Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jogaim vannak nekem,...

Milyen jogaim vannak nekem, ill. anyámnak? A párommal a szülői házban lakunk pár éve, mindent mi fizetünk. Anyám egy idegbeteg, néha itt van, néha nincs. Egy fillért sem ad a rezsibe, mivel szerinte ez az ő háza, itt minden az övé.

Figyelt kérdés

Ha bekattan, akkor ordít, hogy takarodjunk innen, lelaktuk a házat, be fog perelni, stb.

Tény, hogy a ház "használt", hiszen élünk benne, de mindenről én és a párom gondoskodunk. anyám pedig mindent használ, amikor itt van. van közüzemi tartozás is a házon. ha beperel, ezt kinek kell fizetni? az ő nevén vannak a számlák, de mondhatja, hogy nem ő használta el. kérhet e az elmúlt évekre visszamenőleg lakbért? ha idáig fajul a dolog, én kérhetem-e, hogy az általa elhasznált energiát, vizet, háztartási gépek használatát térítse meg?

ennyire kicsinyes ő, ezért gondolkodom én is az ő stílusában.

ha nem laknánk itt és nem fizetnénk évek óta, a ház 100x rosszabb állapotban lenne, mert anyám 22 ezer ft segélyt kap, amiből számlát nem fizetne, tehát vizet, villanyt, mindent kikapcsoltak volna már, minden elfagyott volna.


családtagjaink meghaltak, senkire sem számíthatunk a párommal. van egy nővérem, anyám csak őt tekinti a gyerekének, vele kedves, mellette áll.

ide van egyébként bejelentve anyám, az önkormányzattól évek óta kap lakásfenntartási támogatást, amit tudtommal közüzemi számlákra kell költeni, de soha egy fillért nem adott. ezt tudom bizonyítani, mert a számlákat interneten utaljuk a párommal.


kellemetlen itt feltenni egy ilyen kérdést. akinek boldog, szerető családja van, ezt valószinüleg meg sem érti. becsüljétek meg, amíg van kit!


2012. dec. 30. 17:03
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
86%

"van közüzemi tartozás is a házon. ha beperel, ezt kinek kell fizetni? " Behajtani azon fogjak, akinek a neven szerepel a szolgaltatas, fizetnie meg annak kellene, aki hasznalja.... "az ő nevén vannak a számlák, de mondhatja, hogy nem ő használta el. " Ha egyszer ott van, egyszer meg nincs, akkor nyilvan nem abbol keletkezik a hatralek.... "kérhet e az elmúlt évekre visszamenőleg lakbért? " Kerhet. "ha idáig fajul a dolog, én kérhetem-e, hogy az általa elhasznált energiát, vizet, háztartási gépek használatát térítse meg?" Nem. f


" az önkormányzattól évek óta kap lakásfenntartási támogatást, amit tudtommal közüzemi számlákra kell költeni, de soha egy fillért nem adott" Ezt hogy bizonyitod? . "ezt tudom bizonyítani, mert a számlákat interneten utaljuk a párommal." En is interneten utaltam mindig anyam szamlait, o meg ideadta keszpenzben....


Ha nem felel meg ez a helyzet, miert enm koltoztok el?

2012. dec. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Ja, jogaid ott neked egyaltalan nincsenek, hacsak nincs tulajdonreszed, vagy haszonelvezeti jogod, ellenben anyad, mint tulajdonos azt csinal amit akar.
2012. dec. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

a hátralék véleményem szerint igenis keletkezhetett abból, hogy amikor itt volt, a többlet felhasználást nem fizette. itt-ott pár ezer ft az évek alatt nagyra nő. nem mindegy, hogy kb. 8 év alatt 2 vagy 3 embert kell eltartani.

ha ő kérhet lakbért, én miért nem, hogy fizesse a rezsit utólag? én nem hinném, hogy ez jogilag így van!


hogy bizonyítom, hogy én fizettem a számlákat? amint írtam, netről utaltam. írod, hogy mondhatja, hogy ideadta kp-ban. ez viszont nem bizonyíték! nem adta ide, tanú nincs rá, és ha ő azt is mondaná, h ideadta, én azt mondanám rá, hogy nem adta ide, ezzel edig semmi nincs bizonyítva!


nyilván az lenne a megoldás, h elköltözünk. remélem, össze is jön. de anyámat ismerve, ha itt marad a ház, és nem lesznek fizetve a számlák, 1-2 hónapon belül mindent kikapcsolnak és behajtók fogják őt zaklatni, úgyis a fenti dolgok történnének meg, szóval előre megpróbálok tájékozódni, hogy mi várható.

2012. dec. 30. 17:21
 4/40 A kérdező kommentje:

azt elfelejtettem fent leírni, hogy rendszeresen meglopott minket, ruháimat, használati tárgyainkat elvitt.

beugrott egyik délelőtt, azt hitte, senki nincs itthon, de szabin voltam. nyakában a sálam, kezén e kesztyűm. nekem ez a kettő kb 5000 ft volt.

kozmetikumaim rendszeresen tűntek el.

a konyhából általunk vett edények, evőeszközök, tehát szó szerint apróságok is. millió dolog meg fel sem tűnik.

a kamrából elvitte szinte az összes szerszámot, amihez semmi köze nem volt. ez régebben volt, később hallottuk, hogy ezeket eladta.

na ezeket tényleg nem tudjuk bizonyítani csak szemléltetni akartam, hogy milyen ember.

2012. dec. 30. 17:25
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Mindent ti fizetek ő semmit, akkor mégis miért nem mentek albérletbe?
2012. dec. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy a netrol valo utalas nem bizonyitek.
2012. dec. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

ez nem egy rossz kérdés.


azért, mert így épp kijövünk, hónap végére már nagyon megnézzük, mire költünk, utolsó napokra 1-2 ezer forintunk marad.

van munkahelyünk, de nem keresünk sokat.

egy albérlet 30-40 ezer ft, ennyit kiszorítani sehogy sem tudunk.

kevesebbet sem. karácsonyra egy használt játékkonzolt szerettünk volna, 16-17 ezerért volt neten, de nem futotta rá.


ha lenne havi 30-40 ezrünk "feleslegesen", azaz nem számlákra és kajára és megélhetésre menne el a fizu, akkor nem lenne közüzemi tartozás sem.

2012. dec. 30. 19:10
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Tehat ezek szerint ingyen alberletkent hasznaljatok anyad lakasat. Miert is problema akkor, hogy o nem fizet semmit? Plane hogy nem is lakik ott....
2012. dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

miért nem bizonyíték? az én számlámra megérkezik a munkabérem, másnap pedig elutalom belőle a számlákat. előtte 0 ft volt a számlámon, ergo amint pénz érkezik, látják a hajlandóságot a rezsi kifizetésére. (mármint a bíróság, ha oda kerül a sor).


anyám ezzel szemben mit mondhatna? megkapja a havi 22 ezrét, befizet belőle mondjuk villanyszámlát, vízdíjat, szemétdíjat, fűtést, már jócskán túl vagyunk a 22 ezren.

és nem kellene felmutatnia a befizetést igazoló bizonylatot?

vagy ha lenne képe azt hazudni, hogy mindenbe belead, vagy összességében belead némi pénzt a rezsibe, akkor a fennmaradó 10-15 ezerből hogyan él meg 30 napig?

próbálom ésszerűen megközelíteni a dolgot. azért remélem, azt még egy jóhiszemű bíra sem hinné el, hogy 10 ezerből él egy hónapig.

2012. dec. 30. 19:15
 10/40 anonim ***** válasza:
De azt se gondolod komolyan ugye, hogy neki kellene fizetnie, ha nem lakik ott?
2012. dec. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!