiányoznak, ha tudsz beszélni is, nem csak oltani itt leszek ha nem vagy rá képes s megint elkezded jó ideig nem látsz majd mert ez már nem érdekel.



Na ezt kéne mondani és ha kell legalább egy évig TÉNYLEG betartani. Még jobb ha a tesód is. Ha nem kommunikáció képes akkor nem kell kommunikálni. Se a számonkérés, se anyudról, se a 25 éves dolgokról se semmiről!

Amint kezdi s érzed a felszereltséget szépen köszönj, oké neked ennyi akkor elég, ha majd tud normális lenni jelentkezzen addig pá!

2012. dec. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Eddig finoman mondtam neki, de ugy tunik nem lett hatasa. Megbantani se szeretnem, de igy se normalis ez mar. Muszaj valtoznia, mert semmikepp nem szeretnek osszeveszni vele, de ezt elturni se szeretnem. Parja is mindig lokdosi, hogy hagyja abba mar, magyarazza a regi dolgokat, mert azok mar elmultak.
2012. dec. 26. 23:25
 7/9 A kérdező kommentje:
marmint NE magyarazza a regi dolgokat
2012. dec. 26. 23:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez megy. Nem bírom elviselni az ordítozásait, és hogy tönkre tette a gyerekkoromat ezzel. Én úgy oldottam meg, hogy gyakorlatilag nem beszélek vele. Megszakítottam minden kapcsolatot vele. Muszáj volt. Akár hányszor "beszélgettünk" mindig a régi sérelmeit hozta fel undorító formában (nem lehet elmagyarázni, de gyomorforgató a stílusa), nekem fontosabb a saját lelki egészségem , mint a vele való "kapcsolatom". Nem bírtam már tovább mellette, lelki terrornak voltam kitéve éveken át.


Megértelek és sajnállak.

2012. dec. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi, most epp kedd ota pukkad, nem keres, telefonjat kikapcsolta. Tesom felhivta a parjat, aki azt mondta, hogy pukkad.
2012. dec. 31. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!