Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El kellene költöznöm a szüleim...

El kellene költöznöm a szüleimtől? Többit lent.

Figyelt kérdés
Én megpróbáltam mindent a szüleimmel,tisztelni őket,becsülni és szeretni is.Persze még mindig nagyon szeretem őket de most betellett a pohár.Már régebben is feltűnt,hogy nincsen semmilyen baráti vagy rokoni kapcsolatuk és nem is értettem miért lehet ez..amikor minden normális család összejár,találkoznak stb...Az én szüleim viszont nem! Kiderült miért is van ez így...Mert akit tudtak csak lehúztak pénzel és kihasználtak és ezáltal senki sem keresi már őket.Sajnos én most magyarázkodhatok mindenkinek,hogy ne általánosítsanak a szüleimmel mert én nem tudtam semmiről sem olyan jól álcázták..meg akkor még kicsi is voltam.Azonban amikor nekem is volt munkám engem is lehúztak minden hónapban de persze én adtam nekik mert még is csak a szüleim..azonban ha volt otthon 1000 forint nekik abból is az első a doboz cigi volt és utána a kiló kenyér.Én meguntam,hogy nem tudni hova folyik el a pénzük. (pedig mindketten dolgoznak)Sajnos ez által én sem tudok egyről a kettőre jutni így arra gondoltam elköltözöm.És a kérdés ti is ezt tennétek ha a szüleitek így viselkednének? Próbáltam már velük beszélni normálisan is de egy-két napra megértették utána meg maradt minden a régi.Én 27 éves fiú vagyok és tudom most divat ezt mondani,hogy irány külföld...de nekem azt hiszem ez lenne a legjobb választás és érdekelne a tanácsotok.Előre is köszönöm.

2012. nov. 21. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
27 évesen mar ideje külön költözni.....
2012. nov. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Nem a Te felelősséged megoldani az ő gondjaikat. Megtetted, amit megtudtál, meghallgatod őket, ha keresnek, de más segíteni valakinek egyszer-egyszer és más kihasználva lenni! 27 évesen elvárható, hogy a magad életét éld, saját köreid alakítsd ki, és nyugodtan megmondhatod a szüleidnek, hogy mindenki abban a környezetben él, amit kialakított magának. Sajnálhatod őket, de megváltoztatni nem tudod a helyzetüket. Arra csak ők képesek. Én nem most, már évekkel ezelőtt mentem volna otthonról! (meg is tettem 20 évesen.) Jobb lesz, meglátod!
2012. nov. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

ha dohányoznak, akkor a cigi sokszor fontosabb a kajánál.

az ilyen csalódások az érzelmi függetlenedést segítik. a becstelenségük szégyent hozott a családra és e szégyent rád is örökítik, felmenőid aljassága miatt te is lakolsz.

27 évesen már egy jó családot is jobb elhagyni lakás szempontjából.


biztosan lesznek, akik fikázni fognak, hogy 27 évesen otthon laksz. ezek az emberek nem tudják, hogy nem minden családban törvényszerű a veszekedés, van ahol szépen lehet együtt élni és van ahol támogatni is tudják a gyereket anyagilag. a "dolgozok és tanulok" handabandát pedig hagyjuk már... ugyanis kevés kivételtől eltekintve mindig az ilyenek a legtarhálósabbak és folyton időzavarban vannak és irigyek és szegények is, csak az öntudatuk van. A másik csoport pedig a 20 éves feleség terhesen, szakmunkás férjjel, lakáshitellel kategória...


Az elmúlt években, nagyjából 16 éves korod óta rájöhettél volna, hogy előbb - utóbb, ha másért nem, a családalapításért, életközösségért, a teljes szabadságért jobb elköltözni otthonról. Szerintem nem gond, hogy otthon laksz, főleg, ha eddig semmi nem indokolta a költözést, de nekem úgy tűnik, hogy vágysz arra, hogy még gyerek legyél és félsz az ismeretlentől, kötődni akarsz ahhoz, amihez már nem kell annyit kötődni.

Túlságosan kötődsz érzelmileg a szüleidhez, bízol bennük, a gondoskodást várod, ezért esnek ezek ennyire rosszul. Nehéz megtapasztalni a magunkra maradottságot, a saját felelősségünket, pedig ez az önállóság szempontjából fontos.


Az egész környezetedet le kell cserélned, olyan helyet keresni, ahol nem őseid hibáit látják benned. Rendszeres jövedelem kell és ha nehezen is, de beindul a teljesen független élet és nem nyúlnak a pénzedhez. Jó albérletet kell találnod, haverral, barátnővel vagy akár új társasággal közösen, mert egyedül lakni rossz. Figyelj oda, hogyha drogos-bulizós emberek közé is mész, azért egy alapvető kényelem legyen. Másik buktató, hogy lehet, hogy le akarnak majd húzni számlákkal vagy pofátlan árat kérnek, gyakorlatilag veled fizettetik a devizahitelt. Ha van külön szobád, az nem rossz, de arra minimum figyelj, hogy az ágyak ne legyenek túl közel egymáshoz, vihess fel szexpartnert és mehess részegen haza. a háztartásvezetés se lesz egy sétagalopp, de majd beletanulsz. - ezek inkább az itthoni lakásbérlésre vonatkoznak, első körben, minden nélkül nem biztos, hogy idegen országban kellene kezdened.

ha menni akarsz, érdeklődj az emigráns haveroktól (ne szívességet kérj, csak információt) és helyspecifikusan kezdd el intézni a dolgokat, a legfontosabb, hogy a mindennapi élet, különösen a lakhatás és a munkavállalás szokásait, körülményeit mérd fel és legalább érintőlegesen ismerd a kultúrát, ja és persze nyelvtudás. ezekről bőven találsz információt és vedd is komolyan a dolgokat. valamennyi pénzt még itthon össze kell gyűjtened ehhez, hogy belekezdhess. használd a kapcsolati tőkédet, amennyire tudod, ha piacképes végzettséged van az is jó, mert urál-altajisztika és történelem szakkal nem biztos, hogy kapós leszel... ha egyébként nem jártál sokat másfelé és még soha nem vezettél egyedül háztartást, akkor nem biztos, hogy ebbe nagyon távol kell rögtön belekezdened. a lelkivilágodat pedig meg kell edzeni. hirtelen ennyi jut eszembe, ez nyilván tapasztalatok szerint árnyalható, módosítható stb. ez nagyjából az én véleményem csak.

2012. nov. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és igazatok van de most hülyén hangzik amit írok de amikor mondjuk anyum sír és látom akkor nem tudok nemet mondani...:( Most meg lehet kövezni engem,hogy gyenge vagyok meg minden de nekik köszönhetem h vagyok. A költözés? Én már voltam Budapesten 3 évet is csak haza hozott a szerelem...mondjuk annak már vége,szóval a külföld annyira nem lenne lehetetlen mert angolul beszélek és pincér vagyok. De jó lenne egy kis környezetváltozás...Még egyszer köszi mindenkinek a bejegyzést! :)
2012. nov. 21. 08:39
 5/6 anonim ***** válasza:
38%
27 évesen simán elköltözhetsz:) Én is annyi vagyok és párom is mi is külön élünk már van 2 szép gyerekünk egy házunk.....Nem vagy te köteles eltartani a szüleidet.
2012. nov. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nem vagy köteles a szülőket eltartani, irány külön!

Én is hasonló okok miatt mentem otthonról, hiába dolgoztam, nem haladtam semmire, mert elvették az összes pénzem. Amikor meg valamit szerettem volna, akkor apu mondta, hogy "amíg az ő házában lakom, addig nekem kuss a nevem".

Szerencsére egy régi, rég üresen álló nagyszülői házba mehettem, így nem kellett albérletet fizetnem, azt pofozgattam ki.

Sok sikert, ne hagyd, hogy kihasználjanak.

2012. nov. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!