Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek neki ezen...

Hogyan segítsek neki ezen túllépni?

Figyelt kérdés
Anyám állandóan osztja a férjemet. Szerencsére nem élünk, de eléggé kellemetlen. Az én férjem élhetetlen, szerencsétlen, lusta, és ezek még a finomabb jelzők. Pedig naponta 14-16 néha még ennél is több órát dolgozik, hogy több pénzünk legyen, nemrég igaz, volt 3 hónap, hogy nem volt munkája, de szerintem az még nem a világ. Nem kértünk senkitől semmit abban az időszakban sem. Igaz, kisebb albérletbe költöztünk, mert az én jövedelmem nem volt elég, de annyi baj legyen. Itt is elférünk. :)))Vannak gyermekeink, és igen, most nincs külön szobájuk, és mivel nincs hely mindent kipakolni, néhány holmijuk még egy kis ideig dobozban van (amiket amúgy sem használnak minden nap) de az olyan fontos lenne, hogy bele kell gázolni egy ember lelkébe? Én sem kaptam meg mindig mindent gyerekként, mégsem álltam neki nagy garral szidni anyámat. Mondtam már a férjemnek, hogy ne törődjön vele, anyám már csak ilyen, de akkor is rosszul esik neki. Mikor költöztünk, anyám azt mondta a férjem előtt, hogy a gyerekek, és én menjek hozzá lakni, a férjem meg oldja meg. Na itt elszakadt a damil, és mondtam anyámnak, hogy ha nem megy el most, én dobom ki. Hogy mondhat ilyet? Ezen én is kiakadtam. Azóta nem engedem be hozzánk, amikor a férjem is itthon van. Én megyek hozzá időnként. Na mondjuk, én sem gyakran koptatom a kapuját, de ha már nagyon jönni akar, inkább átmegyek, akkor én döntöm el, mikor van vége a látogatásnak. Karácsonykor sem mentünk át, más programot csináltam. Nem akartam, hogy elrontsa az ünnepet. Meg tudtam, hogy a családból mindenki kapott ajándékot, egyedül a férjem nem. Most ez is milyen már? Vagy vegyen mindenkinek, vagy senkinek. Persze a 2 ünnep között átmentünk az ajándékcserére, és vettem a férjemnek egy kis apróságot hazafele, hogy azt kapta anyóstól. De kiderült a turpisság, mert egyszer a férjem vette fel a telefont, mikor anyám hívott. Nem szokta, de otthon felejtettem. Ha már úgyis beszélnek, udvariasan megköszönte neki az ajándékot, mire anyám: Nem vettem én neked semmit. Na szép. Nincs valami megoldás erre?
2013. jan. 3. 12:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi: Nem élünk együtt. Az együtt lemaradt. :))
2013. jan. 3. 12:58
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez gusztustalan.
2013. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Anyádnak meg kellene mondanod, hogy a férjed a TE PÁROD, és ezt VAGY elfogadja és nem mond rosszat róla többé, VAGY megszakitod vele a kapcsolatot.

Ennyit a férjed is elvárhat töled, és anyádnak is fel kellene fognia már.


AMIG te nem lépsz, addig nem fog semmi változni.

2013. jan. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én anyám is ilyen.

Vagyis valószinű még ilyen,mert most már negyedik éve hogy nem beszéltünk,beszüntettem mindent kapcsolatot vele,azóta boldogabban élünk.

2013. jan. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem kendőzöm a véleményem. Rengetegszer vesztünk össze anyámmal már a modora miatt. Olyankor 1-2 hétig csend van, nem szid senkit. Aztán megint a felszínre tőr a valódi énje. Nem vagyok anyu pici lánya, hiszen, mint az elején leírtam, azonnal ajtót mutattam neki, amint elkezdte a családom szakadjon csak szét szövegét.

De mégis csak az anyám. Nem szakíthatok meg vele minden kapcsolatot. Így is már csak a legminimálisabban van tartva.

2013. jan. 3. 17:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Mintha csak a kedves anyosomrol olvastam volna... Ö is ilyen edes, kis hazisarkany... Az unokait nem ismeri el, mert szerinte biztos, hogy felrementem. De azert latni akarja Öket, mondvan, hogy ha mar az Ö pici fia tartja el a "purgyekat" akkor Ö is aranyos lesz velük.... Amikor itt volt nalunk akkor mindenert en voltam a sz@r, ha a gyerek sirt akkor az azert volt mert rossz anya vagyok. Szerinte takaritani, fözni de meg a mosogepet bekapcsolni sem tudom rendesen... A ferjem nagyon szereti az anyukajat, de amit mar lemüvelt az nagyon sok volt... Az utolso csepp a poharban az volt, amikor engem felhivott "anyuka", hogy igazabol Ö nagyon szeret, es azert ilyen mert felt engem es az unokait, mert tudja, hogy a ferjem megcsal engem mar nagyon reg ota... Persze ez nem volt igaz. Na itt a parom megszakitotta az anyukajaval a kapcsolatot... Mas megoldas mar nem volt...
2013. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom utolsó. Ismerős ez az anyósfajta. Az enyém is ilyen volt, és én együtt is éltem vele 3 évig. Brrrr. Ráadásul a férjem engem sosem védett meg az anyjával szemben. Na de nem is kell engem védeni, megvédem én magam. Szerencsére.
2013. jan. 3. 18:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk mellettem legalabb kiall a ferjem. Barmilyen hihetetlen en sajnalom, hogy nem tartjuk mar a kapcsolatot anyossal, mert barmennyire hihetetlen igazabol egy nagyon intelligens es szerethetö nö lenne az anyosom... Nem is ertem, hogy miert kell köpködni a masikra... :(
2013. jan. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!