Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már valaki úgy, hogy a...

Volt már valaki úgy, hogy a saját gyerekében látja azt az embertípust, akit amúgy ki nem állhat? Tovább.

Figyelt kérdés

Szégyelem magam,hogy a saját Fiamról írok ide!43F vagyok,Fiam 19 és fél,egyedül nevelem 13 éve.Nem vagyok szívtelen,se beteg,egy aktív

,adózó,komoly munkát végző,tiszta,kultúrált normális ember vagyok.Fiammal mindig próbáltam foglalkozni,de Ő sosem hagyta magát,kisebb korában se volt semmi,amiben egyeztünk volna.Mára,az én jelzőm szerint,a következő típus: "linkg.ci"

Nem tudom mi van vele,rosszat nem lát,de Ő bukdácsol,még mindig tanuló a tökömtudja már hányadik suliban.Örökké elalszik,mindenhonnan elkésik.Mindent elhagy,széthagy maga után,ruhái,cuccai kifordítva leb.szva szerteszét.Nem tanul,csak a néger repperek érdeklik,nem segít semmit otthon,eszébe nem jut semmit csinálni,csak mindig:Apa kéne mosni,meg kéne kaja,meg ez,meg az,de Ő semmit nem tesz semmiért,csak lóg,alszik,meg fogyaszt mindent.Kapucniban,begörnyedve áll,és kinlódik,meg nyavajog állandóan.Próbáltam már magammal vinni dolgozni,de képtelen időre odaérni bárhová,semmi értelme az egésznek.

Ha néha talán valamit csinál,akkor is egyből a k.rva anyád,sz.r,ba.dmeg,és mindent csak elront.Napi szinten halmozza fel számomra a gondot,fizetni,és csinálnivalót,de Őszerinte én nem vagyok elég laza,ezért egy szánalmas embernek hív.

Bocs Mindenkitől,hogy kipanaszkodtam magam,sosem gondoltam,hogy egyszer így fogok érezni.Sajnos az utóbbi hetekben már izzadok az idegtől,ha egy szobában kell vele lenni.Megjegyzem,hogy nem csak konkrétan a Fiam miatt,hanem ezt az embertípust ki nem állhatom.

Próbálok megoldást találni a dologra,de nem tudok.Úgy érzem,nemsokára külön kellene élnünk,mert még akkor megmaradhat valami normál viszony,egyébként kinyírnánk egymást.Vélemény?



2012. dec. 30. 15:56
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
75%
Jól írja az első kedves válaszoló. Fordíts egyet a tükrön és nézd meg magad a fiad szemével. "Apám mindig csak gályázik, keresi a pénzt az államnak, semmi öröme ebben az életben, olyan kiegyensúlyozott, hogy az már fáj, szemellenző rajta, amitől aztán nem lát se jobbra se balra, vaskalap a fején, amitől felfelé sem lát, és még elvárná, hogy én is olyan legyek, mint ő" Mondaná mai eszével a 19 éves fiad. Akinek azért mégiscsak te vagy az egyetlen fix pont az életében. Azt mondom én neked, hogy nehogy levedd most róla a kezed, mert most még könnyen félrevihetik. Befejezi az iskolát(előbb- utóbb)aztán beáll ő is gályázni, fizeti az adót, aztán egy helyes lánnyal családot alapít. Később majd az ő fia lesz olyan, mint most ő, akkor fog majd megérteni téged. Akkor már hátradőlhetsz és elmondhatod, hogy q.rva szép az élet. Üdv szeretettel mindkettőtöknek.
2012. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:

10


Na még az hiányozna, szegény faternak:DD meg még egy pici csepp unoka:DD

2012. dec. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim válasza:
84%
Le kell vele ülni beszélni. Mint férfi a férfival. Szemléltetni a helyzetét és a gondolatait a jövőjére irányítani. Amit egy szülő tehet, hogy felkészíti gyermekét a "nagyvilágra". Viszont helyette választásokat nem hozhat. És ami talán a legfontosabb a következetesség. Persze, hogy nem fog semmit sem csinálni ha apuka megcsinálja helyette. Lehet, hogy itt lenne az ideje kiadni az útját. Had tanuljon a saját hibáiból és ismerkedjen csak a "kemény" élettel. Kívánok sok türelmet és erőt.
2012. dec. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
29%
Kedves kérdező, nincs egy nő széltében hosszában körülötted aki gatyába rázna benneteket, és főleg a gyereket? egy kicsit rendbe hozná a dolgokat, hogy mindketten rendbe jöjjetek, és ismét minden a normális mederbe terelődne??
2012. dec. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Szülőtárs!


Aki azt mondja, jól nevelte a gyerekét, az hazudik. Akarta jól nevelni,de nem mindíg sikerül. Két nagy lányom van.

Az egyik talpraesett, a másik mint a Fiad. Egyforma neveléssel,nem ugyan azt a célt értük el. :(

Itt panaszkodsz, naná, hogy itt. Mert körbe vagyunk véve

tipikus tökéletes szülővel, ez folyik a médiából,a munkahelyen, mindenütt. Meg a tökéletes, zseni unokák.

Javasolnám a külön költözést. Akkor rájönne, a saját kára, ha elkésik, ha nem megbízható.

Nem mennétek végleg egymás idegeire.

Engedd, járja az útját, külön. Nem úgy, hogy kidobod, hanem elég nagy már a külön élethez, de ha segitségre van szüksége, mellette állsz. Ami nem vonatkozik a mosásra, főzésre, ellátásra, de számíthat Rád az esküvőjén.

Keményítsd meg a szíved!

A mindent megkapó gyerekek még annyira sem szeretik, tisztelik a szüleiket, mint akik a putriban, nélkülözésben éltek, nőttek fel..

Béke Veled!

2012. dec. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
2%
Amilyen most lett a fiad,azt mind tőled látta.Jól mondták itt páran,hogy a gyerek mindig a szülő tükörképe.Itt van az én példám.Rám mindig azért panaszkodtak a szüleim,mert bunkó vagyok.De könyörgöm,egész gyerekkoromban csak ordibálni tudtak velem,mitől lennék más,mint amilyenek ők?
2012. dec. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
53%
Amúgy 19 évesen még elég éretlen,nem mindenki képes 18 éves korára felnőni.Még sokat változhat.
2012. dec. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
88%

"Nem nem. Nem a gyerek tehet erről, hanem a felnőtt, aki ilyen gyereket "nevelt". A felnőtt, akinek volt lehetősége embert faragni a gyerekből. Nem a gyerek tehet erről, hanem mindig a felnőtt."


Szóval CSAK és kizárólag a felnőtt tehet mindenről? Arról is a felnőtt tehet majd, ha a buta, lusta, tunya hülyegyereke 19(!!!!nagykorú!!!!) évesen b*szik bele mindenbe, miközben az apjára mutogat, hogy ez mind az ő hibája?? 1: Ha tudja, hogy gáz, ne csak másra hárítsa a felelősséget, hanem változtasson! Már nem gyerek.

2:Az, hogy drága jó anyja nincs a képben nem jelenti azt, hogy neki még csak be se kell segíteni az apjának mert ő átveszi anya feladatait!


Mellesleg: Ha a gyerek ott áll majd 25 évesen csupasz seggel, kapucniban és tréning gatyában, mint az igazi gettóharcos proligyerekek 1-2 kölökkel mert b*szik védekezni,munka nélkül és a munkanélküli segélyből tizenéves csitrikkel issza majd a vbk-t mert menő, szotyizik, köpköd stb. az is a szülő hibája lesz??

Nem, nem! Nem lehet minden miatt a szülőt okolni!!

20N

2012. dec. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
60%

15


Ha most ebben az állapotban magára hagyná a gyerekét 1 éven belül egy ilyen állapotú és mentalitású gyerek csöves lenne..

2012. dec. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
30%

18


De ez, hogy ilyenné vált abszolút a szülő hibája. Ugyanis bármelyik ember ha következetesen nevelve(!!!!) van, az pl. tudja, hogy sem a suliból, sem a melóból elkésni tilos. Meg azt is tudja, hogy unintelligens dolog tapló módjára a mocskot ontani a szánkból.


Ezeket megtanítani mindig is a szülő dolga volt van lesz. Tetszik nem tetszik ez van.

2012. dec. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!