Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tehetném könnyebbé az...

Hogyan tehetném könnyebbé az alvását másfél éves náthás gyermekemnek?

Figyelt kérdés

1-2 napja nagyon folyik az orra,sokat hapcizik. Az orrszívóval szinte semmi sem jön,szerintem nincs eldugulva neki. Kap Cebiont, és még anyatejet is. Ha elalszik,fél óránként felsír nappal,éjjel is gyakran felébred.

Milyen praktikák váltak be nálatok?


2011. nov. 6. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Én mindenképp cseppentenék az orrába orrcseppel, az éjszakára valamelyest segít tisztán tartani az orrát. Ezen kívül kenheted a hátát Baby luuf balzsammal, és sok folyadékot igyon.

Orrszívóval még azért nem jön semmi sem, mert még nem sűrűsödött be neki a váladék. Amikor még vizesen folyik, kevés szokott kijönni, inkább sajnos befelé csurog. Azért is kell cseppenteni, hogy kevesebb váladék termelődjön, ezáltal kevesbb csurog lefelé is. Néhány nap múlva be fog sűrűsödni, no akkor gyakran használj tengerivizes orrsprayt is az orrcsepp mellé, hogy megelőzd a szövődményeket.

2011. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
SZia, lehet kapni a DM-ben citromfüves illóolajat fürdéshez. Pár cseppet bele szoktam csepegtetni a fürdővízébe,megindítja a váladékot. Nasivin Sanfttal fújok az orrába lefekvés előtt és jó, ha egy kispárnát teszel a feje alá, hogy kicsit megemelje azt.
2011. nov. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor elalvás előtt szoktam 1-1 csepp nasivint fújni az orrába, az segít szabadon hagyni a légutakat. A párna is jó ötlet, esetleg egy nagyobb keményebb párna, ami deréktól megemeli. Emellett pedig ne fűtsétek túl a szobáját, hűvös párásított levegőben jobban alszanak.
2011. nov. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. nov. 7. 13:08
 5/5 Dylena válasza:

Mi is hasonló gondokkal küszködünk éppen...

Napközben orrcsepp -életkorának megfelelő, vagy tengervizes-,orrszívó porszívó napi 4x max, közben kézi (gyógyszertárban kapható, kék, elég jó) orrszívó. Kezdetben nem jön a taksi, vagy vízszerű, sajnos az be fog sűrűsödni és zöldes lesz, előtte kell az orrcsepp, hogy feloldja. Mentolos krém mellkasra, hátra (Baby luuf balzsam gyógyszertári), esetleg köptető szirup lándzsás utifű köhögésre (2-3 éves kortól, orvos ajánlotta nekünk), vagy Tantum verde fújós. Kislányom (2 éves) maga kéri, hogy "anya, kenjük be mentolos krémmel", szereti nagyon. :-) Fürdésnél jó a citromfűcsepp, amit ajánlottak a többiek is. Alvás előtt nem sokkal megint orrcsepp, orrszívó porszívó, mentolos krém hátra, hasra, tantum verde. Alvásnál nagyon hatásos egy magasabb párna, amit ugye a megfázás idején lehet használni, tovább nem ajánlatos. Szoba párásítása (60-70%-os is lehet), mentolos illóolaj (vagy valami hasonló)csepegtetése párásító tálba a légzés könnyítése miatt. És végül, de nem utolsósorban menjtek el orvoshoz, ha láza is van és több, mint 2 napja beteg és csak rosszabbodik az állapota. Lehet, hogy antibiotikum kell neki, ami első hallásra nem olyan jó dolog, viszont lacto protect baby-vel lehet ellensúlyozni az antibiotikum káros hatásait. És persze nagyon jó a cebion, amit kap tőled. Jobbulást nektek!

2012. márc. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!