Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a gyerektartás százalékosan...

Ha a gyerektartás százalékosan lett megítélve, akkor az anya követelheti a "régi" összeget akkor is, ha a párom jövedelme jóval kevesebb lett?

Figyelt kérdés
A párom ment gyesre a lányunkkal (2 éves), én visszamentem dolgozni. Ilyen esetben a "régi" összeget kell fizetni vagy a gyes alapján számoltat?
2013. jan. 3. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha százalékosan ítélték meg, akkor csak a netto összeg százalékát kell fizetni!
2013. jan. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jan. 3. 10:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Százalékosnál nem úgy szól az ítélet, hogy x%, de minimum y összeg? Mert akkor a minimum összeget kell fizetni. 25 ezer körüli gyesből mégis mennyit akar fizetni a párod?
2013. jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A minimum az 10000Ft, ezt ki fogjuk fizetni, de ő ragaszkodna a "régi" 25000Ft-hoz.
2013. jan. 3. 11:38
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Még jó hogy 10000-t kiköhögtök nevetséges ebből majd biztos jól lakik a gyerek.
2013. jan. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
annyira szánalmas, hogy a GYIK szerint csak akkor mennek apák gyesre, ha így akarják elkerülni a gyerektartást... ilyen esetben szerintem az lenne az illő, ha te fizetnél annyit, amennyi a régi gyerektartás volt. (tudom, most jön az "ex egy gonosz banya, és az egész pénzt magára költi, nem a gyerekre"...)
2013. jan. 4. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én sem azt a nőt sem azt a gyereket nem fogom támogatni. Ha a párom akarja, akkor tegye, de akkor költözzön is hozzájuk. Ha a kishölgy annyira akarta azt a gyereket, hogy egy családos pasira is rámászott miatta, akkor tartsa is el.
2013. jan. 4. 06:41
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

A gyerek nem magától lett a lány se egyedül eset teherbe.

Ha a párod meg csinált 1 gyereket nem az ő döntése el tartja-e a saját gyerekét.

2013. jan. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szegény gyerek, reméljük a tiéd sosem kerül majd ilyen helyzetbe. A 10.000.-Ft minimumot kell fizetni, úgy gondolom, de hála istennek a gyes max 3 évig jár csak. Valami pipogya alak lehet a férjed, akire rámászott egy hölgyike, és megerőszakolta szegényt?
2013. jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!