Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig élhet a gyerek a szülő...

Meddig élhet a gyerek a szülő nyakán? Meddig "terhelheti" őket anyagilag?

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok, egyetemista, egész szorgalmasnak érzem magam. A képzésem hosszú, mivel osztatlan képzésben tanulok, az egyetemen reggel 8tól este 8ig bent ülök (kötelező laborok, gyakorlatok stb.) Diákhitelből fizetem a tanulmányaimat (2 ponttal csúsztam le az államilagos szakról), minden félévben leadom az átsorolást hogy ne fizetősön tanuljak és ne legyen szükség a diákhitelre, de 4.8-as átlaggal elutasítanak, az indoklás hogy a kar költségvetése nem bírna el több támogatott hallgatót. Így ösztöndíjat sem kapok. Gyakorlatilag a szüleim tartanak el, fizetik a kollégiumot, utazást, étkezést és mindent amit kell. Több állást megpályáztam már, sosem hívtak vissza. Egyszer dolgoztam mint pultos, viszont mivel éjszakai műszak volt, másnap az egyetemen majd kidőltem, abban az időben a zh-im borzalmasra sikeredtek. Szüleim noszogatnak hogy öregszem, dolgoznom kéne. Igen ám, viszont a gondom hogy imádok tanulni, és szeretnék idén jelentkezni levelezőre egy alapképzésre. Meg tudnám csinálni, mert mint írtam imádok tanulni, és utánakérdeztem már, teljesen összeegyeztethető a két képzés, a vizsgákat az egyik szakomon letehetnék szorgalmi időszakban, a másik szakon vizsgaidőszakban, és mivel az egyik levelező lenne, így csak a kötelező órákra kéne bejárnom. Viszont illő volna valami munkát is csinálnom, így meg gyakorlatilag 25-27 éves koromig a szüleim tartanak el. Szeretnék nekik segíteni, mert szépen felneveltek, mindent megadtak nekem, de félő hogyha később kezdenék még egy diplomába, már az nem volna olyan, család-gyerek mellett, 30 év körül szeretnék már szülni. (Egyik szakom sem büfé, szóval igen hasznos és hiányszakmákat tanulok).


A kérdésem az volna, hogy mikor egészséges hogy a gyerek teljes mértékben megpróbáljon függetlenedni a szülőktől? És hogyan segíthetnék a szüleimnek?


Bunkó válaszokat nem szeretnék, tapasztalatok, tanácsok érdekelnek!


23/L



2013. jan. 3. 23:36
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Ja, és régen szerettem volna önkéntes munkát vállalni kórházakban, itt-ott, hogy legyen szakmai tapasztalatom, a szüleim nem engedték, mondván hogy abból nem lesz pénzem. Oké, de tapasztalat nélkül mit dolgozzak? Kb 30 állást pályáztam meg aminek köze van a szakterületemhez, sehova sem hívtak vissza.
2013. jan. 3. 23:39
 2/27 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem lesz pénzed, szerintem nem az igazi indok volt. Inkább az, hogy az energiád elvette volna a tanulmányaidtól az önkéntes munka.

Most 23 vagy, ha befejezted a mostani sulit, és találtál munkahelyet, akkor már késő lenne belekezdeni a levelezősbe?


Én diploma után még 6 évig éltem a szüleimmel, ebből 3 év munkanélküliség volt, aztán 28 évesen költöztem külön, egy olcsó lepukkant albérletbe. Minimálbérem volt. És a mai napig a segítségük nélkül nem megyünk semmire, pedig a férjem dolgozik. Én gyesen vagyok.

2013. jan. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
A pénz volt az indok. Mindig arra mennek, hogy keressek pénzt, hogy magamat részben fenntartsam, és félre is tudjak tenni. Az erőm nem vette volna el a tanulmányaimtól, mert ha fontos lett volna nekik az hogy a tanulásra fordítsam az energiám, akkor dolgozni sem küldenének (az is leszív). De már ezt hallgatom 1 éve hogy dolgozzak meg keressek pénzt stb. :( De képtelen vagyok!! És bánt is, mert segítenék nekik, meg jó lenne ha lenne megspórolt pénzem, de sehova sem kellek egyetemi hallgatóként.
2013. jan. 3. 23:58
 4/27 A kérdező kommentje:
26 éves koromban diplomázok. Utána ha elkezdeném a másik képzést az plusz 4 év. És akkor se párkapcsolat, se család, se gyerek... Én 26-27 évesen be szeretném már fejezni a diplomák szerzését. Egyébként köszönöm a válaszod!
2013. jan. 4. 00:00
 5/27 anonim ***** válasza:

Nos, én nappalin 19 éves koromig tanultam. Szüleim az érettségit és az OKJ-s szakmákat finanszírozta, enyire futotta. Én is tovább akartam tanulni, ezért rögtön levelezőre jelentkeztem és kerestem munkát, hogy tudjam fizetni a sulit.

Ekkor, még én is azt hittem, hogy minden munkahelyen tárt karokkal várnak, aztán rá kellett jönnöm, hogy egyáltalán nem.

Bizony nem egyszerű állást találni. Ha nincs ismerősöd, akkor a alulról kell indulni és kijárni a ranglétrát. (Mondjuk ez szakmától és szerencsétől is függ,)


Elöször bármilyen munka jó, ami kicsit is közelít a szakmádhoz, közben meg folyamatosan pályázni kell jobbra.

Azóta már 12 éve dolgozom, 2 diplomát szereztem és több helyen dolgoztam. Van tapasztalatom az álláskeresésben, szóval az, hogy 30 helyet megpályáztál és nem válaszoltak, sajnon a mai világban normális. Tovább kell keresni.

Otthon pedig addig tudsz maradni, ameddig a szüleidnek tudnak támogatni. Én spec 21 évesen költöztem el otthonról, de ahogy dolgozni keztem azonnal anyagilag független voltam a szüleimtől. Sőt, volt hogy én is beszálltam valamilyen költségükbe.

2013. jan. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is! Itthon tudok maradni, szóval nem zavargatnak el, de egyre nehezebben tudnak támogatni. Idősödnek, édesapám nem bírja már a fizikai munkát, anyum fizetése kevés. Emellett rengeteg a hitel. Húzom vissza magam ahogy tudom, nem kérek költőpénzt, úgy megyek vissza a koliba, de nem tudok többet tenni, ha munkába állok akkor a tanulmányi eredményem fog romlani, és rengeteg vészhírt hallok hogy a munkáltatók nem engedik el tanulni a beosztottjukat stb. Ez is megrémiszt, hogy mi lesz ha ott egy vizsgaidőszak, és kapok 2 hetet mondjuk 6-7 vizsgára? Mert az egyik barátom már a harmadik évét veszti emiatt az egyetemen, mert nem tud ennyi idő alatt teljesíteni. :S

De ezek ellenére megpróbálnék dolgozni, nem hiába pályázgatok, de nem értik meg a szüleim hogy sehova nem hívnak fel, pedig a szakterületemen rengeteg eredményt elértem már.

És emellett ott a másik szak is, ami az egyik álmom, hogy felvegyenek rá :( Egészségügyi szak, ami vonz, és életeket mentenék, itt abszolút nem a pénz motiválna, hanem hogy segíthetek. De ilyen körülmények között belevágni. :( Legalább jogosult lennék némi ösztöndíjra...

2013. jan. 4. 00:11
 7/27 A kérdező kommentje:
Ami megoldás esetleg megfordult még a fejemben, hogy a mostani szakomon átkérem magam kedvezményes tanulmányi rendre, tehát hogy csak a kötelező labor és gyakorlatokra kéne bejárnom, és emellett augusztusig elvégeznék akármilyen piti munkát hogy legyen egy kis pénzem. (Több időm volna) Gondolom takarításra vagy ilyesmire csak kellenék. Aztán belevághatnék saját költségemen a másik álomszakba... hm... de nehéz ez :(
2013. jan. 4. 00:17
 8/27 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. Sztem 2 dolgot tehetsz:

1: A diplomáig marad így minden, aztán kezdesz dolgozni, addig, ha adódik alkalmi meló, azt csinálod.


(Következő diploma szerintem levelezőn legyen, mert még +4 év, 30 évesen pályakezdőként még nehezebb, és nem csak az elhelyezkedés szempontjából, hanem ahogy viszonyulnak a kollegák az ilyen újjoncokhoz... Majd meglátod..Ráadásul mikor tudsz saját magad kilépni a nagybetűs életbe ha még azt is nappalin csinálnád. Ez sztem csak erős anyagi támogatás mellett valósítható meg.)


2: Átjelentkezel levelezőre, ha már találtál munkát. Igen, elképzelhető, hogy romlani fog az átlagod, de sokezren végigcsinálták a munka+melót már előtted. Nehéz, de nem lehetetlen!!

2013. jan. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 26-27 évesen már mindenképp szakmabeli munkát szeretnék, ezért is jó lenne addig megszerezni a két diplomát.


Egyébként ősszel szórólapozni elmentem volna, anyáék oda nem engedtek, mondván hogy az csak pár száz forintot ér. Ők nekem ilyen reggel 8tól du. 5ig tartó munkát akarnának, mert abból van csak pénz...

2013. jan. 4. 00:28
 10/27 anonim ***** válasza:
Mi lesz a szakmád?
2013. jan. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!