Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem élne az édesapátok, a...

Ha nem élne az édesapátok, a gyermeketeknek attól ő még "papa" lenne?

Figyelt kérdés
Van egy nővérem, de csak az édesapánk közös. Az ő édesanyja férjhez ment vagy 20 évvel ezelőtt, együtt is él azzal a férfival. Édesapánk 5 éve halt meg. A nővéremnek van egy 7 éves kislánya, nála a "papa" már nem az édesapánk, az aki a vérszerinti nagyapja, hanem az anyjának a férje. Ti is így tennétek?
2013. jan. 4. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg. A gyerek érzelmileg nem kötődik a te édesapádhoz. Ettől még tudna róla és mesélnék neki, de valószínűleg a papa az "élő nagypapát" jelentené.
2013. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi baj. A vér szerinti nagyapjára nem emlékszik, hisz még kicsi volt akkor. Viszont a mama férje akarva-akaratlanul a papa helyébe lépett, így ő lett " A PAPA". Ez így van jól, nem is kell egy ekkora gyereket a rokoni szálakkal megbolygatni. Viszont nem kell elfeledni az igazi papát sem, egy gyerek megszokja, hogy neki három papája van, akik közül az egyiket csak képről ismeri, ő az égből figyeli őt. Majd megérti a dolgot később, ha nagyobb lesz.
2013. jan. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem simán hívhatja így, ha arra érdemesen viselkedik. Egy gyereknek alapból két papája van, tehát nem baj ha több emhert hív így. Pl. nálunk a nagyszülők testvéreit is gyakran papának hívják, esetleg vmilyen megkülönböztető jelzővel pl. Kovács papa. Amennyiben a mostohanagypapa viselkedése megfelel egy nagypapától elvárhatónak szerintem ez teljesen természetes. A mostohaszülőket is gyakran hívják anyának vagy apának a még kicsiként elárvult gyerekek. Tudom, hogy neked furcsa, de annak aki ebben nő fel, annak ez lesz a természetes.
2013. jan. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az én vér szerinti papám még jóval a születésem előtt kiköltözött Ausztráliába. Azóta sem látta senki.


Nekem a papa a mostoha papám, mert őt ismerem egyedül. Ő ringatott, ő pelenkázott, ő tanított nekem hülyeségeket, és ő morgott, mikor haza hoztam az első barátom, hogy csak semmi szex :)

Nekem ő a papa.

2013. jan. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Na igen, én sem ismertem soha az egyik nagyapámat, és egy időben próbálták rámerőltetni hogy a nagyim élettársa a "papa" (nem is értettem hogy miért az, mikor nem olyan volt mint az igazi papám aki élt, tehát nem szeretett, kutyába sem vett stb). De őszintén szólva ha néha papának hívtam, akkor is csak muszájból. Aztán mikor tudatosult bennem, hogy ő nem is a nagypapám, akkor már Sanyi bácsinak hívtam. Nem is bánta.


Ja mondjuk hozzátenném, hogy a nővérem mindig utálta a mostohaapját. 18 évesen inkább elment dolgozni, hogy legyen albérletre pénze, hogy elköltözhessen tőle. Így is lett. Mondjuk azóta eltelt jópár év, gondolom azóta megszerette.

2013. jan. 4. 16:23
 6/8 anonim ***** válasza:

nálunk is így volt, mindkét nagyapám még a születésem előtt meghalt, de a nagymamáim újra férjhez mentek. Tudtam, hogy ők nem "igaziak", de papának szólítottam őket. De ettől még a vér szerinti nagypapáimat is szeretem, imádom a régi dolgaikat, a jegyzeteiket a könyvek szélén, a történeteket róluk... 

19L

2013. jan. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én szüleim házassága mindkettőjüknek már a második. Én vagyok közös, és mindkét szülőmnek van az előző házasságából 1-1 fia. Édesanyám és édesapám előző házastársa is elhunyt igen fiatalon. Mindkét bátyámnak van már családja, 2-2 gyerek van mindenhol. A gyerekek a szüleimet (kitalált nevek) Mari mamának és Jani papának hívják. Pedig mindegyiknek csak az egyik nagyszülője vérszerinti. De mivel soha nem látták és nem ismerték az igazi mamájukat illetve papájukat, így azt szólítják annak, aki az életükben a mamát és a papát jelenti, akit így ismertek meg.
2013. jan. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem édesapám meghalt 9 éve, anyunak van párja, de a bátyám lánya xy bácsinak hívja, mert mi is így hívtuk mikor ott volt: mi nem szerettük volna ha mást hív papának, pedig nagyon szeretjük, de nem ő az édesapánk. Ennek ellenére nincs azzal sem baj ahogy nálatok van, ezt mindenki maga dönti el!
2013. jan. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!