Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Albérletbe szeretnék/kell...

Albérletbe szeretnék/kell költöznöm a kislányommal, az önkormányzattól kapok valamilyen segítséget?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!
2011. jan. 27. 09:35
 1/3 napietus ***** válasza:
81%
ezt mindenképpen ott kell megkérdezned, mert ahány önkormányzat, annyi szociális rendszer.
2011. jan. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezetten albérletre nem.

Szociális bérlakásra lehet pályázni, de rengetegen vannak, akik 3 gyerekkel évek óta nem jutnak ilyen lakáshoz.

Az önkormányzat esetleg segélyt tud adni, azt is szigorúan csak akkor, ha megfelelsz a feltételeknek.Van még gyermekvédelmi támogatás, érdeklődj ezek után.És menj el a családsegítőbe, ők is tudnak valamennyit érdemben segíteni.

Ha bántalmazott vagy, akkor segít a NANE, és ott vannak az anyaotthonok is.

2011. jan. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha az anyagi helyzetetek indokolja, akkor lehet, hogy igen. De pusztán az, hogy egy szülő és egy gyerek albérletben lakik, még nem elég ok arra, hogy az önkormányzat támogatást adjon.

Van olyan, hogy lakásfenntartási támogatás, ehhez be kell vinni a bérleti szerződést, jövedelemigazolásokat, stb. és akkor kiszámolják, hogy egy akkora lakásra, ha ketten laknak benne, mennyi támogatás jár. Csak hogy legyen mihez viszonyítani, én egy másfél szobás panelben lakom a fiammal, és erre kapunk 4100 forintot.

Persze lehet pályázni önkormányzati bérlakásra, de ahhoz ne fűzz nagy reményeket. Én 3 éve félévente beadom az igénylést, és mindig elutasítanak, mert "csak" 1 gyerekem van, mert élnek a szüleim, és mert nem várok "elég" régóta. Megkérdeztem egyszer, hogy mikor lesz rá esélyem, hogy kapjak, azt mondták, a jelen feltételek mellett úgy nagyjából 7-8 év múlva. Na mondom az szuper.

2011. jan. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!