Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis hogyan éljek így?

Mégis hogyan éljek így?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, anyukám 2 évvel ezelött elköltözött itthonról. Eleinte nem volt semmi baj, úgyahogy eléldegéltem, mert valamennyit segített. A hónapok alatt egyre kevesebbszer segít. Esti suliba járok érettségire. Szakmám nincs, munkát nem találok. Havi 22.000 ft-ból élek. Tartozások (amik akkor is gyűltek, amikor még anyám itt lakott), felszólítások egymás hegyén hátán, sokszor ki sem bontom a leveleket, mert úgyis tudom mi van benne. Mindenféle segélyekért, támogatásokért járok az önkormányzathoz, de ugye ezeket sem kapom minden hónapban, tehát általában marad a 22 ezer, plusz az a max 4-5 ezer amit anyukám segít havonta(!!). Nem mondhatnám, hogy rossz anyagi körülmények között élnek, mivel a 10 éves testvérem nemrég kapott egy új laptopot és most karácsonyra egy ps3-at. Eleve kiakadtam, hogy egy 10 éves gyereknek minek kellenek ilyenek, anyukám erre azt mondta, hogy a tesóm már a technológia világába született és, hogy ez neki már kell. Nem vagyok féltékeny és irigy sem mert örülök,ha a testvérem ezektől boldog, de ettől nekem még nem lesz itthon se fűtés, se meleg víz... Nem vagyok anyukámmal rossz viszonyban, mert szinte mindennap beszélünk, de sosem kérdezi meg, hogy van-e mit ennem vagy minden rendben van-e itthon. Folyton rohangálnom kell ide vagy oda, hogy ne kapcsolják ki az áramot vagy, hogy egyáltalán ne vegyék el a házat a fejem fölül a tartozások miatt. Úgyahogy élek, de nemsok segítségem van, az összes rokonom Bp-en lakik. Mellékesként megjegyezném, hogy mikor elköltözött tőlem nem kérdezte meg, hogy szeretnék-e velük menni. Főzök, mosok, takarítok ezekkel nincs baj, de túl sok a teher rajtam. Van valaki hasonló helyzetben? Mégis mit tanácsoltok? Feladni nem szeretném...
2012. dec. 31. 02:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A ház, amiben élsz, kinek a nevén van? Ha a tiéden, a helyedben gyorsan eladnám, keresnék egy munkát, és albérletbe mennék, vagy ha maradna pénz a tartozások kifizetése után is, vennék egy kisebb lakást..


Nincs hova menned? Mert ha van, és anyukád nevén van a ház, úgy ott hagynám tartozásokkal együtt, mint a szél..szép kis anya...érthető, ha nem tudsz egy egész házat fent tartani, nem is a te dolgod lenne..

2012. dec. 31. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Anyukám nevén van a ház. Nem olyan rég próbáltam eladni a házat, de sajnos olyan állapotban van, hogy senki nem veszi meg. Maximum 2 millió ft-ért lehetne eladni. Ha mégis megvennék, akkor ahogy ismerem anyukámat biztos elkérné legalább a felét. 1 millió ft-ból nem sokat kezdek, még ha el is megyek albérletbe, munka nélkül kibírok egy pár hónapot, de mi van ha nem sikerül munkát találni? Főleg, hogy még az érettségim sincs meg és ugye szakmám sincs.
2012. dec. 31. 03:18
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kezdj el már most munkát keresni, keress olyan albérletet, ahol lakótársat keresnek, lényegesen kevesebbet kell fizess. Anyukádnak elmondtad ezeket a dolgokat?mit szól hozzá?
2012. dec. 31. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ezt ahogy így leírtam még nem mondtam neki.Ő tudja, hogy mi a helyzet, tudja hogy éppen mikor, mit intézek, azt is tudja, hogy mik az itthoni körülmények, de csak annyit mond rá, hogy "ez van". Azt nem tudja, hogy ez engem hogy leterhel...minek is mondanám neki?!...hiszen "ez van" úgysem tudna mit tenni...

Ő inkább azzal foglalkozik, hogy mindent eltudjak intézni, mintsem a lelki világommal. Volt rá példa, hogy a tudta nélkül írtam alá helyette egy hivatalos papírt, csak az Én érdekemben, hogy másnap úgy keljek fel, hogy legyen még villany.

2012. dec. 31. 03:48
 5/15 anonim ***** válasza:
24%
Fogd a sátorfádat is menj innen külföldre, amíg lehet... Itthon nem is fogsz munkát találni, az biztos...
2012. dec. 31. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Utolso es megis mi a lopikulabol menjen kulfoldre? En kulfoldon elek es ugy hogy 1 het alatt dolgoztam is 400 ezerbe kerult az egesz az elso fizetesig. Vagy majd a hid alol jar dolgozni?


Kerdezo, le a kalappal elotted, nehez igy okosnak lenni de olvasva a sztorit nagyon sok lehetoseged nincs. A sulit mindenkepp fejezd be, talan probalj meg anyukaddal beszelni hogy segitsen tobbet.

Annak mi az oka hogy igy lelepett es ilyen helyzetben hagyott?

Azt sem ertem hogy ha a neven van a haz akkor nem erdekli hogy a kozuzemi/egyeb tartozasok miatt el is arverezhetik es elbukja az egeszet? Esetleg van valami ami tortent de nem irtad le? Ez az egesz nekem valahogy nem kerek. Ha gondolod irj privatot hatha kitalalunk valami megoldast.

2012. dec. 31. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Valahonnan csak összetud kaparni egy Angliába csak oda útra szóló jegyre valót, aztán ott mosogatással is többet keres mint itt bármivel (főleg a semmivel.) Nővérem is kiment, havi 20ezer forintnak megfelelő fontot fizet a lakásért ahol lakik, ezen felül csak a kaját kell fizetnie magának
2012. dec. 31. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Keress egy fiút, ketten többre mentek.


Azt a részt én sem értem, hogy anyud miért is hagyja a tartozásokat felhalmozódni, ha közben laptopot tud venni...


És igen csakis külföldben gondolkozz!

2012. dec. 31. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
A rozsakat oltogasd hogy novered havi 20 ezer ft-er berel egy egesz lakast itt UK-ban! Londonban egy single room (szoba 1 fonek) also hangon heti 70 font de videken sincs 40 alatt normalis. Valamint a repjegyen kivul ki kell csengetnie a szobara a depositot (kaucio) plusz elore 1 havi lakbert (de min 2 hetet). Az elso fizetesig meg elni is kell valamibol, es Europa legdragabb tomegkozlekedesevel munkaba jarni.
2012. dec. 31. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az meg a masik hogy lakast referenciak nelkul ki sem tudsz berelni plusz ott kemenyen le kell tenni 2 honap kauciot es elore min 1 honap lakbert ami videken is boven 1000 font felett van. 20 000 forint az kb 60 font, annyibol a London Bridge alatt ellehetsz par napig, kajara futja.
2012. dec. 31. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!