Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit tehetnék?

Mégis mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ott kezdeném, hogy Apukának van egy cége, és kitalálta, hogy legyen amolyan családi vállalkozás, férjem már jó ideje vele dolgozik, április óta én is. Viszont sajnos elég rosszul megy, így a fizetésünket késéssel kapjuk meg, illetve meg sem kaptuk az utolsó havit teljes egészében, és meg sem kapjuk, míg a megrendelt árut nem viszik el a megrendelők, ami még rendben is volna, ha közben nem azt látjuk, hogy apukám ide-oda furikázik és gyakorlatilag két kézzel szórja a pénzt. Férjem borzasztóan megsértődött rá, dolgozni sem hajlandó bemenni, csak puffog. Nekem pedig borzasztóan rosszul esik, hogy csúnyán beszél édesapámról, főleg előttem, mert nagyon sokat köszönhetünk neki. Ráadásul, amilyen szemét dolgokat az ő apja megtett vele... én soha nem tettem szóvá, mert tudtam, hogy fájna neki.

Másrészt elhatároztuk egy ideje, hogy elköltöznénk innen, és megpróbálnánk megállni végre igazából is a saját lábunkon. Tudom, hogy meg fogják érteni a szüleim, de azt is tudom, hogy nagyon nem fognak örülni, hogy az unokájuk nagyon távol lesz tőlük. Úgy érzem cserben hagyom őket. Rémesen érzem magam, mert férjem megsértődött, mert szóvá tettem neki, hogy ne szidja már ennyire, hisz mégis csak az édesapám, és rengeteget segített, nagyon sokat köszönhetünk neki. És rémesen érzem magam, mert úgy érzem, cserben hagyom apukámat.


2012. dec. 27. 21:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg én is ki lennék akadva, de puffogás helyett inkább kommunikálni kellene.
2012. dec. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nyilván azt kellene, tudom ezt én is. De még csak arra sem képes, hogy leüljön vele, megbeszélni a dolgot. Pedig elsősorban férjemnek van sérelme, tehát neki kellene leülni és elmondani apuval...
2012. dec. 27. 21:26
 3/22 A kérdező kommentje:
megbeszélni, nem elmondani (bocsánat)
2012. dec. 27. 21:27
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj, ő elsősorban üzleti viszonyban van vele, a részéről nincs szeretet, mint nálad, max. hálát érezhet, hogy segített nektek, de ha belegondolunk azt a segítséget is igazából te kaptad, tökmindegy ki lenne a párod, akár a jelenlegi, akár más, te azt ígyis-úgyis megkaptad volna. Az más, hogy a párodnak is jut belőle, hiszen együtt éltek, nyilván ő is élvezi az előnyeit, de azt is el tudom képzelni, hogy ez így kissé megalázó neki, hiszen cserébe akkor is jópofiznia kell, ha nincs kedve, tűrnie kell akkor is, mikor más már rég lerendezné az ügyet a főnöke felé pl. feljelentéssel.

Az pedig, hogy a főnöke még az apósa is, ennek ellenére így kihasználja, duplán sértő. Az pedig pláne irritáló, hogy még csak megjegyzést sem tehet felé sem nyíltan (tekintettel a korábbi segítségére), de még a háta mögött sem, az is elég idegesítő lehet.

Az pedig, hogy a saját apja csúnyán bánt vele, még egy indok arra, hogy többet soha senkitől az életben ne tűrje el ezt az őt megalázó viselkedést. Szóval az nem azt jelenti, hogy neki ezentúl már hálásnak kell lennie minden olyan ember felé, aki egy kicsivel is jobban bánik vele, mint az apja egykor.

Legjobb lenne, ha csak te dolgoznál a családi cégben, a férjed meg függetlenedne az apósától.

2012. dec. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%

Az édesapád uralkodik rajtatok, csak te nem veszed észre.

"apukám ide-oda furikázik és gyakorlatilag két kézzel szórja a pénzt." De titeket sz.rik kifizetni. Hát, ennyit róla. Jó, segített, de egy ilyen emberről el tudom hinni, hogy azért is, hogy ezzel is megkösse a kezeteket, hogy lelkiismeret-furdalásotok legyen, ha az ő akarata ellen merészelnétek bármit tenni. Lásd, költözés.

2012. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, köszönöm szépen, ezt ebből a szemszögből még nem gondoltam át.
2012. dec. 27. 21:50
 7/22 A kérdező kommentje:
3. válaszoló. Köszönöm a választ! Igen, erre is látok esélyt. hogy így akar minket magához láncolni.
2012. dec. 27. 21:51
 8/22 anonim ***** válasza:
86%
Egyértelmű: ha tehetitek, akkor költözzetek el. Akár messzebbre is. Így nem fogtok tudni a saját lábatokra állni. Vannak családok, ahol működik ez a családi vállalkozósdi, nálatok úgy néz ki nem.
2012. dec. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Na ezért nem szabad keverni a családot és a barátságot az üzlettel.
2012. dec. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
64%

Én nem hiszem, hogy az édesapád rosszat akart volna nektek.

Az már egy nagy sérelem a férjed részére, ha az édesapád jóvoltából sok segítséget kaptok és nem a férjed az aki irányít. Ha fiú lennék az én egómat is birizgálná. Azt azonban ne hagyd, hogy bántsa az apukádat. A legjobb megoldás lenne, ha külön költözhetnétek. Távolról a rossz is megszépülhet. Nagyon messze nem jó, ha költöztök. Bár nem írtad, de ugye nem a párod szüleihez tervezitek a költözést.

Próbáljatok saját lábra állni.

2012. dec. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!