Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bírjátok az idegbeteg...

Hogy bírjátok az idegbeteg apátok mellett? Már akinek az van/volt. Tanácsok?

Figyelt kérdés

18 vagyok, amióta az eszemet tudom apám csak veszekedik anyával... Soha semmi se jó neki, mindenben hibát kap és ami a legrosszabb, hogy mindenki hibás mindenért csak ő nem!!!

Előfordult már, hogy eljárt a keze is elég durván, "diliházban" is volt (nem egészen diliház, kórház), de az sem segített soha..

Elmenni meg nem tudunk mert nincs hova. Hamarosan végzek a sulival és ha kapnék munkát szivesen elmennék, de sajnálnám itt hagyni anyát meg a két kistesómat...

Mit tehetnék?? Már nem bírom elviselni ezt a folyton kötekező, átkozódó állatot, aki félnapokat alszik és eltartatja magát anyámmal...

Annyi gondja van szegény édesanyámnak, ő tart el 5ünket... alig van pénz, de nem is ez a legrosszabb, hanem ez az éjjel-nappal tartó félelem attól a vadállattól. Mit tegyek? Hogyan segítsek? Néha akkora vágyat érzek, hogy megöljem.. leüssem vagy mermérgezzem.. bármit csak dögöjön végre már meg!!!

Lehet iszonyúan hangzik, de tönkre tette az egész családját, ez nem ember...

Valaki volt már hasonló helyzetben? Mit tett?

(Bocs, h hosszú lett, és nagyon köszönöm annak aki elolvassa és tud valamilyen tanácsot adni!)


2012. dec. 15. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben nőttem fel, csak annyi különbséggel,hogy nálunk az anyám volt ilyen. Nem elég hogy veszekedett mindenkivel de mellette keményen ivott is.

Mi végül is elköltöztünk, apu elvált tőle de amíg meg nem halt apu nyakán volt..3 hónapja halt meg.

2012. dec. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Cisbá48 válasza:
100%
Én nekem nem volt de azt tudom hogy kinek volt még pedig az apámnak.Ő vele is nagyjából ugyan ez volt csak neki ő a mostoha apja volt és ő egész nap ivott aludt nem csinált semmit és ugyan úgy ha hazament meg verte a feleségét és a gyerekeit.Apukám azt mesélte hogy amikor ő húszon valahány éves lehetett akkor meg verte vagy is pontosabban meg rugdosta azt mondta.Hogy ez nem büszkeség ő is azt mondta hogy ne higgyem azt hogy ez büszkeség de legalább akkor el ment.És nem jött vissza.Tudom hogy az erőszak nem mindig megoldás de ez esetben az volt,de persze ez sem büszkeség.
2012. dec. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ház kinek a tulajdona? Anyukád mennyit keres? Mennyi a kiadásotok havonta?
2012. dec. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alkoholisták a szüleim. Vannak tiszta időszakaik, máskor a sárga földig isszák magukat. Nálunk sincsen, és soha nem is volt sok pénz, de italt mindig szereztek valahonnan.


Belebetegedtem ebbe a helyzetbe. Jártam pszichológusoknál és pszichiátereknél, egy rakat gyógyszert be kellett szednem amiatt, amit a szüleim tettek velem. Semmi konkrét dolgot nem tudok mondani, amivel tönkretették az életem, de nagyon megterhelő volt kisgyerekként azt érezni, hogy hol szeretnek, hol nem - az alkohol miatt ugyebár egyszer üvöltöztek velem és egymással, máskor meg ölelgettek.


Mostanság jobban érzem magam, mert végre olyan dologgal foglalkozom, ami érdekel. Emellett megpróbálok minél függetlenebb lenni, keveset itthon lenni. Dolgozom, ha tudok, az agyamat pedig a múlton való rágódás helyett tanulásra használom. Igyekszem elhatárolódni a szüleimtől, megpróbálok nem olyanná válni, mint ők.


Nekem lelkileg az segít, ha azokra az emberekre gondolok, akik "mindenre képesek". Mind ismerünk ilyeneket. Nos, ők is csak emberek, csak rengeteg lelkesedés és erő van bennük. Ez hajtja és motiválja őket a kemény munkára, ebből kifolyólag pedig sikeres ember válik belőlük.


A gyilkos gondolatok pedig szerintem ebben a helyzetben teljesen érthetőek.

2012. dec. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az apámé.. És éppen csak annyit keres, hogy ki tudjuk fizetni a számlákat, kaja, és az alap dolgok. És ezt soha nem fogom tudni megköszönni anyukámnak, mert a lelkét is kiteszi a családért! Soha nem szenvedtem hiányt anyagiakban, ami nagyon kellett meg volt, de elköltözni nem tudunk, mert pl az albérletre már nem futná... Remélem mihamarabb dolgozni tudok, hogy megkönnyítsem az életét/életünket...
2012. dec. 15. 18:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szívemből szóltál.Én is így nőttem fel,úgyhogy tudom,milyen az,amikor csak fizikai apád van,igazi apád nincs.Itt anyukádnak kell tökösnek lenni és kiállnia magáért.Nagy igazság az,hogy mindenkit annyira bántanak,amennyire hagyja magát.De itt a gyerek nem csinálhat semmit,mert ha esetleg megpróbálnád te megszabadítani a családodat apádtól,akkor lehet,belőled csinálnának bűnbakot.Én így jártam,úgyhogy tudom.Próbáld észhez téríteni anyukádat mindenesetre,hátha neki több esze van,mint az enyémnek.
2012. dec. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy életre elássa az embert az ilyen szülő. Még most is borsódzik a hátam ahogy olvasom a témát, pedig én az enyémtől már 10 éve meg szabadultam!

Nem nagyon tudsz mást tenni mint lelkileg támogatod édesanyád. Jól tanulsz elvégzel egy életképes szakmát, munkába állsz és amikor lehetőséged van rá felpakolod a családod és olyan messzire viszed őket amennyire csak tudod. Mi kaptunk külső segítséget -amire már rá is faragtunk-, de ez bevált. Apámnak nagy szája volt ő mindig áldozat volt és 10 esetből 8-szor verekedett is. Én és a tesóm mióta az eszünket tudjuk kaptuk a pofonokat. Ő elrontotta a gyerekkorunkat mi elrontottuk a nyugdíjas éveit. A nővérénél lakik, olyan már mint egy hajléktalan. Le van strapálva, de én felé sem néztem. Tesómra néha rájön a bolondéria és megnézi mi van vele, de segíteni ő sem segít rajta. Mindenki megérdemli a sorsát és az élet is csak úgy bánik el vele ahogy másokat kezelt.

Ahhoz hogy ki tudjatok lépni ebből a körből sajnos a sarkatokra kell állni. Amúgy az hogy apád nevén van a ház nem jelent semmit házastársi viszonynál. Szóval válásnál a fele édesanyádé. Élettársi kapcsolatban ha jól tudom a közös gyerekek miatt lehet igényt tartani a vagyoni részre. (mivel a házat közös erőből tartották fenn).

Amúgy ha sikerül szorítani rá érdemes egy ügyvédet is megkeresni tanácsadásra ( nekünk a legtöbb esetben 10e Ft-ot kértek, már ha kértek! )

Szóval legyen közös cél kilépni ebből az életből mihamarabb, mert hosszú távon ez megmérgezi az embert. Sok kitartás kell hozzá, de elmondhatom hogy megéri. Nekem mostanra már nyugodt otthonom van. Az életem nehezebb, de nem cserélném vissza a régire semmi pénzért sem.

2012. dec. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit tudsz csinálni hogy elköltözöl. Ha meg tényleg nem dolgozik és nem ő tart e titeket akkor mindannyian otthagyjátok.


Az én apám iszik és ráadásul nagyon rossz természete van. Nálunk is tipikus az hogy semmi se jó, mindenki hibás csak ő nem. Elmegy inni és elmond minket mindenféle lusta semmirekellőnek a faluban, csak a szégyent hozza ránk.


Ha lesz munkám, és olyan munkám lesz amivel jól is keresek akkor lelépek.

2013. jan. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajna mást nem tudsz tenni,minthogy lelkileg támogatod anyudat,és véded,meg perse a kistestvéreidet is. Plusz jól tanulsz,megpróbálsz keresni egy jó munkát,és olyan messzire mentek,amennyire csak lehet.

Amúgy nem aggódj a gyilkos gondolataid miatt,ilyen esetben tök normális.

2013. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Féléve tettem fel a kérdést, azóta természetesen semmi sem változott... Voltak nyugodtabb időszakaink, de időről időre felbukkannak a különböző problémák.

Ma újabb "kilóméterkőhöz" érkeztünk, ami után úgy döntöttem lépnem kell. Ehhez szeretném a tanácsotokat kérni.

Éppen az ebédlőasztalnál ültünk, és most nem tudott kulturáltan, emberhez méltó módón enni. Tényleg nem bírom mostmár az ilyen dolgait tolerálni ezért megjegyeztem, hogy örülnék, ha nem az edényből enne...

Erre -teljesen váratlanul ért a dolog, nem számítottam rá - megütött. Ököllel. A fejemet.

Szörnyen fáj a fejem azóta (a lelkemről most nem is beszélek), azon gondolkodom, hogy talán elkellene mennem kórházba, "kivizsgálásra". Felért egy kisebb agyrázkódással... Szerintetek menjek, vagy hagyjam a dolgot?

A másik dolog amin gondolkodom az, hogy milyen jogi lépéseket lehetne tenni az ügy miatt? Feljelentsem-e a saját apámat (akit már nem tekintek annak egy ideje) vagy ezt is csak úgy nyeljem le megint (nem ez volt az első alkalom), ahogy anyám tette mindig is??? Elegem van belőle!

2013. júl. 7. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!