Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl reagálom? Van erre megoldás?

Túl reagálom? Van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden-tömören ismertetni a helyzetem:

19 éves lány vagyok. A lehető legszigorúbban fognak a szüleim, főleg az édesapám. Nem alhatok másoknál, nem találkozhatok a barátaimmal, iskola után azonnal haza, 6 után már egyáltalán nem hagyhatom el a házat, nem járhatok szórakozni sem nyáron- sem hétvégenként, fiúkkal EGYÁLTALÁN nem létesíthetek kapcsolatot (nem is beszélhetnék velük), nem sportolhatok és nem lehet állandó hobbim sem. Ezenkívül persze még rengeteg szabály van (nincs smink, nincs körömlakk, nincs szoknya, kivágott felső, kiengedett haj, magassarkú, fb), de ami a legnehezebb számomra, az a szabadság megvonása.

Nem bírom már... nincs szociális életem. Nincsenek kapcsolataim. A régi barátaim elhidegültek. Nem találom önmagam. Mit tegyek? Még két évig tanulok. De nem tudom, hogy fogom kibírni. Úgy érzem már az utolsó perceket húzom. MEGFULLADOK!

Van erre megoldás? Mi tudja enyhíteni a tehetetlenség és a bezártság érzését?



2012. dec. 29. 21:06
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*nem lehet velük beszélni. Már azért megbüntetnének, hogy felhozom a témát.
2012. dec. 29. 21:09
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát tényleg elég szigorúak.Nincs mit tenni, kitartás, amíg ott laksz, ez van.
2012. dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%
Nézd meg az Elrabolva c. filmet, és sok mindent megfogsz érteni. Úgy hogy ne fujtass apádra..és ne fuldokolj, hanem nyisd ki a szemed, és láss...és örülj, hogy nem tartozol azok közé a lányok közé akik most az egész életüket odaadnák, hogy hazatérhessenek a szüleikhez azoktól az emberektől akik fogva tartják őket...
2012. dec. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ez így agybaj! Az ilyen szülők nem megvédik a gyereküket a rossztól, hanem szabályosan belehajszolják. Persze nem tudatosan. Volt néhány osztálytársam, akiket ugyanilyen szigorúan fogtak, majd ahogy elkerültek otthonról próbáltak mindent bepótolni. Persze 0 tapasztalattal sejted mi lett a vége! Rengeteg pofon (képletesen) és csalódás!

Szükség van arra, hogy az ember tapasztalatokat szerezzen, megismerje az embereket, a jó és rossz tulajdonságukkal együtt, és igenis meg kell tanulni önálló döntéseket hozni. Ezt pedig nem lehet úgy, hogy hermetikusan elzárnak mindentől, és mindenkitől!

Egy 19 éves embert büntetni meg már elég abszurd! Az egy dolog, hogy még otthon laksz, de azért már elvileg felnőtt vagy.

2012. dec. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
19 évesen elmehetsz pl. dolgozni, és kivehetsz valahol egy laskást/szobát (amelyikre futja), és eltarthatod magad.
2012. dec. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

A 3-as nagyon szánalmas válasz volt. Ennyi, mert felhúztam magam rajta.

Találd ki, mit és hogyan szeretnél. És tervezd meg, és vidd véghez. Nem lesz könnyű, de nem fogsz megfulladni.

2012. dec. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
Ja, és ha megnézi az Elrabolva c. filmet, talán az érzi majd, hogy ő is jó úton van efelé...
2012. dec. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ugye nem komoly a kérdés az a része,hogy túl reagálod-e????:O Jól elnyomtak. Már RÉG reagálnod kellett volna,de ha nem rég,akkor legalább a 18.szülinapod után a sarkadra állni. Olyan nincs,hogy megbüntessenek ilyen korban ezért,nem hagyod és kész.Sok erőt és sikert!
2012. dec. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem semmi diploma nem éri meg.... A helyedben összepakolnám elkezdenék melózni, kivennék egy kis szobét akarhol és nem is mennék feléjük, míg nem változnak meg. Vagy legalábbis megfenyegetném ezzel őket. NAGYON NEM NORMÁLIS AHOGY ÉLSZ!!! még egy 13-14 évesnek is túőlzás lenne, nem hogy egy felnőtt nőnek! Állj a saját lábadra, nem zavar, hogy elpazarolod az életed?
2012. dec. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Vagy nézd meg a Merida a bátor c. filmet és örülj, hogy anyád nem változott medvévé :)))

(Anyám borogass...)

2012. dec. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!