Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák szeparációs szorongása....

Kutyák szeparációs szorongása. Milyen megoldások léteznek erre a problémára? Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ti többiek hogyan szoktattátok le kutyáitokat erről? Már akinek van/volt olyan kutyusa, akit nem lehetett úgy magára hagyni, hogy ne vonyítson.

Még pontosabban olyanok válaszát várnám főleg, akikhez mondjuk menhelyről került kutyus vagy már idősebb volt az állat.

Ismertek jó módszereket a szorongás megszüntetésére?



2012. dec. 14. 10:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Hozzám 1 évesen került egy kutya, ha egyedül hagytam, kiszökött ahol tudott. betettem egy szobaketrecbe, és nem foglalkoztam a vonyitással. Először abban kapott kaját, simogattam, tehát nem kötöte rossz dologhoz. Most már ha szólok neki, megy be magától, sőt éjszaka is abban alszik, még az ajtaja sincs becsukva.
2012. dec. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
És a szomszédok nem panaszkodtak? Plusz oké, azt értem, hogy ott alszik és jó dologhoz köti a helyet de ettől hogy szűnt meg a szorongása?
2012. dec. 14. 16:44
 3/24 anonim ***** válasza:
ugy, hogy egyszerűen nem vettem róla tudomást. először csak 10 percre hagytam benne, kimentem a házból, utána vissza, és minden szó nélkül csak kiengedtem a kutyát. nem beszéltem hozzá, nem örömködtem neki. És az időt mindig egy kicsit kitoltam. A kertkapuban hallgatóztam mindig:) mondjuk mellette amikor tudtam mindig vittem magammal, és nagyon sokat foglalkoztam vele. hamar megszokta, hogy amikor hazamegyünk akkor nincs hiszti, és akkor egyedül is csendben pihen. most már itthon tudom hagyni, és nincs üvöltés. nekem olyan 1 hónap kellett. Csak szerencsére itt nem szólnak a szomszédok. Szerintem ha ettől tartasz, először beszélj velük, hogy legyenek egy kicsit elnézőek irányodban egy kis ideig. Ja, és nagyon fontos. ne idegeskedj, ne gügyögj a kutyához. maradj higgadt, és nyugodt hangnemben beszélj hozzá.
2012. dec. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Nekem menhelyes kutyusom van, lassan egy éve. Ő vakkantgat meg nyüszít, ha egyedül marad. Nála az első naptól jelen volt ez a probléma, tehát attól a perctől, amikor hazahoztuk. Már sokat javult olyan szempontból, hogy itthon nem üvölt, itt lehet hagyni, de pár hónapja elköltöztem otthonról, és az új lakásban katasztrófa a helyzet ...:( Már megjártunk kutyasulit, falkasorrend rendben, alkalmaztam a kiképző által javasolt dolgokat, mégis a javulás nagyon-nagyon minimális. Ehhez mondjuk hozzá tartozik, hogy bezárva hagyták magára egy lakásban, plusz szerintem is az a megoldás, hogy hagyni kell magában, hadd vonyítson, pár nap alatt rájön, hogy nem ér el vele semmit. Csak nekem annyira rosszindulatúak a szomszédaim, hogy mindenért feljelentgetnek meg a közös képviselőt hívogatják, szóval nem tehetem meg, hogy egy kutyát vonyítani hagyjak egy héten át fél napokig ...
2012. dec. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Nem leszoktatni kell, hanem megelőzni. Ha hazaérsz, ne rögtön üdvözöld, hanem csak 5 perc úlva foglalkozz vele, ha elmész, hagyj neki valamit, amivel le tudja foglalni magát (ne az összes játékát) és lehetőleg hagyd minél kevesebb ideig egyedül. Mielőtt egyedül hagyod, lehetőleg nagyon fárazd le, hogy ne legyen ereje vonyítgatni és szétszedni a lakást. Akkor majd elalszik.
2012. dec. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

A 3. kommentelő helyzetét teljesen megértem. Nekünk is hasonló a helyzetünk. Sajnos a szomszédok igen rosszindulatúak, a kutyus meg nagyon ragaszkodik.

Csináltam már sokszor ezt a módszer, olvastam erről sokat. Egyedül hagyom (először csak 2-3 percre), nem üdvözlöm, nem gügyörészek, nem jutalmazom, míg le nem nyugszik. Stb, stb. De a javulás, sajnos itt is minimális.

Lakáson belül egyedül lehet hagyni de ha otthonról mennénk el, írtóra nagy zajt tud csapni.

2012. dec. 20. 11:43
 7/24 anonim ***** válasza:

Amikor elhoztam az ideiglenes befogadójától a kisebbik kutyámat, azt a használati utasítást kaptam hozzá, hogy nyitott ajtófogok fürdeni, mert iszonyatos hisztit csap, ha akár csak egy zuhanyzás erejéig is egyedül van hagyva.

Nekem semmi ilyen problémám nem volt, párat nyüsszögött megszokásból, de mivel nem abajgattam agyon csak azért, mert szegényszerencsétlenkidobottkutyuskakellnekiaszeretet, hanem világosan közöltem vele, hogy nem szorulok pátyolgatásra, esze ágában sem volt "szeparációs szorongani".

2013. aug. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
nyitott ajtónál fogok*
2013. aug. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Arra lennék inkább kíváncsi, amelyik kutyánál ez már kialakult. Az én kutyámnak pl. alapból volt, már első pillanattal kezdve, pedig nem sajnáltam őt, mert menhelyről jött...
2013. aug. 3. 22:22
 10/24 anonim ***** válasza:
Nema sajnálás a lényeg, hanem hogy akaratlanul is azt közvetíted felé a túlzott figyelemmel meg az egész viselkedéseddel, hogy itt ő a főnök, és téged meg kell védeni. Ha tisztázod vele a rangsort, és amúgy egyedülléthez van szoktatva, meg esetleg egy kicsit egyértelműen közlöd is vele, hogy nem ordítunk a lakásban, mert az rossz, akkor meg fog szűnni a probléma.
2013. aug. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!