Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eljátszotta a bizalmamat!...

Eljátszotta a bizalmamat! Erre alapozzunk közös jövőt?!?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt! Már egy ideje tervezzük, hogy összeköltözünk de én előtte mindenképp be szerettem volna fejezni az egyetemet és munkába állni, hogy betudjak szállni a költségekbe.

Már fél éve dolgozom egy multinál és megvallom őszintén egyre türelmetlenebb lettem az összeköltözésünkkel kapcsolatban. Valahogy mindig halasztódott a dolog, egy időbe állandóan néztük a lakásokat, de páromnak semmi nem tetszett. Jelentéktelen, semmitmondó indokokkal magyarázta azt, hogy miért nem felel meg neki az adott lakás. Majd belefáradtam és egy nagy veszekedés keretein belül bukott ki belőle, hogy ő igazából még nem áll készen az összeköltözésre. 31 éves, de még mindig a szüleivel él, soha nem lakott külön. Azzal indokolta a félelmeit, hogy ez számára nagyon nagy lépés és én fel sem fogom hogy benne milyen félelmek vannak. Ő azt érzi csak én kellek neki, velem szeretné leélni az életét és fél, hogy mi lesz ha nem működik. Én viszont már alig vártam a közös életünket. Azon az állásponton vagyok, ha valami oknál fogva mégsem működik köztünk a dolog akkor jobb, ha előbb kiderül mint később. (Persze én is félek, de én már az egyetem évei alatt "önálló" életet éltem, szülőktől távol, nem tudok újra megszokni "itthon" nem érzem jól magam újra a családi házban. Én már többre vágyom.

Egy nagy törés lett bennem, csalódtam benne. Ultimátumot adtam kvázi időt, hogy "találja" ki mit akar. Mert nekem a heti 2-3 találkozás nem elég. Mindent akartam vagy semmit!

A szülinapi ajándékom az lett, hogy elvitt a közös lakásunkba. (tudtam nélkül megvett egy lakást) Tulajdonképpen már be is rendezte. Nem tudtam hova tenni a dolgot, nagyon boldog is voltam de nem éreztem közösnek. Azt éreztem ez az ő lakása, nem a miénk. (Persze ezt ő egy nagyon nagy gesztusnak éreztem, amivel kimutatta hogy mennyire szeret.) Aztán a lakásavató bulinkon egy kissé illuminált állapotba került haver elszólta magát és megtudtam hogy párom már fél éve megvette ezt a lakást. (Csakhogy én nem tudtam róla) Nem tudom szavakba önteni azt amit akkor éreztem. Legszívesebben elmenekültem volna onnan, főleg páromtól. Számomra a legfontosabb az őszinteség, és ő mindig itt vérzik el!!

Mondanom sem kell, hogy a buli gajra ment. Én pedig pakoltam össze a cuccaim, hogy indultok haza és többet nem akarom látni. Ő pedig mintha fel sem fogta volna, hogy én mit érzek. Elárult ő pedig csak azt látta benne, hogy ez a szülinapi meglepetésem volt. Kezdetek óta így tervezte. Megvolt a lakás de csak néhány napot töltött ott, kíváncsi volt milyen egyedül élni. Azt mondta én mindent egyszerre akarok és azonnal és nem értettem volna, meg hogy egyedül szeretne élni. Azt állítja, most már készen áll az összeköltözésre, de legyek vele szembe türelmes. Neki ezek nagyon nagy lépések.

Egyszerűen nem értem ezt az egészet! Így akar velem egy közös életet kezdeni? Ráadásul előre leszögezte, hogy ő kezdetben még sokat lesz otthon, majd fokozatosan egyre többet a lakásban. Én viszont, ha költözök akkor költözök! Nem fogok ingázni, ide pakolni-oda pakolni! Így tervezi a közös életünket? Én lakok a lakásába (mint egy bérlő) ő meg majd jön amikor úgy gondolja???

Nem fogom fel, ezt az egészet! Valaki adjon tanácsot! Fogalmam sincs, hogy hogyan tovább...:(


2013. jan. 2. 20:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%

Bocsi, de szerintem ezt most te reagálod túl.


Basszus, ez az ember vett neked egy lakást, hogy együtt éljetek tovább. Elmondta, hogy fél, de hajlandó legyőzni a félelmeit miattad, csak egy kis türelmet kér, semmi mást. Tényleg nem áétverni akart, hanem egy hatalmas meglepetést okozni neked,és ő ebben végig azt látta, mennyire boldog leszel, amikor megtudod, nem azt, hogy megsértődsz és kivágod a balhét.

Rendben, elhiszem rosszul esett. Tudom, hogy idegesítő, ha valami nem úgy van, mint elterveztük, de túl kell ezen lépni és megnézni a dolgokat a másik oldalról is.

2013. jan. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Elég nehéz helyzetben vagy... Velem hasonló esett meg a volt barátommal. Én már rég szerettem volna összeköltözni (5 éves kapcsolatban kb. a 3. évtől, mert előtte még fiatalok voltunk, iskolába jártunk), ő mindig csak halogatta. Aztán egyszer kibukott, hogy nincs kedve hozzá (pedig lett volna külön lakás (az enyém), ahová teljesen külön mentünk volna a szülőktől), meg neki kell az egyedüllét... Végül is szakítottam vele, mert nagyon egyoldalú volt a kapcsolat (persze utána akart volna mindent, összeköltözést, gyereket stb). Utána lett új párom (aki márciusban már a férjem), vele nem túlzok, az első perctől napi 24 órában velem akart lenni, és szinte rögtön összeköltöztünk, nem kellett se utalgatni rá, se noszogatni. Az én tanulságom az, hogy ami nem megy, csak nyögvenyelősen, azt nem kell erőltetni...

Gondold át mit akarsz, beszéld át vele, és ha kell, lépj! Az az érzésem, hogy nem kellesz neki igazán :(

2013. jan. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Hát igazából én se nagyon értem meg a párodat.Nehéz eset. És az elején hogy volt?Hogy ő veszi a lakást?Vagy albérletbe mentetek volna?
2013. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

Megértem az érzéseidet, és zömében egyet is értek veled.

Egy dolog nem tiszta csak:

Neked nem jó, hogy ő vett egy lakást, és nem érzed a sajátodénak. Akkor mi lenne a jobb? Ha úgy vesztek lakást, hogy ő kifizeti a felét, te meg hitelt veszel fel a másik felére? Akkor sem lenne igazságos, mert ha közös kasszán vagytok, akkor a közös pénzből fizeted a saját részed. (Így 75-25% lenne a "végeredmény" az ő javára.

Vagy esetleg albérletben lakni, és egy idegennek fizetni egy rakás pénzt? így, hogy a párod lakásában laktok, azt a pénzt félre tudjátok tenni.

2013. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Elég furcsa a hozzád való viszony, valóban.

Én a helyedben komolyan elgondolkodnék, hogy érdemese folytatni vele, ez ugyanis nem a közös életetek tervezése, hanem a sajátjáé.

2013. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval, bár nekem is rosszul esne. Nekem is olyan érzés lenne, mintha egy idegen lennék az ő lakásában. Bár ezt lehet azért gondolom így, mert nekem a legnagyobb örömet a lakás kiválasztása, berendezése, a készülődés jelentené.
2013. jan. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Sőt, kérdezd meg tőle, kivel rendezte be, és még mit titkol előtted?!

Ugyanis fél évig elhallgatni egy ekkora dolgot előled -úgy, hogy közben folyton téma volt köztetek az összeköltözés - igencsak primitív, bunkó dolog, abszolut nem arra vall, hogy veled szeretne odaköltözni.

2013. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Albérletbe mentünk volna. Úgy terveztük 3-5 év múlva veszünk lakást és az ő tervei szerint 10 év múlva lesz gyerek!

Abban igazatok van, hogy meglepetést akart szerezni és örültem is. Azzal sincs különösebb problémám, hogy az ő lakás azt is előre megbeszéltük hogy felesben egyébként sem tudnék beszállni a költségekbe!

Ha innen nézem, jól döntött!


Amin nem tudom túltenni magam az, az hogy nagyon nyögvenyelős ez az egész. Azt érzem mindig hozzá kell alkalmazkodni amikor ő készen áll akkor lesz belőle valami, amikor ő azt akarja akkor úgy is lesz. Én pedig mindig várjak türelemmel. Az én érzéseimmel nem foglalkozik. Úgy gondolja megbántott, most csalódást okozott de majd úgyis megtesz mindent hogy visszanyerje a bizalmamat és elfelejtsem a történteket.

De én az ilyet nem felejtem el. Számtalanszor megkértem rá/elmagyaráztam neki hogy nálam az őszinteségnél nincs fontosabb dolog!!! Nem bírom elviselni, ha hazudnak nekem és ő ha úgy látja elkerülhet vele egy konfliktus helyzetet szívbaj nélkül hazudik.

És azt érzem ez soha nem fog változni.

2013. jan. 2. 20:58
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

Ha szeretek valakit, mindig vele szeretnék lenni.

Legyél türelmes..minek? Eddig is az voltál.

Kezdetben még sokat lesz otthon..szerető státuszt szán Neked? Ha ráér, ha kedve van, akkor megy?

Az ő lakása..megtűrt vendég legyél, ahol még a díszpárnákat sem pakolhatod át másik helyre?

Ugyan, milyen "meglepetést" tartogat még?

Oda költöznek a szülők is? 31 évesen nem tud, tudott még leszakadni róluk? Apósnak, Anyósnak nem tetszel, akkor kidob? Nem Veled, szülőkkel akar élni..

Nem is kellesz neki igazán. Csak kényelmes így neki.

Vagy gerinctelen megmondani, nincs közös jövőtök.

2013. jan. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%
Mindig alkalmazkodni fogsz az aktuális hóbortjához, várni a bizonytalanság múlását. Egy férfi,aki közös jövőt akar,az nem így viselkedik. Ő most is a jövőbe néz,hátha akad jobb.más. Menekülj.
2013. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!