Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az anya lelép és ott...

Ha az anya lelép és ott hagyja a pici gyerekét, akit a nagyszülők nevelnek fel, mert az apa ezt tartja a legjobb megoldásnak, kinek jár gyerektartás? Jár egyáltalán?

Figyelt kérdés
2009. okt. 10. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apa sincs vele akkor a nagyszülöknek jár.az apátol is meg az anyátol is.Ha ot van az apuka a nagyszülökkel akkor az apának jár.
2009. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az apa egy idő után különköltözött, és fogalmam sincs, szegény nagszüleim kaptak-e egyáltalán valamit a gyerektartásból.Gyanúm szerint nem...
2009. okt. 10. 15:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyerektartás mindig jár, ha az egyik (vagy mindkét) szülő lelép. A bírósághoz kell fordulni.
2009. okt. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez már nagyon régi ügy, csak hagyatéki tárgyalás kapcsán került elő, ezért szerettem volna tudni, hogy kit illetett volna ez a pénz? Mert én úgy láttam, hogy nem azt, akit kellett volna. Egyáltalán meddig jár az ilyesmi?
2009. okt. 10. 15:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindkét szülőtől a nagyszülőknek.Azoknak kell a gyámhatóságtól kérni a csal

ádba fogadás cimén és ott kötelezik Őket a tartásdij fizetésére,úgy mintha a szülei volnának a gyereknek.A gyámhatóság elég nehézkes valami,úgy állnak a dolgokhoz,hogy más is odaférjem.Nehéz valamit kivárni tőlük.De a tartásdij annak jár akinek a háztartásában nevelkedik a gyerek,a családipótlék is.Általában a 18.-k év betöltéséig,tudomásom szerint.Ü:Zsazsanéni

2009. okt. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. okt. 10. 20:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nappalin tanulsz, 20 éves korodig a családi pótlék, és amig nappalin tanulsz, de legfeljebb 25 éves korodig a gyermektartás.
2009. okt. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!