Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hozzájárulnak általában a...

Hozzájárulnak általában a szülők a gyerekeik érettségi utáni pályakezdésükhöz anyagilag (külön erre félretett pénz, gyerek nevére lekötött tőke)?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni, de a szüleim nem fognak támogatni semmiben, barátommal gyakran vitatkozunk, mert ő váltig állítja, hogy szinte minden családban ez a szokás. A szüleim is megengedhették volna anyagilag, hogy egy keveset is, de félretegyenek havonta, szerintük ezt kevés ember teszi. Barátomnak van igaza, vagy a szüleimnek?

2013. jan. 3. 20:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés az a szülő, aki tud félre tenni ,ha gyerekeik vannak. Örülnek, ha a tanításra van pénzük.

Csak azokban a családokban szokás, ahol a szülők magas keresetűek. De közülük sem mindegyik ad támogatást.

2013. jan. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem járultak hozzá.
2013. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Hát én mint szülő nem tettem félre pénzt a fiamnak mert nem volt miből.) Én úgy támogatom, hogy van külön szobája, mindig van mit enni,inni. Fizetem az internetet, a kondierem bérletét, és amíg nem dolgozott öltöztettem. Sosem kértem pénzt szállásra,kajára.. Amióta dolgozik, úgy támogatom, hogy továbbra is van hol élnie, van mit ennie, továbbra is én fizetem az edző bérletét, és ma sem kérek egy fillért sem. A fizetését úgy ossza be, arra költi amire akarja,én nem szólok bele.
2013. jan. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem kevesen tudnak külön pénzt elteni a gyereknek de ahol van ott se adják a frissen érettségizet gyerek kezébe hogy elbulizhasa.
2013. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ mit értesz "érettségi utáni pályakezdés" alatt.

Nekem most a Faterom fizeti a fősuli tandíját,plusz annó a jogsit is Ő állta,tehát Neki az az elve,hogy ami tanulás abban támogat anyagilag,pedig nem tehetős,de az "ilyenekre" kuporgat évekig is.Most kíváncsi leszek ha bejelentjük a házasodási szándékunkat mivel áll elő:)...

Szóval előttem ilyen Szülő-kép van,Számomra ez a normális Én is erre fogok majd törekedni.Le a kalappal előtte.

2013. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még nem költöztem el itthonról, havonta odaadják a családi pótlékot, ami nekem 23 ezer forint, ebből magamnak kell vennem kaját, gyógyszert, kontak lencsét és a szórakozást is magamnak kell belőle fizetnem. Ezen felül egy forintot sem képesek adni, ők külön kasszán vannak, apukámnak a kajájából sem ehetek. Anyukám amikor nem dolgozott a családi pótlékot költötte, amit a három gyerekére kap, abból vett magának ruhákat, nekem meg dezodort nem akart venni. Ez normális?
2013. jan. 3. 20:50
 7/25 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem eleve kevesen engedhetik meg maguknak, hogy erre félretegyenek, mert a legtöbb helyen nincs annyi pénz.

De ettl függetlenül sem sok értelme lenne, hacsak nem tudnak kimondottan magas összegeket félretenni, mert ha csak havi 5000 körül jutna, akkor az 10 éve múlva már csak annyit érne, mint ma 50 Ft.


Amikor a kisebbik lányom született, én 5400 Ft-ot kerestem, ami AKKOR kimondottan sok volt, és akkor lett volna lehetöség arra, hogy ebböl havi 500-at félretegyünk neki.

Ez évi 6000 Ft, 18 év alatt 108000 Ft lett.


Mire leérettségizett, az 100000 Ft körüli fizetések az alsó határ közelében voltak, igy a megsprólt összegböl kb pár hónapi albérlet jött csak ki.


Utólag azt mondom, jobb lett volna akkor a gyerekre költeni azt a pénzt havonta, sokkal több haszna lett volna belöle, mint igy.

2013. jan. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
5. válaszoló: barátomnak ugyan ez a szülő-képe és én is pontosan ezt értem támogatás alatt. Szerencsés vagy! Nekem ilyenben a nagyszüleim segítenek, a szüleim a kontaklencsét és a gyógyszeremet sem fizetik.
2013. jan. 3. 20:53
 9/25 anonim ***** válasza:
58%
Engem nem, de ha beledöglök, akkor is összegyűjtök valami tőkét a gyerekeimnek.
2013. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
63%
Az én szüleim egyáltalán nem keresnek sokat, apukám kb 220at, anyum nagyon nagyon max 110.. mégis lassan 4 millió forint van nekem lekötve hogy legyen legalább kezdőtőkém egy lakásra. Nehezen élünk, és nagyon tisztelem őket amiért ilyen áldozatot hoznak érte, magukra alig költenek.. szóval ilyen kereset mellett is lehet nagyon sokat félretenni, az már más hogy akkor lejjebb kell adni az igényeket..
2013. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!