Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom már, de mégis mit...

Nem bírom már, de mégis mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, apukámmal és az élettársával lakom. Sajnos jelenleg nincs munkám, és már nem is tanulok június óta.

Apa utál, és valahogy olyan érzésem van, hogy az élettársa is nagyon ellenem van, és ellenem fordítja az apukámat is. Sajnos apukám olyat is mondott már, hogy ha választani kellene, akkor nem engem választana hanem őt, és persze számtalanszor megkaptam már, hogy költözzek el :( Úgyhogy kicsit félek, sőt nagyon félek, hogy kiutálnak egyszer és kitesznek. Mert hát apa tart el , az igaz, de nemrégiben tudtam dolgozni egy hónapot, akkor is adtam neki természetesen a megkeresett pénzből, de nem olyan egyszerű munkát találni, és szerinte nem is akarok. Pedig igen, de egyelőre nincsen... én meg félek, néha enni se merek már, nehogy baj legyen az is. Pénzt soha semmire nem kérek, csak hát használok itthon mindent, vizet , áramot, és hát a kaja.

Nem értem miért vagyok ennyire a terhére, ááá nem tudom mit csináljak.....


2010. okt. 31. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj otthon segíteni többet.Mosás, mosogatás, főzés, úgy általában a házimunkában.Önéletrajzok tömegét kell beadni mindenfele, muszáj állást találnod!
2010. okt. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Még nagyobb erőbedobással kellene keresned a munkát! Vállald el akármi adódik, aztán ha találsz jobbat, majd tovább lépsz. Szerintem, ha apádék látják majd az igyekezetedet másképp állnak hozzád...
2010. okt. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen,az jó megoldás egyenlőre hogy otthon segítesz főzni,takarítani,mert akkor látja hogy nem csak egy ingyenélő vagy. És ha ezeket megcsinálod és még munkát is keresel,akkor még boldogabb lesz,és ne félj,nem mondta komolyan hogy nem téged választana,csak dühös és azért.

De igen,vállalj el most olyan munkát is,ami nem szuperfizetős,de hát azis valami.

2010. okt. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

de hát ezeket mindet csinálom :(

mosok, mindennap én mosogatok, sepregetek, bevásárolok, stb.

munka is lehet, hogy van alakulóban, hónap közepétől.. de mégis az van, hogy mert én semmit nem csinálok

2010. okt. 31. 18:59
 5/7 anonim ***** válasza:
budapesti vagy? menj el a burgerkinghez pl. az is jobb mint a semmi, meló-meló, és ha szerencséd van, egy hét alatt el lehet intézni mindent. én is most jelentkeztem oda, mert semmi más nincs. ez meg mégis bejelentett rendes meló. aztán ha szerencséd van 1-2-3 hónap mulva eltudsz költözni, ha van hová......
2010. okt. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 nagyviri ***** válasza:
Nagyon nehéz elhinni, hogy ha június óta folyamatosan munkát keresel, akkor még októberre sem sikerült találnod. Nemkem és a páromnak is folyamatosan van munkája, sőt, ha anyagilag szorul a hurok, simán szoktunk másodállást is találni. A titok annyi, hogy nem kell finnyáskodni, hanem bármilyen melót el kell vállalni, ami jön. Párom is dolgozott már kocsmában is reggel 6-tól este 10-ig. Ha papád és élettársa nem akar eltartani, ne nagyon csodálkozz, nagykorú vagy és nyilván egészséges. Ha nem tanulsz, akkor teljesen természetes, hogy elvárják tőled, hogy dolgozz. Nekik is biztos jól jönne, ha be tudnál szállni az anyagi terhek viselésébe. Nyilván próbáltak más módszerrel is a munka keresésre ösztönözni, nem csak azzal, hogy költözz el, ha nem dolgozol. Nézd az ő szemszögükből is a helyzetet. Én sem örülnék, ha a saját gyerekem már fél éve itthon ülne, és se nem tanulna, se nem dolgozna. Ma nagyon kevés szülő engedheti meg magának, hogy évekig eltartsa nem tanuló és nem dolgozó csemetéjét. Inkább feküdj rá a munkakeresésre, és hidd el, rövid úton meg fognak oldódni az otthoni problémák.
2010. okt. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Nagyviri borzasztóan kedves vagy,nem értem miért nem lehet elhinni,hogy nagyon nehéz ma munkát találni.A párom fél év után talált újra állást,hirtelen szünt meg a munkahelye,nem számítottunk rá,a kisebbik gyermekünk akkor volt két hónapos.Minden lehetőséget megragadtunk,én is segítettem neki,így is csak fél év után lett állása,ráadásul ismerős által,ja és budapestiek vagyunk.Nem könnyű,főleg egy pályakezdőnek.
2010. nov. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!