Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akaratos, idegbeteg anyukával...

Akaratos, idegbeteg anyukával mit lehet tenni, ha folyton keresztbe tesz a (felnőtt) gyerekének?

Figyelt kérdés

Anyukám iszonyúan akaratos, mindig minden csak úgy jó, ahogy ő megmondja, és nem fogadja el mások véleményét. Igazából végig sem hallgatja. Képes hisztizni, zsarolni, fenyegetőzni, üvölteni, csak hogy véghez vigye az akaratát. Így nem ott tanulok (felsőoktatás), ahol én akartam, hanem ahol anyukám akarta. Beleszól a párkapcsolatomba, nem járhatok azzal, aki nekem tetszik, mert csak olyan férfi jöhet számításba, akire anyukám áldását adja. Ezek voltak a nagy dolgok amiket megszab, de beleköt az öltözködésemtől kezdve, a hajam állásán keresztül a közösségi oldalon kint lévő képemig, tényleg mindenbe. A barátaimtól el vagyok tiltva, nem beszélhetek, és nem találkozhatok velük.

Eddig kisebb-nagyobb füllentgetésekkel próbáltam valahogy "élni", de nagyon nagy a lebukásveszély. Ha pedig rájön, szerintem kinyuvaszt.

Februárig nincs lehetőségem elköltözni. Ha minden jól megy, akkor át tudok jelentkezni az álomegyetemre, és jó messze leszek itthonról. Viszont anyukám azt sem tudja, hogy át akarok jelentkezni, nem mertem elmondani, mert nagyon durva veszekedések lennének, és lesznek is, ha megtudja.

Mit lehetne vele kezdeni? Egyre nehezebben viselem a folyamatos ellenőrizgetést, meg hogy miatta nem ott vagyok, ahol lenni szeretnék. Hazudjak továbbra is, és akkor valamennyire tűrhető a helyzet, de nagyon veszélyes, vagy próbáljak kiállni magamért? Csak ezt akárhányszor akartam, mindig megtört valamivel, feladtam, és inkább a hazugságokat választottam. (Ja, és néha dührohamokat kap, illetve az erőszaktól sem riad vissza.)


2012. okt. 22. 01:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Őszintén szólva egyszer emelne rám kezet bármelyik családtagom indulatból, visszakézből kapná vissza. Ne is haragudj, elhiszem, hogy anyád egy rémálom, de hogy ennyire ne állj ki magadért, meg se próbálj lelépni és ennyire hagyni, hogy megszabja mit tehetsz ésatöbbi... Ez nagyon gáz... Ezellen már rég fel kellett volna lázadnod, nem a házicsicskája vagy, hanem a gyereke. Ébresztő!!!
2012. okt. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Huu, full ugyanez volt a helyzet az exbarátnőmnél is, szét is mentünk javarészt az anyukája miatt. Szerintem úgy próbáld elérni, amit akarsz, hogy maradjon neki az uralkodás illúziója. Amikor valamivel elő kell állnod kezd ilyenekkel, hogy anya nagyon szeretlek, tisztellek amit tettél a családért, belátom h nagyon sok mindenben igazad van blabla, de ebben most más a véleményünk, sosem fogunk egyetérteni, de milenne ha egyszer tisztelnéd teis h már felnőtt vagyok, és ezt most meg kell lépnem mert ez az én életem... és a végén is legyezni még egy picit, hogy és nem szeretném ha rosszban lennénk mert nagyon szeretlek stbstb.. Én így próbálnám kezelni/manipulálni, sajnos jobb ötletem nincs. :s
2012. okt. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
semmit nem tudsz vele kezdeni.maximum te is az ő módszereit használod.lelépsz otthonról,nem mondod meg hova,kivel és közlöd vele hogy most akkor szeretnél élni mert mellett nem lehetett.aztán ne keresd mjuk 2 hónapig akkor talán elgondolkodik.
2012. okt. 22. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jól csinálod, hogy elintézted az álomátjelentkezést, és külön jó, hogy oda is tudsz költözni!

Az már csak 3,5 hónap!:)

Szurkolok Neked!

Az anyukáddal kapcsolatban a háziorvossal kéne beszélned, illetve addiktológussal, hogy mégis mi ennek a gyökere. Dühfüggés, olyan van, de biztos érdemes meghallgatnod szakember véleményét is. Ha ez dühfüggés akkor mehetsz szenvedélybetegek hozzátartozóinak segítő programokba.

Esetleg Hellinger-féle családállítással próbálkozhatsz, oda is Te kell elmenj.

2012. okt. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2., ha eltelt néhány év, akkor keresd fel újra, mert nyilván előrébb tart a függetlenedési folyamat.:)
2012. okt. 22. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Februárig a békák lenyelésén kívül sajnos nem tudsz mit tenni. Bólogass mindenre, hagyd, hogy a felszínen győztesnek érezze magát.

Az ilyen típusú embereket (közvetlen környezetemben van egy pontosan ugyanilyen nő, ugyanígy szenvedő lánnyal) a már-már pofátlan hízelgéssel lehet kezelni. Rávezetni dolgokra úgy, mintha a saját ötlete lenne. Add a szájába a saját elképzelésedet, majd amikor kimondja, látványosan dicsérd meg, hogy mennyire okos.

2012. okt. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nálunk dettó, ráadásul odáig fajut, hogy nekem tápl. zavar lett, aztn most abból mászok ki. Időközben rájöttem, hogy jó, akkor nem járok el, bólogatok, arra, amit mond, és túlélek.

Hiába lázadoztam volna, mert nem volt lehetőségem elköltözni - max. a híd alá -, így inkább nyelek. Mostanra - 5 kemény év - sikerült odáig jutni, hogy szinte nem is beszélünk.

Tudom, nem ez a megoldás, de képtelenség leülni vele beszélgetni, mert vagy ordít, vagy végig sem hallgat, esetleg besértődik.

2012. okt. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
az enyém is ilyen volt. ráadásul csak örökbefogadó. De miután elköltöztem tőle is ronda dolgokat művelt. Végül nem bírtam a lelki nyomást és megszakítottam vele minden kapcsolatot. sokkal jobb így.
2012. okt. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Azt írtad: "felnőtt gyerekének". A felnőttség azt is jelenti, hogy felnőttként kiállsz magadért, képviseled az érdekeid, vállalod a vágyaid, a döntéseid akár mit szól hozzá anyukád, vagy bárki más.

Én felkészülnék 1 -nem több- beszélgetésre, amiben kérnék tőle kb: 2, max. 5 percet, amiben –szigorúan 1.sz első személyben, magamról beszélve- elmondanám neki, hogy:

„Szeretném, ha 5 percig nem szakítanál félbe és hagynád, hogy végig mondjam mindazt, amit szeretnék, aztán én is meghallgatlak Téged.

Tudod, az utóbbi időben sőt, szinte mindig is próbáltam megfelelni az elvárásaidnak, kéréseidnek akkor is, ha én mást szerettem volna, mert az gondoltam, hogy akkor elfogadsz, támogatsz, szeretsz. Viszont egyre inkább az az érzésem, hogy mindegy, hogy mit teszek, Neked csak az az elfogadható, amit Te gondolsz, amit Te szeretnél.

Nem tudom az okát, hogy miért van ez így, de nekem nagyon rosszul esik, hogy nem bízol bennem, nem tartod tiszteletben a vágyaim, érzéseim, döntéseim. Így azt élem meg, hogy ahelyett, hogy meg szeretnél ismerni és abban támogatni, segíteni, ami nekem fontos, valamilyenné akarsz formálni, ami nem én vagyok.

Viszont én idő közben felnőttem és nem szeretnék tovább úgy csinálni, mintha elfogadnám az akaratod, egyetértenék a szabályaiddal, jövőképeddel, stb. mert nem értek egyet. Ezért úgy döntöttem, hogy átiratkozom az XY főiskolára/egyetemre, mert én „azt” szeretném tanulni. Eztán úgy öltözködöm, ahogy én szeretnék és ahogy a lehetőségeim engedik.

Egy kérdésem maradt a végére: „anya tudsz, szeretnél a céljaim elérésében támogatni, vagy sem?”. Ha jó szívvel és elvárások nélkül támogatsz, megköszönöm, mert úgy sokkal könnyebb lesz elérni, de ha nem, azt is tiszteletben tartom, mert nem várhatom el Tőled, hogy olyasvalamit támogass, amivel nem értesz egyet, de tudd: mostantól Te sem várhatod el tőlem, hogy olyasvalaminek feleljek meg, aminek nem akarok, mert felnőttem!”

2012. okt. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Édesanyád tart el? Belőle élsz, ő finanszírozza a tanulmányaidat? Ha igen, nem vagy felnőtt, akárhány éves vagy. Mit tehetsz? Befoghatod a szádat, és örülsz, hogy tanulhatsz, nem mindenkinek adatik meg, és rengeteg pénzbe kerül, még ha államilag támogatott is. Ha "jó messze leszel otthonról", nyilván a szállásodat is meg kell oldanod.

Én nem ismerem anyukádat, nem azt mondom, hogy igazat adok neki, lehet, hogy tényleg roppant kiállhatatlan természet, de ha belőle élsz, meg kell húznod magad, és alkalmazkodni hozzá. Ha nem bírod, állj a magad lábára és onnantól majd nem kell eltűrnöd, hogy beleszóljon a dolgaidba, ha hisztizik, emelt fővel elsétálhatsz. Ez van.

2012. okt. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!