Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy oldanátok ezt meg?...

Ti hogy oldanátok ezt meg? Egyáltalán mi a megoldás erre?

Figyelt kérdés

Az előzmények:

Édesanyám mentálisan "problémás", kitagadott mert összeköltöztem a párommal.

Kitette anno a sokkal idősebb nővéremet is mert lázadozott a vasszigora ellen.

Tudni kell hogy aki kiesik a pixisből, azzal a kedves család már nem tarthatja többé a kapcsolatot.


Amikor a nővérem költözött el még pici voltam, olyan 3-4 éves, így már nem is emlékszem rá.


Nos.


Amikor elkerültem "otthonról", ez a nővérem felvette velem a kacspolatot. Mint kideült, anyám kedvesen visszafogadta őt a kegyeibe, így megtudta mi történt velem :D


Azóta szó szerint zaklat.

Eddig 2-3 havonta kaptam tőle hívást (zaklatást) hogy látogassam meg a párommal, ami kedvesnek is mondható, ha nem tekintjük hogy nem fogja fel hogy nincs állandóan 10-15ezer forintunk leutazni vidékre.


Úgy két hónapja megőrült.

Egy hosszadalmas és fárasztó telefonhívás után minden nap rámcsörgött, sms-ekkel bombázott hogy menjünk le karácsonyozni, szilveszterezni, megnézni a gyereket szülinapján...

Elmondtam neki szépen telefonban hogy albérletet váltunk, én megint magamba vagyok zuhanva, nincs se pénzem se kedvem utazgatni.

Nem. Zaklatott tovább.


Fogtam magam, és szereztem egy hívásblokkoló kis progit a telefonomra.

Most csak berezeg a telefon ha ő hív, és azonnal tilt. Az smseket is elfogja.

Gondoltam én naiv hogy majd ha jobb kedvem lesz felhívom és kegyes kis hazugsággal ráfogom a telefonra a problémát, de egy alkalommal más számon hívott a ravasz, és a párom felvette a telefont...


Jól leteremtette a páromat hogy hívjam fel minél előbb, és azóta is bombáz az sms-ekkel.


Én nem szeretném megbántani, de nagyon elegem van belőle.


Ti mit mondanátok neki? Vagy hagyjam, majd csak megunja?

Vagy egy sejtésem afelől is hogy csak azért akar ennyire látni hogy anyámnak "kémkedjen".

Szegénykém nagyon szeretne kárörvendeni hogy milyen rossz sorom van a párom mellett, de hiába :)


2012. dec. 30. 01:14
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Hogy nyomatékosítsam mondandómat, egy hét alatt 56 hívást, és 20 sms-t kaptam tőle.
2012. dec. 30. 01:23
 2/18 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kémkedni akar, az is lehet, hogy nagyon szeretne találkozni a rég nem látott testvérével és jobban megismerni őt. Lehet, hogy ez neki nagyon sokat jelent. Persze az is lehet, hogy neked van igazad és csak kémkedni akar, nem ismerem a nővéredet. Én mégis inkább az előzőre tippelnék. Persze durva, hogy ennyire erőszakosan próbálkozik, de vannak ilyen emberek. Nekem az egyik lakótársam volt ilyen, ugyanezt csinálta mindenkivel - barátaival, ismerőseivel, rokonaival. Nem akart ő senkinek sem kémkedni, egyszerűen ilyen típus, és nem fogja fel, hogy a 20. hívásra sem fognak megváltozni a dolgok. Ő súlyosan függött mások véleményétől, mindig visszaigazolást várt, ezért sem hagyta békén azt, akivel éppen találkozni akart. Kórosan vágyott a figyelmére.

Mondom, lehet nála nem ez van, de ez is egy lehetőség. Nem tudom, mennyire ismerted meg őt. Én a helyedben felajánlanám, hogy látogasson meg ő. Nem feltétlenül kell felvinni az albérletbe, ha nem megoldható vagy nem szeretnéd, csak találj ki valami programot. Persze akkor mondd meg neki előre, hogy merre hány méter.

2012. dec. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

"Tudni kell hogy aki kiesik a pixisből, azzal a kedves család már nem tarthatja többé a kapcsolatot."


Ez hogy van?

Azért mert anyukád haragszik, rögtön mindenki más automatikusan, belső meggyőződés nélkül megszakítja Veled a kapcsolatot?

2012. dec. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A kémekdést csak olyan extrának írtam oda, felőlem aztán az egész falunak elmesélheti hogy mit csinálok :)


Viszont ezt az agresszív zaklatást nem bírom.

Tudom hogy vannak ilyen emberek, de sajnos most nem vagyok olyan idegi állapotban hogy bírjam őket.


Annyira nincs szüksége rám, az órás telefonálások arról szólnak hogy ki mit főz, közben meg ordít a gyerekekkel...

A látogatásaink kb. ugyanennyi.

Esetleg élénken szidja anyánkat mellette.


Ő eljönni nem tud mert nekik egyrészt még ennyi pénzük sincs feljönni, másrészt a két kisgyerek erősen hiperaktív, félnek az emberektől is.

2012. dec. 30. 01:41
 5/18 A kérdező kommentje:

Hogy mondjam, erős ráhatása van az emberekre :)

Egyedül az öcsém próbálkozik, a két "megmaradt" nővérem meg sem mer mukkani.

A húgomnak bőven elég vigaszdíjnak tűnik hogy végre festheti a haját és eljárhat otthonról.


Anyámnak meg amúgy is mindegy, 3 gyerek innen, 3 onnan, jut is marad is :D

2012. dec. 30. 01:42
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem csoda, hogy félnek az emberektől, hiszen a saját anyjuktól is félniük kell, ha állandóan ordít velük.


Változtass számot, ha nem akarsz vele kapcsolatot tartani. Egyébként nem fogja megérteni sem szép szóval, sem durván.

2012. dec. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nemsemmi lelki terrorista anyád van! :(
2012. dec. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Szám változtatás nem fog menni, mert előfizetéses...

Viszont akkor valószínűleg maradok ennél a letiltós játéknál.


Nem szeretném megbántani de a szép szó nem megy, rosszkedvem meg van nélküle is.


Civa ne is mondd, nem hiába költöztem jó korán össze a párommal :(

Tönkretette az egész gyerekkorom, csak azért maradtam viszonylag normális mert mindig apás leányzó voltam, anyámhoz nem álltam közel.

De így is sikerült neki egy jó kis idegösszeroppanást csinálnia nekem mikor rájöttem hogy a testvéreimnek is annyi.


Áhh..


Köszönöm az eddigi válaszokat :)

2012. dec. 30. 01:55
 9/18 anonim ***** válasza:
Cseréljetek telefonszámot. Ne áruljátok el a címetek senkinek, akitől megtudhatják. Meneküljetek!
2012. dec. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Szám változtatás nem fog menni, mert előfizetéses... "

És?... Átviszed az előfizetést egy másik számra.

2012. dec. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!