Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért azt teszi, ami nekem rossz?

Miért azt teszi, ami nekem rossz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Édesanyámról lenne szó.

Ugye most karácsony van, ünnep, együtt töltött szabadidő. Anya időt akar megtakarítani azzal, hogy egy étteremből rendeli az ebédet (vacsorára főz).

Én vegetáriánus vagyok pár éve, ezzel szerintem anyám is tisztában van, de direkt olyat rendel, amit én nem szeretek. Már többször mondtam neki, hogy esetleg mi jöhetne szóba, de azért is mást rendel.

Magamra szoktam főzni (már két éve egyedül élek), általában hús nélkül csinálom magamnak az ételt. Na de ő ezt keresztbehúzta, mert kikötötte, hogy ünnepekre menjek el hozzájuk (van egy húgom, ő még velük lakik, 16 éves; apám már meghalt). Mondtam, hogy nem megyek, mert úgyse az lesz, amit én szeretnék, erre azzal fenyegetett, hogy kitagad (elég abszurd módszer :S). Így muszáj volt elmennem. Azt terveztem eredetileg, hogy a barátom szüleinél leszek, most akart bemutatni... De anyám ezt se szerette volna! Úgyhogy megparancsolta, hogy náluk legyek karácsonykor.

Le akartam ülni vele beszélgetni, de ő csak kibújt alóla, ezért feladtam.

Ha elmegyek, akkor kitagad, de a barátom szüleit meg nem tudom felhívni, hogy nekem itt kell maradnom, biztos valami rosszat fognak gondolni rólam.

Anya már nem az első kapcsolatomat teszi/tette tönkre. 3 évvel ezelőtt volt egy barátom, aki nagyon kedves volt velem, de anyám azt mondta, hogy nem fogadja be a családba (már eljegyzésen gondolkodtunk, de nem lett belőle semmi, mert a srác megijedt anyámtól).


Mit tegyek, hogy ne én jöjjek ki ebből rosszul??!

23/N



2012. dec. 29. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkora baj lenne, ha "kitagadna"?
2012. dec. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem èrtem.2 ève kulon èlsz,nem kidobni fog,csak "kitagad"de ha meg ilyenèrt kitagad....nem tudom,szerinted?.megvan a sajàt èleted,ha anyàd nem birja elviselni az az o baja.
2012. dec. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jol elhuzodik a karacsony nalatok, mi lassan uj evet kezdunk. Szerintem tegyel ugy, ahogy neked jo, ha nem foglalkozik azzal, hogy te mit szeretnel, akkor te se tegyel kedvere valot.
2012. dec. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, hogy ez már a saját életem, én döntöm el, hogy elmegyek vagy nem. De azért nem lenne abszurd dolog kitagadni?! Bár, ha így viselkedik, maradjon a húgommal, és hagyjon engem.
2012. dec. 29. 12:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Te jó ég,ne legyél már ilyen papucs.Csak a szája nagy anyukádnak.Akik ilyennel fenyegetik a gyereküket,azok többnyire gyávák is,úgyhogy ne törődj vele,főleg hogy külön élsz.De ha te ilyen papucs vagy és meghunyászkodó,akkor neked aztán beszélhet bárki is.Kapcsolatokat meg nem lehet csak úgy tönkretenni,csak akkor,ha hagyjátok magatokat.
2012. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem szólnék neki egy szót sem és szépen elmennék a barátomhoz,az a házisárkány meg mérgelődjön csak magában.
2012. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy 2 éve külön élsz, de hány év múlva leszel önálló felnőtt, önálló gondolatokkal és tettekkel? Mennyi idő kell még neked ehhez?

Az anyukád zsarnok, de csak azért, mert tudja, hogy így irányíthat.

2012. dec. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mit takar a kitagadás?....
2012. dec. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van saját pénzed? Készíts vagy rendelj Magadnak külön ételt!

Ha akkor is keresztbetesz, akkor meg menj el, a látogatás megvolt, nem kell hosszan maradnod, ha nem érzed jól magad.

2012. dec. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért halkan megkérdezem, milyen férfi az, aki megijed az anyóstól? Kifogás, hogy azért ment szét a kapcsolat. Vagy a pasi gyáva, akkor meg nem kár érte.

Menj, éld az életedet. Felnőtt, nagylány vagy.

Ne légy már ilyen nyuszi!

2012. dec. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!