Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tehetném könnyebbé...

Hogyan tehetném könnyebbé Apám napjait?

Figyelt kérdés

Ez év ~februárjától nagyjából, folyamatosan az a gondolat kínoz hogy Apa megfog halni :( 53 éves, és nehéz élete van. Olyan munkát végez ahol naponta 10-15 kmt gyalogol le, télen, nyáron, 40 fokban, -10-ben, a szabadban :( sokat dohányzik és főleg mostanában már annyira köhög hogy sokszor már hányás a vége :( inni is szokott de csak napi 1sör+1unicum, soha nem volt még részeg, de állítólag az orvos szerint ezt a kevés mennyiséget is nehezen bontja le a mája.

Nem akarom elveszíteni őt mert nagyon szeretem (most is sírok miközben ezt írom) azt akarom hogy egészséges legyen :( de mit tehetnék érte? 22 éves vagyok, még itthon vagyok az egyetem miatt. Azt már eldöntöttem hogy októberben amikor lesz a születésnapja, elviszem egy MBT cipőboltba és azt kap tőlem ajándékba, hogy a napi sok-sok kilométer gyaloglás könnyebb legyen neki. Ezenfelül eldöntöttem hogy alkut ajánlok neki (még nem hozakodtam elő vele) mert a dohányzásról nem fog önként lemondani... nagyon sok súlyfeleslegem van és eldöntöttem hogy megmondom neki: én karácsonyig leadom a feleslegem (nagyon szeretné hogy csinos legyek) és akkor cserébe ő január elsejével leteszi a cigit és én segítek benne (tapaszok, nikotinos rágó stb). Ma este akarom ezt neki mondani és szerintem bele fog menni.

Szoktam masszírozni a vállát, hátát, lábát, hogy könnyebb legyen neki, de úgy érzem ez semmi és olyan lelkiismeretfurdalásom van hogy bőgni tudnék minden percben miatta. Arra is gondoltam már hogy valahogy megpróbálok egészséges ételt beleimádkozni hogy olyat főzök és akkor megkérem hogyha azt főzök csak azt egye aznap, csak az a baj hogy nem sok ilyen kaját tudok (ami nem meglepő, tekintve az alkatomat) de segíteni akarok neki hogy egészséges legyen. Mit tehetnék még? Ne mondjátok hogy semmit, mert mardos a bűntudat és az akarás hogy segítsek rajta és már nem bírom így tétlenül!


2009. aug. 24. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Arra mindenképp beszéld rá, hogy szokjon le a dohányzásról, de a gyaloglás miatt ne aggódj! Sőt, örülj neki, mert ettől fog sokáig élni. Számos tudományos kutatás bebizonyította, hogy a szívnek a legegészségesebb mozgás a gyaloglás, mindenkinek ennyit kellene mozognia, mint amennyit az apukád. Egyszer a tévében volt egy riport egy Andokban élő törzsről, ahol az emberek rendszeresen 105-110 évig éltek, és bebizonyították, hogy ennek fő oka az volt, hogy naponta 20 km-t gyalogoltak a táborhely és a megművelt földek között.

A köhögés miatt meg egyszerűen el kell mennie orvoshoz, akkor kiderül, mi az oka, és meggyógyítják. Nem csak halálos betegségek vannak a világon! Egy 53 éves férfi még fiatal, ne legyen már ennyire világvégehangulatod vele kapcsolatban!

2009. aug. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Nézd, az az igazság hogy mivel nem vagy orvos, ezt nem tudod megakadályozni, tudom mert apámat 5 éve vesztettem el, 50 éves volt. Egyet ajánlhatok, éreztesd vele hogy szereted és hogy szükséged van rá. Valamint érezze hogy Te is ott vagy neki. Ne lássa rajtad hogy ilyen félelmeid vannak, ez nagyon fontos!!! Hidd el ez nagyon sokat segít!A szeretet éssz hogy van kiért élni, a legjobb gyógyszer! Minden jót és kitartást kívánok neked!
2009. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én anyukámmal szenvedtem így évekig, aki asztmás volt, és nem volt egy nyugodt éjszakája 4 éven át a halála előtt. Mardosott, hogy nem tudok mit tenni! Te próbáld meg, amit leírtál, tedd meg, amit tudsz. De ha ennek ellenére hamar meghal, NEM TE VAGY A HIBÁS!
2009. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy ne akarj mindenáron "egészséges" ételeket beletömni! Ennyi mozgáshoz kell a kalória, nem elég zöldségeket rágicsálni.
2009. aug. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden reggel ettes meg vele egy kanál mézet.Azt nem mondom hogy teljesen,de enyhülni fog a köhögése.becsüllek a segíteni akarásodért.Viszont nem te tehesz arról hogy cigizik,és köhög..ezért ne neked legyen lelkiismeret furdalásod.mi van anyukáddal?róla semmit nem írtál...
2009. aug. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én apum is kemény munkát végez egy gyárban, nevezetesen Dunaújvárosban a vasműben, kint van nyáron a melegben, télen a hidegben, sokszor szétáznak, ő is cigizik és iszik is(néha vagyis minden hétvégén berúgásig), együttérzek veled. Jah és 50 éves lesz. Próbáld meg leszoktatni a cigiről, remélem sikerülni fog, ez az ötlet jó, amit kitaláltál. Másképp nem nagyon tudsz rajta segíteni, de ne éreztesd vele tényleg a félelmedet!

Kitartás és remélem sikerül leszoktatni!

Szia

2009. aug. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A vàlaszokat még nem olvastam el.

Elszeretném mondani,hogy az én apukàm ugyanilyen életet élt.

Akkor 14 voltam.

Rengeteget dolgozott,a làba trombozisis lett,akor is ment dolgozni.

És napi egy sör egy feles,na jo lehet este is.

Nagyon szerettem öt,de akkor még nem tudtam ugy megnyilni hogy megmondjam a gondolataimat.

Sajnos elvesztettem.42 -éves volt,ma vagyok 22 éves,és annyira utàlom magamat hogy miért nem akadàlyoztam meg hogy tönkre tegye magàt...

Ha akkor a mostani eszemmel gondolkodok minden egyes csepp alkoholt kiöntöttem volna,ha megharagudott volna,azt mondtam volna,hogy érte teszem,mert még szükségem van rà.

És a munkàjàt megvonni nem vonhatod meg,de egy biciklivel segithetnél neki,esetleg ha van busz,akkor buszbérlettel.

A cipö is jo megoldàs,meg van a termo nadràg,a cicanadràg,vagy hogy hivjàk férfiaknak a rendes nadràg alà,ami télen melegit.

Egy pufi kabàt,meleg kesztyü...

És mi lenne ha hétvégén bogràcsolnàtok,szalonnàt sütnétek,hogy addig is érezze a csalàdi hangulatot?

Vagy vidd el gyogyfürdöbe!

Nagyon sok sikert kivànok,remélem még sok hosszu évet tölthettek együtt!

Tegyél meg mindent,ha màr én nem tudtam..

2009. aug. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Anya is szeretné ha egészséges lenne és veszekszik is vele eleget miatta! Szoktunk bográcsolni, néha-néha közös programok vannak. Volt neki biciklije a munkahelyén hogy ne gyalogoljon annyit, de ellopták tőle :(

Azt az MBT cipőt legszívesebben már most megvenném neki de még gyűjtenem kell hozzá, tudom hogy egy hatalmas terhet venne le a lábáról, alig várom hogy hordja...

A méz tényleg enyhíti a köhögést? hogyhogy?

2009. aug. 25. 11:45
 9/10 anonim válasza:
100%

Szia! Az egyik legnagyobb segítség azokon felül amit leírtál, hogy elkezdesz szedetni vele vitaminokat rengeteget! A cigi miatt (amúgy is) a legfontosabb a C- vitamin minimum 5000-mg-ot, de ha több az sem baj! Minden egyes cigaretta után 50mg-ot kéne pluszban bevennie a napi minimum 2-3000-en felül. Ezen kívűl multivitamin sem ártana javasolnám a www.vitaminkiraly.hu illetve a www.drlenkei.hu apukám vérnyomását ezekkel hoztuk helyre illetve nekem is segített a fogyásban

sok sikert

2009. aug. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy meddig él valaki, az a következőktől függ:

1. gének (az ő szülei és nagyszülei meddig éltek); 2. szerencse (húszévesek is kaphatnak szívinfarktust, elhízott dohányosok is élhetnek 90 évet); 3. életmód. Ebben a sorrendben.


A napi 10-15 km gyaloglás konkrétan egészséges, nem egészségkárosító. Irodában ülni egész nap pl. sokkal jobban rövidíti az életet.


A cigiről leszokhatna, ez minden, amit tenni lehet.

2009. aug. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!