Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én nekem mint nem diplomásnak...

Én nekem mint nem diplomásnak nincs esélyem egy diplomás lánynál igaz, akinek az egész családja diplomás, papa, mama, gyerekek? (A szülei miatt nem ő miatta?! )

Figyelt kérdés
Megismerkedtem egy lánnyal aki elég laza és őt nem érdekli az hogy valaki diplomás e vagy sem a másik,de a családját már annál inkább.Mindenkinek van diplomája a családban és a szülei tipíkus olyanok akik nem diplomás hallatán replásként kezelik az embereket és ők ol büszkék arra hogy diplomás a gyerekük és ő maguk is..rendben hogy a lányt nem zavarja,de ez nem nehezítené meg a kapcsolatot két ember között esetleg,hogy ezáltal a lány is esetleg rossz viszonyba kerülne ezáltal a szüleivel?
2012. okt. 24. 08:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A lány nem olyan mint a szülei,elmondása szerinte ő a diplomát csak muszájból csinált meg és ha nem tud abban elhelyezkedni akkor sem fog sírva fakadni.Jelenleg most sem olyan munkát végez amihez diploma van és azt mondta ez nem is érdekli őt,viszont a szüleitől kicsit tartok ez ügyben.
2012. okt. 24. 08:23
 2/13 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzá tennék hogy nem vagyok diplomás de nekem biszont jó szakmám van,amivel akármikor találok munkát és most is jól keresek..350 ezret keresek..nem tudom ez mennyire számít e vagy sem..vagy mennyire nyom a dolgon.
2012. okt. 24. 08:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ti jól vagytok és szeretitek majd egymást, a szülőknek is be kellene ezt látni. Ha a szülők helyében lennék, nem zavarna.Az már inkább ha tanulatlan lenne...amit nem a diplomátl tezem függővé, hanem viselkedés, magatartás, általános ismeretek, kultúra.
2012. okt. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Te magad is leírtad, hogy nem sok esélyt látsz a dologra. A szülei nem vagy csak nagyon nehezen fogadnak csak el. De te nem a szüleit, hanem a lányt szereted. Ne keseregj. Ne legyen rögtön minden fekete vagy fehér. Adj esélyt nekik is, hogy megismerjenek. Lényegesen többet kell lapátolnod, de sikerülhet is. Nekem van ismerősöm, aki szakmunkás végzettségével egy full diplomás családba nősült. Imádják a fiút. Ők előtte soha nem végeztek átlag munkát. Mindenhez szakembert hívtak. Ma már örömmel teszik ezt is. Kölcsönösen tanultak egymástól. A fiú lassan érettségizik. Talán a fősuli is sikerül neki. A szülők meg lassan kiváló szakmunkások lesznek. Szóval ellenpélda is van bőven.
2012. okt. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
nem értem ezt a diplomás nem diplomás doglot,mert nem minegy,h orvosi,mérnöki diploma,vagy büfé szakon egy semmi diploma,mert nekem vannak diplomás ismerőseim,akik olyanok,mintha csak 8 osztályt jártak volna,és egy volt barátnőm egyetemre jár,olyan szakra,ahova mindenkit felvettek,a csaj olvasni se tud rendesen,és mégis másodéves már
2012. okt. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha ilyen jól keresel, akkor nincs okuk aggódniuk a szülőknek, nem a lányuk fog eltartani téged. És nem a diploma jelenti azt, hogy valaki okos vagy nem, van akinek a körülményei nem tették lehetővé a továbbtanulást, mert nem tartották el és dolgoznia kellett.

Lehet először kicsit nehezebben fog menni a családdal a kapcsolat, de ha megismernek és idővel bebizonyítod, hogy értékes ember vagy, akkor rendben lesz minden.

Mondjuk én nem ismerem a szülőket, mindenesetre úgy gondolom, hogy nem romolhat meg a viszony a lányukkal emiatt. Szerintem.

Meg ki tudja, lehet később neked is kedved támad estin vagy levelezőn elvégezni egy fősulit, felnőtt korban is meg lehet csinálni.

2012. okt. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Na, hasonló helyzetben vagyok...

Megismertem egy fiút, mérnöki diplomáját szerzi épp, az egész családban a férfiak mérnökök, a nők orvosok, ja, és mindenki versenyszerűen sportol/sportolt... És itt vagyok én, OKJ-s papírral, 4 éve dolgozom és eltartom magam, sosem sportoltam semmit komolyan.

Én egyelőre csak félek, hogy vajon gondot fog-e ez okozni. Az elbeszélések alapján apuka kissé vaskalapos, tartok tőle, hogy szerinte nem leszek elég jó a fiának (akit ez kicsit sem érdekel... a műveltség vagy a talpraesettség, életképesség nem a diplomától függ).

Szerintem kettőtök között nem nehezíti meg a kapcsolatot, ha a lány tudja a helyén kezelni a szülei véleményét. Ezért semmiképpen se add fel, lehet, hogy nem is lesz problémás a helyzet.

Drukkolok Nektek :)

24N

2012. okt. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Csak lebegtesd meg, hogy mennyit keresel és nem lesz bajuk :D

Amúgy nem mindegy, hogy van-e diplomád vagy nincs? Alapműveltség legyen rendben, akarj dolgozni, légy igényes magadra és a környezetedre. Ha ezek megvannak, akkor nincs okuk pampogni, hogy nincs diplomád. Ha összejöttök a lánnyal és jól megvagytok, akkor csak az számít, hogy boldogak legyetek :)

2012. okt. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem a családjával jössz össze,hanem a lánnyal.Ha ti összetartotok,akkor nem mindegy,mit gondolnak a szülei?Legfeljebb kicsit megnehezíthetik a sok károgással,de végül úgyis a ti döntésetek számít,nem az övék.
2012. okt. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát, ha kifejezetten nehezményeznék, akkor simán fel lehet nekik vetni a gondolatot, hogy így van egy jól fizető állásod, míg rengeteg büfészakon végzett diplomás feleannyit se fog keresni, ha egyáltalán melót talál.
2012. okt. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!