Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostanában minden huszas...

Mostanában minden huszas éveiben járó pasinak az anyja mondja meg mit lehet és mit nem?

Figyelt kérdés

Mostanában 3 pasival is találkoztam egy társkereső oldalról. 27,28,25 évesek voltak. De randi közben kettőt is hívott az anyja,hogy időben menjen ám haza,ne maradjon sokáig,meg ha beszéltünk a társkeresőn volt,aki írta,hogy épp a szobáját takarítja,mert az anyja mérges lesz,ha nem teszi.

Félreértés ne essék,nyilván aki otthon lakik,annak alkalmazkodnia kell azokhoz a "szabályokhoz",amik odahaza vannak.Én azt sem mondom,hogy tojjanak nagy ívben az anyjuk fejére,de az,hogy valakinek közel a 30-hoz le kell jelentkeznie,és anya még hívja is telefonon,hát nekem ez fura.

Emiatt szakítottam a párommal is,mert anyuka ha füttyentett a párom ugrott és én le voltam...

Szóval nem provokálni akarom itt a népet,csak nem értem,hogy ma ez a divat,vagy én fogok csak ki ilyen pasikat?!


2012. dec. 27. 07:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak te fogsz ki ilyeneket. Nekem több pasim volt mostanában, senkivel nem volt ilyen jellegű probléma.

Igaz, egyikük se lakott már otthon.

2012. dec. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Embere válogatja.

Én 22 éves vagyok, de valamennyire függök a szüleimtől. Persze ez nonszensz, hogy telefonon hazarendelnek, meg mérgesek, ha nem takarítom ki a szobám.

Viszont én olyan típus vagyok, aki lehetőségeihez képest segítek nekik mindenben. A mai lányok egy része ezt nem tudják tolerálni.

Én a volt barátnőm szüleinek is segítettem, sokszor többet mint az exem testvére.

A baráti körömben rengetek olyan srác van, akit a barátnője elmart a szüleitől. Én ezt nem viselem el és nem is várom el. Érdekes az én szüleim mindig jól kijöttek a barátnőimmel és én én is az ő szüleikkel.

Ennek alapja az volt, hogy tiszteltük egymás szüleit!

2012. dec. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nyilván ha valaki otthon él még akkor alkalmazkodni kell,ezt nem vitatom.Én is csinálok itthon mindent és sosem várnám el a páromtól,ha otthon lakik de ha külön él sem,hogy sz.rja le a szüleit! Csak nekem az a sok,hogy valakivel nem lehetek kettesben nem csinálhatunk közös programot,mert anyuka telefonál,és akkor rohanni kell!
2012. dec. 27. 08:18
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sokan vannak ilyenek. Szerintem ha valaki sosem költözött el otthonról, ott nagy az esélye, hogy gyerek marad az illető.

Én 30-as krapekkal is beszéltem már meg randit, aki lemondta 1 nappal előtte, mert "családi program jött közbe". MOndtam neki, el kéne döntenie, mit akar - persze megsértődött.

2012. dec. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát igen,ők általában megsértődnek! De ebben benne van azért az anyák keze is bőven! De nem akarok ezzel senkit bántani.Csak a felnőtt pasik kezét el kéne engedni.
2012. dec. 27. 09:26
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ritkább, hogy a szülő engedi el a gyerek kezét. Fordítva kellene.
2012. dec. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Igen sajnos sok ilyen van, ezt én is tapasztalom.Nálam is próbálkozott több ilyen pasi is, helyesek, rendesek voltak de én azt mondtam, hogy bocs de nem... Mert ezek teljesen alkalmatlanok párkapcsolatra: vagy anyuka fogja terrorizálni őket, vagy azt képzelik hogy a barátnőjük az új anyukájuk.
2012. dec. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó! Az utolsó mondatodban van a lényeg!
2012. dec. 27. 10:50
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

A hírhedt Pán Péter effektus, szerintem.


Párom (28) szintén per pillanat kb. 1 éve újra a szüleivel lakik, de egyáltalán nem függ tőlük és nem is hagyja magát sehogy terrorizálni. Ő fogalmazta meg jól: 2 nagy elszakadási harcot kell megvívni, egyet tizenéves korban, majd egyet a húszas években. Ő "megvívta", elfogadják, külön élet, nem parancsolgatnak neki. (Én, lány létemre épp benne vagyok ebben a "harcban" anyámmal, pedig távol élünk egymástól...)

Van aki erre nem képes, és inkább ragaszkodik ennyi idősen, vagy idősebben.

2012. dec. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Nem mindenkit, de sajnos én is sokat ismerek, akik ilyen helyzetben vannak. Pár fiú ismerősömnél ez a helyzet: 23-24 évesen meg kell kérdezni anyucit, hogy elmehetek-e, ő pedig ha elengedi, határidőt szab, hogy mikorra kell hazamennie. Ha nem megy, hívja telefonon...

Párom 25 éves, mondjuk ha együtt vagyunk sosem zavart az anyja. És neki nem kellett elkérnie magát. De ha nem voltam vele, akkor 10 percenként szaladgált a szobájába is ezért-azért.

Aztán összeköltöztünk, hozzánk. Voltak más gondok is anyóssal. De ennyire sosem hagyta magát, hogy dirigáljanak neki, meg beszámoljon mindenről, az, hogy találkát mondjon le az anyja miatt, az meg pláne nem volt.

Bátyám 26, és anyám egyáltalán nem csinál ilyeneket. Nem kell beszámolnia semmiről, beszélgetnek persze, de ez nem olyan, hogy ülj le fiam, és most ez lesz, az lesz. Anyám szerencsére nem ilyen.

2012. dec. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!