Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet kérni a bíróságon, hogy...

Lehet kérni a bíróságon, hogy a fix gyerektartást százalékosra változtassák?

Figyelt kérdés
Jelenleg fix összeget fizetek a lányom után, ami elég megterhelő, mivel messze lakom tőlük, és ezen felül én állom a láthatás és a kapcsolattartás költségeit, ami szintén húzós összegekbe kerül. Amikor munkanélküli voltam, akkor is ezt az összeget kellett kifizetnem, és ez a kapcsolattartás rovására megy, mert így (jó esetben) 2-3 havonta van lehetőségem meglátogatni a gyermekem. Nincsenek megélhetési gondjaik, mert most is az volt a legnagyobb gondja az anyjának, hogy vegyen-e egy TV-t is a 4 éves gyereknek karácsonyra. De amikor azt állította, hogy nincs pénzük, akkor küldtem többet, ill. magam megvettem ezt-azt a gyerektartáson felül. Nem tudom, annak idején miért fix összeget ítéltek meg, de jobb lenne, ha a fizetésem bizonyos százalékát kéne adnom, így maradna a gyakoribb kapcsolattartásra is pénzem. Már korábban írtam ki kérdést ez ügyben: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2012. dec. 28. 13:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Bíróságon van ingyenes tanácsadás. Először ott kérdezz.
2012. dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Lehet kerni igen, de a szazalekos megallapitas egyben azt is jelenti, hogy van egy fix minimum osszeg, pl 20%, de minimum 20e, amit akkor is ki kell fizetni, ha a szazalekkal szamitott kevesebb lenne. Nem tudom most mennyi, de gyerekenkent 20e az normalisnak mondhato.
2012. dec. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én is normálisnak venném, ha nem nekem kéne a kapcsolattartás költségeit fizetnem, ami ha minden hónapban gyakorolhatnám, 10-20e Ft lenne még. Ha a gyerek megélhetését nem veszélyezteti, akkor miért nem lehet csökkenteni a gyerektartást annak érdekében, hogy többet lehessen velem? Sztem ez is a gyerek érdekét szolgálná. Ha meg többet keresek, akkor fizetek többet, de több is marad. Így meg csak kapok az oltást az anya részéről, hogy elfelejt a gyerekem...
2012. dec. 28. 14:19
 4/21 anonim ***** válasza:
Probald meg. Vesziteni max a perkoltseget fogod. Mennyit kell fizetned?
2012. dec. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ez is a bajom, hogy még annyim sincs, h a perköltséget fizetni tudjam. Nyilván el fogok menni ingyenes tanácsadásra is, csak szerettem volna előre néhány infót, hátha akad itt olyan, akinek van tapasztalata. Most 20e Ft-ot fizetek, és fizettem akkor is, amikor munkanélküli voltam, ill. 60-70e Ft-ot kerestem. És azt nem értem, h mások miért csak 10-15e Ft-ot fizetnek a gyerekük után, amikor ráadásul egy városban is élnek.
2012. dec. 28. 14:36
 6/21 anonim ***** válasza:
28%
Csodálkozom, hogy az exed ezt magától nem ajánlottal fel neked.Függetlenül attól, hogy a bíróság mit ítélt. Mint anya mint nő a minimum ez lett volna. Főleg azok után, hogy munkanélküliként is tisztességesen próbáltál helytállni.
2012. dec. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Én sem választanám ezt az utat, ha lenne az exemben annyi, hogy most, amikor ő jól áll anyagilag, néha megemelné a telefont, és ő hívna, vagy egyszer-egyszer elhozná félútig a kislányt. Amikor állítólag nem volt pénze, én akkor besegítettem a gyerektartáson felül. Neki ez eszébe sem jut...
2012. dec. 28. 14:59
 8/21 anonim ***** válasza:
78%

7


Eléggé jellemtelen.Szerintem pont az lenne a lényeg, hogy attól hogy ti elváltatok, még a gyermeke apja vagy, és egymást kéne segítenetek, oda-vissza.

2012. dec. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Jó lenne, de sajnos nem így van. És nem tudom, hogy a bíróság esetleg figyelembe vesz-e ilyeneket. Mert amikor volt a gyerekelhelyezés, akkor azzal sem foglalkozott a bírónő, hogy én 300 km-rel arrébb lakom, és ugyanúgy kéthetente szabta meg a láthatást, amit nyilván nem tudok tartani. A bírónő viselkedése elég érdekes volt nekem, nem tudom, h esetleg ismerőse lehetett-e az exemnek... Mert én rosszat nem tettem, sose vittem el az engedélye nélkül a gyereket, és végig fizettem a gyerektartást még akkor is, amikor még nem volt bírói végzés. Ő ragaszkodott ahhoz is, mert karácsonykor nem akarta odaadni, és mondtam neki, h akkor elhozom, nem kell az engedélye. Ez bekerült a bírói végzés szövegébe, az viszont nem, h ő nem volt hajlandó odaadni.
2012. dec. 30. 08:32
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a láthatást annak kell biztosítani, akinél elhelyezték a gyereket. Ezt nyugodtan megemlítheted neki.
2013. jan. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!