Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El kell költöznöm, mit tegyek?

El kell költöznöm, mit tegyek?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, és elég zűrös életem van.

Az anyámmal, az élettársával, öcsémmel (7 éves) és a másik kicsivel (10 hónapos) élek együtt.

Borzasztó kapcsolatom van anyámmal, folyton csak ugráltat és a cselédjének tekint, és miközben mosolyogva el kell végeznem helyette a dolgokat, azt hajtogatja, hogy egy szar senki vagyok, aki úgysem ér majd el semmit az életben, és mindenben csak elfogok bukni, mert béna vagyok mindenhez; hab a tortára, ha megver, vagy a hajamat cibálja. Szóval elég rendesen lenullázta az önbizalmamat, de úgy is érzem magam, mint egy nulla - elérte, amit akart.

Én úgy érzem gyűlöl. A két felsorolt kisgyereken kívül még van egy vérszerinti öcsém, aki nem velünk él, hanem apukámmal, de gondolom nem kérdés miért. Neki mázlija van, hogy ott maradt.

A probléma nem ott kezdődik, hogy segítenem kell, hanem ott, ahogyan segítenem kell.

Itt van egy példa:

A hétköznapjaim így telnek el:

Minden reggel ötkor kelek, összekészülődöm, elmegyek a boltba, hogy uzsonnát tudjak öcsémnek és magamnak csinálni, aztán pedig őt is felöltöztetem, bepakolok a táskájába, és elviszem az iskolába 7-kor. (Ez kiegészül néha vízforralással, meg tápszerkészítéssel, ha a kisebbik felkel, mert éhes.)(Anyám eközben alszik a kicsivel, és a nevelőapámmal.)

Délután mindig rohannom kell, haza, mert anyám nem képes egyedül két gyerekkel megcsinálni a saját feladatait, ezért, amint hazaérek, a 10 hónapos a kezembe kerül, ő pedig megy telefonálni fél órákon keresztül. Rendet rakok, ahányszor csak szétpakolnak a gyerekek, öcsémnek segítek a leckében, és már el is ment a nap. Kaját csinálok, meg segítek abban, amiben éppen anyám parancsolja. Ha a barátommal már mondatot akarok beszélni, már le leszek szidva, hogy egyfolytában nyomom a telefonom, pedig ez nem igaz. A kisbabát rendszeresen én altatom. Úgy 9-10 óra között elaludni, és amíg én vele görcsölök, a másik szobában vagy fürdőben anyámék jól elviháncolnak.

Hétvége... Fél nyolckor, vagy előbb felkeltenek, és még többet kell segítenem, mint a hét közben. A barátommal, ha szeretnék találkozni, kapok kb. 3 órát, ami nem érdekel, én örülök annak is, tudom, hogy van, aki még ennyit sem lehet vele, de akkor is csak az van, hogy siessek, ne késsem le a buszt, egyszerűen nem hagy békén. Az iskolában ugyan így... Óra alatt felhív, aztán fel van háborodva, hogy miért nem veszem fel, mikor azért van a mobilom.


Az egészben még van egy bökkenő. Anyám hetek múlva megint szül, pedig, említettem, hogy a legkisebb öcsém 10 hónapos, és nem merek bele gondolni, mi lesz akkor, ha már most így vagyunk. Nem fog menni az érettségi, pedig képzőművészeti főiskolára akarok menni, és tovább tanulni.

Tudom, hogy anyámnak ez bántja a szemét, mint, ahogy minden más, amit jól csináltam, ugyanis egyszer sem ismert el, mindig csak megalázott és lekezelt. Sosem állt mellém, mindig öcsémnek volt igaza, én voltam büntetésben. Erről jut eszembe: ha bármi olyat teszek, ami nekik ellent mond, akkor a nevelőapám hónapokig nem szól hozzám, elveszik az internetet és a telefonomat is. Példa erre: egyszer szóltam, hogy fent szeretnék maradni a mamámnál, mivel ők úgyis mennek el, és mivel nem ez volt megbeszélve, megtiltottak mindent.

Ha kérek valamit, akkor következményei vannak: elmentem a barátom szalagavatójára, másnap egész nap én voltam a két tesómmal.


Segítséget szeretnék, pontosabban ötleteket. A gyámügyön semmit sem mondanak, csak a megbeszélést, de velük lehetetlen beszélni, volt már rá alkalom, hogy megpróbáltam, anyám csak annyit mondott, hogy nem érdekli őt az én lelki világom, meg, hogy engem mi bánt.

Szarul és szarnak érzem magam, már az öngyilkosságon is gondolkoztam, de persze tudom ez nem megoldás semmire, csak annyira el vagyok keseredve, nem tudom mit tehetnék. A mamámék kézzel lábbal igyekeznek, hogy valami legyen, de sakkban vagyunk.

Elszökni is akartam már, de nem lett volna rá alkalom, alig vagyok egyedül.



2013. jan. 2. 10:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Jajj, hát ez nagyon rossz :(


Apukáddal nem tudsz beszélni? Talán ha vele mennél el a gyámügyre kérhetnétek, hogy nála helyezzenek el.

2013. jan. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha az apuddal minden rendben van, menjél el hozzá,vagy kérd meg, hogy jöjjön el hozzád és segitsen,hogy hozzámehessél. Szép kis anyád van, szégyelheti magát. Na majd az élettársa lelép egy idõ után és maradhat a gyerekeivel együtt, mert az ilyenfajta "nõcik" igy szoktak járni.
2013. jan. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy már annyiszor volt elhelyezés ilyen ügyek miatt nálunk, hogy nehézkesen akarnák megengedi az újabb költözést. Meg elméletileg anyámnak és is bele kéne mennie, ami persze szerintem egyenlő a nulla eséllyel, mivel tisztában van vele, hogy mekkora teher lesz a két kicsi.:/
2013. jan. 2. 10:56
 4/18 anonim ***** válasza:
hát nem irigyellek:S:( szerintem is beszélj Apukáddal, ha esetleg ő nem tud segíteni, keresd fel a családsegítő szolgálatot és az iskolában is mondd el az osztályfőnöködnek a problémáidat. Anyádnak ideje lenne észbekapnia, hihetetlen, hogy milyen emberek vannak:S
2013. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
mi ez az "újabb költözés" dolog? Ez csak nekem nem világos??
2013. jan. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Bármikor, ha panaszkodtam, és visszakerült anyához, azonnal balhé lett és én szívtam:/ Volt, mikor suliba se mentem el, mert vigyáznom kellett öcsémre, vagy éppen a másikat kellett orvoshoz vinnem:/ A nevelőapám meg semmiről sem tud, de hiába mondanék neki is bármit, anyámat védené, meg, hogy keverem a szart:/
2013. jan. 2. 10:59
 7/18 A kérdező kommentje:
mivel voltam már apukámnál is kicsi koromban, ezért van az újabb költözés:/ aputól kerültem anyához.
2013. jan. 2. 11:02
 8/18 anonim ***** válasza:
nem látok megoldást a problémádra. Ez csak anyádon múlik, aki egy balfék. Bírd még ki 3 évig valahogy, aztán húzzál el onnan.
2013. jan. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Miért kerültél Apukádtól vissza Anyudhoz? Most lehet újra meg kéne próbálnod, hisz mégis ott a vér szerinti öcséd is, és már nem vagy kicsi Te sem.
2013. jan. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kollégium??
2013. jan. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!