Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elvesztettem Istenbe vetett...

Elvesztettem Istenbe vetett bizalmamat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kívül nem látszott rajtam, de belül elég vallásos voltam. Tegnap előttig imádkoztam minden este, hogy semmi rossz ne történjen a családba. Ugyanis tegnapelőtt egy olyan eset történt, ami megrendítette a hitemet. Szeretett Dédimamám eltávozott közülünk. Rövid betegség után, bár már 4 hónapja ágyba fekvő volt. 90 évesen. Nem bírom felfogni. Akik vallásosak, ti mit szólnátok hozzá, ha így elmenne? Egyre jobban lett, majd rosszabbul(1 nap), végül...elment. Nem bírom feldolgozni. Úgy érzem, elhagyott Isten. Nem tudom, van-e értelme már imádkoznom.
2012. dec. 28. 23:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
Persze, hogy van értelme imádkozni. 90 év nagyon szép hosszú élet. Neked fáj, hogy nem láthatod, és nem beszélhetsz vele, ami természetes. Elment Istenhez, hazatért a lelke!
2012. dec. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
33%

ez az élet rendje

én nem vagyok hívő, de aki igazán hisz istenben, az szerintem most nem meginog, hanem abban keres támaszt. persze mind másképp gyászolunk

2012. dec. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
de még nekem időre lett volna szükségem, utolsó nap engem keresett amikor voltak nála, de én nem voltam bent a kórházba, mert javult, és úgy gondolták, hogy majd ha jobban lesz akkor menjek, ne lássam így, ne emlékezzek így rá. De sajnos nem lett erre alkalmam. Nem beszélhettem vele, nem láthattam. Oké hogy 90 éves volt, de még élhetett volna 10 évet, vagy annyit amennyit. Még egy éve is ellátta magát. nem tudok többet írni róla
2012. dec. 28. 23:47
 4/22 A kérdező kommentje:
ő az első az életembe, akit igazán szerettem és elment.
2012. dec. 28. 23:47
 5/22 anonim válasza:
43%
Nézd, akárhogy is gondolod szerintem a 90 év elég szép élethossz. Gondolj bele, hogy más még a 70-et is alig éri meg. Én ugyan kissé ateista gondolkodású vagyok, de szerintem ha már eddig is ilyen elkötelezett hívő voltál, akkor nem kell, hogy így meginogjon a hited, és "Istent" okold a történtekért. A halál egy idő után minden élőlénynél bekövetkezik, nincs ellene mit tenni (jelenleg). Jelen esetben annyit tehetsz, hogy gyászolsz egy ideig, és próbálsz a legjobban visszaemlékezni rá.
2012. dec. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
de bárhogy próbálok visszaemkékezni könnybe lábad a szemem. Most is. Nem tudok elalidni sem. Kész csődtömegnek érzem magam.
2012. dec. 29. 00:03
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem akarok cinikus lenni, de van egy rossz hírem, bármennyit is imádkozol, egyszer az összes szeretted meg fog halni. Kevésbé fog fájni, ha erre felkészülsz és elfogadod.
2012. dec. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
22%
Mindenek előtt elég elhamarkodottnak érzem a kijelentésedet. Tegnapelőtti haláleset még nagyon friss és mély seb, ami nagyon tud fájni. Isten azonban nem hagy el embereket - az emberek fordulnak el tőle. Megérteném, ha dühös lennél Istenre egy életerős, fiatal szeretted elvesztése miatt, hiszen bárki az lenne. A mamádnak viszont szép, hosszú élete volt, láthatta felnőni az unokáit, sőt, veled együtt a dédunokái egy részét is, ami sokaknak nem adatik meg, és ezért inkább hálásnak kellene lenned. Kivételesen szerencsés asszony volt, de ilyen rövid idő alatt természetes, hogy nem tudod feldolgozni az elvesztését. Hidd el, tudom, mennyire tud fájni annak a kis időnek - egy nap, vgy akár néhány óra - a hiánya, egyáltalán a búcsú lehetőségének hiánya, de idővel megtanulsz majd együttélni ezzel a fájdalommal. Idő kell, hogy el tudd engedni az emlékét, és idővel te is be fogod majd látni, hogy valóban ez az élet rendje.
2012. dec. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
17%

kollégámnak 5 éves gyereke rákban most halt meg egy hete

dec23-án temették

nagyon vallásos család

egész életükben imádkoztak stb.

jók is voltak

és mégis meghalt az 5 éves gyermekük

miért?

azt mondják, hogy már jó neki, mert már az istennél van

és boldog stb.

ha ezt elhiszed, ha tényleg elhiszed, akkor egy nagyon kicsit csökken a fájdalmad

2012. dec. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%
A halál egy természetes dolog. Azért vesztetted el az Istenbe vetett hited, mert meghalt egy 90(!) éves rokonod? Mire számítottál? Hogy azért, mert imádkozol, 186 éves koráig fog élni? Vagy esetleg örökké? Ne őrüljünk már meg teljesen.
2012. dec. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!