Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha anyukám sokat...

Zsófi06 kérdése:

Mit tegyek, ha anyukám sokat dolgozik és úgy érzem elhanyagol?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Állj oda elé: Anyu, úgy érzem sokat dolgozol és engem meg elhanyagolsz. És beszélgess vele.

Mondjuk nagy kérdés, hogy miért dolgozik olyan sokat. lehet, ha nem dolgozna sokat, akkor nem lenne géped meg neted. Nem?

2013. jan. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem jól érzed, inkább legyél büszke rá-és amiben tudod, segítsd őt. Mert ő teérted él, ezek szerint. Sajnos ilyen világot élünk, mindenki hajt a pénz után.
2013. jan. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Alternatíva:

Anyukám, tudom, nagyon fontos, hogy minden számlát ki tudjunk fizetni, s ezért sokat kell dolgoznod. De az is fontos, hogy mi szeretjük egymást, hogy vagyunk egymásnak, s semmi más nem számít. Segítek amiben tudok, s ha az ölelésed ára a legújabb teló, akkor jó lesz a régi kacat is. Ha azért marad el az esti puszi, mert te az új csizmámra hajtasz, elhordom a tavalyit is.

A barátaimat megtalálom a plázán kívül is, vagy ha nem akkor nem is barátok.

és hasonlók

2013. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Látom anyu, hogy milyen rengeteget dolgozol értünk, és tudom, hogy azért van kevés időd rám. Engedd meg, hogy legalább a házimunkába besegítsek neked, főzzünk, takarítsunk együtt, menjünk együtt bevásárolni. Egyrészt addig is együtt vagyunk és tudunk beszélgetni, másrészt pedig nekem sem árt, ha valamicskét tanulok ezekből a munkákból, és egy idő után talán majd néhányat én fogok egyedül csinálni. Akkor pihenni is lesz több időd.
2013. jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? hidd el, később még örülnél is ennek a helyzetnek!
2013. jan. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
89%

Alapvetően csak a saját tetteidre lehetsz befolyással, máséra nem. Tehát neked kell megtenned a lépéseket feléje.

Fontos kérdés, hogy hány éves vagy, hányan vagytok a családban, és anyukád az egyedüli pénzkereső-e, illetve neked van-e saját jövedelmed vagy elég zsebpénzed.

- Menj eléje a munkahelyére és ülj be vele vacsorázni vagy egy cukrászdába.

- Főzzél neki vacsorát mire haza jön. Kérd meg, hogy vacsorázzatok együtt és utána beszélgessen veled egy fél órát. Aztán mosogass el és csinálj rendet, hogy ne neki kelljen.

- Hétvégén az ebéd után vidd el sétálni és beszélgess vele.

- Menj vele moziba vagy színházba, esetleg múzeumba. Szólj előre, hogy szeretnél egy ilyet és szervezd meg.

Az lenne a legfontosabb, hogy mindenkor Te beszélgess vele akár séta, akár haza fele, akár beülsz vele valahova. Tehát először Te mesélj magadról, hogy mi van veled, és aztán kérdezz. Ez nagyon fontos. Kérdezz, hogy mi van vele, mik a gondjai, mi foglalkoztatja.

Először lehet, hogy megijed, mert azt hiszi valami baj van, amit szeretnél jóvátenni vagy valami rosszat tettél és szeretnél hízelegni. Ahogy ez felmerül ne ess pánikba, ne kezdj védekezni és ne kezd el vádolni, hogy "csak jót akartam, mert soha nem foglalkozom velem". Ábrándosan rebegteted a szempilláidat :) és azt mondod, "hogy csak kicsit veled szeretnék lenni, mert hiányzol".

Sokan nem tudunk még a gyerekünkkel sem megfelelő kapcsolatot kialakítani. Ilyen vagyok én is, bár nekem nincsen gyerekem, de ismerem magam annyira, hogy ez nálam is gond lenne. Nézd meg hogyan csinálják mások, keress példákat a barátaid között. Kérj tanácsot tőlük, a rokonoktól, olyanoktól akikben megbízol.

Viszont az mindenképpen fontos lehet, hogy neked kell elkezdeni és neked kell alakítani. Legyél kezdeményező és agilis. Sok sikert. :)

2013. jan. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 taj getosz válasza:
Vállalj munkát és anyukádnak nem kell annyit dolgoznia
2013. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
gondolom, muszáj neki sokat dolgoznia. Mondd meg neki, hogy besegítesz a házimunkában, ha cserébe a felszabadult időt veled tölti. Vagy ha együtt mosogattok, máris tudsz beszélgetni. Utáltam a konyhát, de anyámnak mindig sok dolga volt, ha együtt csináltunk valamit, tudtunk közben beszélgetni.
2013. jan. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Audrey80-nak igaza van. Amíg édesanyád dolgozik, csináld meg az ő dolgát a háztartásban. Egyrészt így neki marad egy csomó szabadideje és energiája veled foglalkozni, másrészt te is lefoglalod magad, és nem azzal törődsz, hogy ki kit hanyagol el.
2013. jan. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket!

Cselekedni fogok!

2013. jan. 19. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!