Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Azt hallottam hogy ha a...

Azt hallottam hogy ha a laptopot úgy használom hálózatról hogy közbe benne van az aksi akkor lassan teljesen tönkre teszi az aksi és végül csak 5-10 percet fog kibírni. Tehát mikor pl be van dugva konnektorba és játszok 5-6 órát az rossz az aksinak?

Figyelt kérdés
Acer Aspire 5755G laptopom van
2012. febr. 14. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi ilyesmi. Az tesz rosszat, ha csak tölteni teszed föl és akksiról használod. Mert olyankor az akksit nem használja, csak a 220-at. Amúgy meg minden lemerülés-föltöltés közben csökken az akksi töltési kapacitása.
2012. febr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Régi netbook, gyenge akksival: hálózatról használom, de még így is tölteni akarja bekapcsolás után. Aztán feladja.
2012. febr. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

" és végül csak 5-10 percet fog kibírni. "


mindenhogyan ide jut a dolog,minden akksi így jár,a tiéd is,

csak 3-4 év múlva

2012. febr. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó baromságot ír.


Ha úgy használod a gépet, hogy benne van az akksi és folyton a hálózatra van kötve, akkor rövid úton (egy-másfél év) kinyírod az akksit.

Az akksik amúgy folyamatosan veszítenek a kapacitásukból, de ha állandóan a gépben van, hőnek és gyakori töltésnek kitéve, akkor sokkal gyorsabban amortizálódik.


Ha asztali gépként használod a laptopot, akkor töltsd fel kb. 50%-ig az akksit, vedd ki a gépből és tedd el egy száraz, szobahőmérsékletű helyre. Vagy azt is teheted, hogy időnként (kb 2 hetente egyszer) használod akksiról is a gépet (bár az első megoldás jobb).


Én pl. vigyáztam az akksira. 5 éves a laptopom, új korában bírt 2 és fél órát az akksi, most bír 1 órát. Más 5 éves gép nem szokott csak 5-10 percet.


Egyik havernak volt egy gépe, munkatársának meg egy ugyanolyan, közel egyszerre vették. Haver vigyázott rá, munkatársa nem. Másfél év után haver akksija bírt 2 órát, munkatársé 25 percet!

2012. febr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos igen. Ki kell venni a feltöltött aksit ha huzamosan hálózaton terheled a géped. Csupán a saját tapasztalatomat írom, mert én pont így jártam az asus laptopommal. Két és fél évet bírt így az aksija hogy mindig benne volt és szinte sohasem használtam hálózat nélkül. Asztali gépnek volt itthon.
2013. máj. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!