Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyenletes dolog hazudni a...

Szégyenletes dolog hazudni a nagyszülőknek? (egy jó ügy érdekében)

Figyelt kérdés

Nos, a helyzet az, hogy szegények vagyunk. Ezalatt azt értem, hogy a havi kiadásaink 5-10 ezerrel többek mint a bevételek. Nagyszüleim segítenek havi pár ezer ft-tal. (20-30 ezrekkel). Ha épp marad mondjuk 5 ezer, veszünk nekem 1 gatyát vagy cipőt, hogy a suliban ne szégyenkezzem a kopott, használt dolgaim miatt. Nos, a nagyszüleim felajánlották, hogy kifizetik a tankönyveimet (ez náluk annyit jelent hogy 10-20 ezer ft-t kapok, attól függ mennyibe kerülnek a könyveim). Nos, 1hónap múlva lesz a barátom szülinapja. Szeretnék neki valami különleges ajándékot venni (olyan 4-6 ezerért), de nincs rá pénzem. Anyuék nem tudnak adni, max egy ezrest. Szóval, arra gondoltam, ha megtudom mennyibe kerülnek a tankönyveim, nem annyit mondanék, hanem 5 ezerrel többet. Ez szerintetek aljas dolog? Máshonnan nem tudnék pénzt szerezni. :(


És a barátomnak nem adhatok egy 990 ft-os plüsst mert ő már kinőtt ebből a korból. Az még egy külön gond, hogy mit vegyek neki.

És mivel még nem vagyunk együtt régóta, csak fél éve, mamáék még nem hajlandók megismerni, így ha kérnék is, hogy a barátomnak ajándékot vegyek, nem adnának. (Amíg nem leszünk legalább 1 évesek, nem is vesznek róla tudomást. - Ezt így kijelentették)


18L


2009. aug. 26. 15:59
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
94%

Hát én tuti nem kérnék...Ennyi idősen én már szórólapoztam,hogy ha mentem bulizni,vagy a páromnak venni kellett valamit,ne a szülőktől,nagyszülőktől kelljen kérni...

Ez pedig nem jó ügy érdeke,hanem egyszerű lehúzás...

2009. aug. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Nem járok bulizni, semmilyen extra dologra nem költünk (esetleg az internet).

Egyszeri alkalom lenne.

2009. aug. 26. 16:09
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Aljas dolog. A jó ügy nem ott kezdődik, hogy azért hazudsz nekik, mert máshogy nem adnának. Vehetsz nyugodtan 990 forintos plüssöt, ha szeret értékelni fogja. Készíts saját magad valami szépet, nem kell mindjárt ekkora költségekbe verni magad.
2009. aug. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez így semmiképp nem szép dolog - gyakorlatilag, mintha lopnál tőlük, főleg, hogy ennyit segítenek. Tudod, addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér. És ha készítenél vmit saját kezűleg? Egy ezresért már szerintem lehet kapni pl egy kisebb keresztszemes készletet (olyan témában, ami érdekli a barátodat, vagy szerelmes témájút), hímezd ki, tuti örülne. Ha meg nem örül, hagyd ott, mert akkor nem szerelmes, hanem sznob.

Ha mindenképp ragaszkodsz a sok pénzért kapható ajándékhoz, és emiatt csalnál is: kérj, mondd, hogy ajándékra szeretnéd - egy barátnődnek

2009. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezerszer többet ér,ha készítesz valamit neki,mondjuk tortát,sütit,vagy egy finom vacsorát ami nem kerül 5-6 ezer forintba.Nyilván a barátod is tisztában van az anyagi helyzetetekkel,nem várhatja el,hogy rá költs még több ezer forintot.Ha meg megsértődik azon,ha egyáltalán nem kap semmit tőled,akkor ő bőven nem az aki neked kell...

Nagyszülőket lehúzni szerintem elég gyomorforgató dolog.

2009. aug. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Egy 27 évesnek, aki 12-13 ezer ft-os ingekben jár, nem adhatok plüsst. Az lene az első, hogy jajj de tetszik stb, de tudom hogy ő nem erre vágyik.

Vagy az is eszembe jutott hogy 5 ezer ft értékben feltöltöm a kártyáját. :S Bár az túl személytelen.

Azért "ragaszkodom" hogy ilyen értékű legyen mert ő is sokat költ rám, és szeretném ezt viszonozni neki.

2009. aug. 26. 16:15
 7/40 A kérdező kommentje:
rendben, meggyőztetek, akkor csinálok neki egy tortát, valami extra különlegeset.
2009. aug. 26. 16:16
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
16:12-es vagyok: utánanéztem, 1500-2000 Ft között már kaphatsz készletet, pl könyvjelzőnek valót. Ennyit biztos tudnak anyukádék is adni. Ne csináld a lehúzást, te is érzed, hogy csalás, egyébként nem kérdezted volna...
2009. aug. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
93%
Ha olyan pénzes, fel tudja tölteni a saját kártyáját. Ne mondd már, hogy ennek örülne igazán...
2009. aug. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
21%
Pontozzatok le, de szerintem ha egyszeri alkalom csináld meg nyugodtan, de aztán valami szépet vegyél neki:) Én is sokszor kértem már pénzt sulira, aztán mást vettem belőle.
2009. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!