Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne ragadjo...

Mit csináljak, hogy ne ragadjon át rám anyukám szorongása?

Figyelt kérdés
A bolhából elefántot csinál,folyton idegeskedik mindenért és néha úgy érzem,a félelme rám is átragad és én is ideges leszek ok nélkül,amikor tényleg minden rendben.A másik dolog meg az,hogy folyton bűntudatkeltően beszél velem.Amikor vele vagyok,állandóan úgy érzem,hogy hazudós,meg bűnös vagyok,amikor ez pont nem szokásom,de néha képes addig szuggerálni,amég el nem kezdem magam pocsékul érezni.Mit tegyek?

#ich?
2012. dec. 29. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán próbálj néha nem odafigyelni rá. Lehet, hogy szemétség, de nem idegeskednél.
2012. dec. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A bolhából elefántot csinál,folyton idegeskedik mindenért"


Ha te tudod hogy feleslegesen teszi ezt akkor miért hagyod hogy átragadjon rád is?


"folyton bűntudatkeltően beszél velem.Amikor vele vagyok,állandóan úgy érzem,hogy hazudós,meg bűnös vagyok,amikor ez pont nem szokásom,de néha képes addig szuggerálni,amég el nem kezdem magam pocsékul érezni"


Gondold végig alaposan hogy van e alapja annak a bűntudatnak (hogy valóban bűnös vagy e, tettél e bármit amiért rosszul kellene érezned magad). Ha nincs az érzelmi manipulációt (szándékos bűntudatkeltést) jelent anyukád részéről (ha nem azt mondod-gondolod-teszed amit ő jónak lát akkor igyekszik bűnösnek beállítani téged hogy aztán lelkiismeret-furdalásból mégis őmellé állj - az ilyen szülők szájából gyakran hallani a rendkívül etikátlan "hát ezt érdemlem én mindazok után hogy mindent feláldoztam érted?" mondatot ami azért alattomos dolog tőlük mert a szülő a mindent feláldozó döntést egyedül hozta meg, a gyereknek nem volt beleszólása az egészbe, tehát a felelősség se a gyereket terheli).

Ez az érzelmi manipuláció azért kemény dolog mert ő mindig ilyen volt és ilyen is lesz. Nem lehet leszoktatni róla, sőt ha azt látja hogy félvállról veszed (ami a legjobb megoldás) akkor legközelebb még jobban neki fog menni szóban a gyerekének. Ezért kell mindig résen lenni nehogy behúzzon a csőbe.

2012. dec. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
2012. dec. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!