Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » " Nembaj, mert nekem úgy is...

" Nembaj, mert nekem úgy is ismerőseim, így elredeezem velük, hogy egy délután összeadjanak titeket, majd hazajövük, eszünk egyet, és kész"?

Figyelt kérdés

Nem értem miért kell ilyeneket mondjon apum; miért kell beleszólnia, hogy hogyan szeretném megszervezni a saját esküvőnket a párommal. Annak idején neki sem csak egy újabb hétköznapi nap volt az esküvője.

Ráadásul nem is kell semmit fizessen, mert mindent a párommal fizetünk.

Másoknak is mondanak ilyet a szülők, vagy csak az én apumnak ilyen a felfogása?


2013. jan. 5. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

> Nem értem miért kell ilyeneket mondjon apum;

Nem értem miért kell foglalkoznod vele. A ti esküvőtök.

Legyen olyan amilyet szeretnétek, ő meg ne szóljon bele.

2013. jan. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez így igaz, nem kellene foglalkoznom vele.

De egy idő után nagyon terhelő tud lenni az ilyen, hogy folyton el kell magyarázni, hogy ez nem róla, hanem rólam fog szólni.

2013. jan. 5. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtasd meg, hogy, mint meghívott, semmi dolga nem lesz, csak letenni a fenekét adott helyen és időben. Vagy, határozottan közöld, hogy egyáltalán nem akarod, hogy belepiszkáljon, tehát nem is fog semmit belepiszkálni a szervezésbe. Ha nem bírja ki, tartson attól, hogy lemarad.
2013. jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is néha próbált apukám beleszólni, amikor valamit túlzásnak érzett. Aztán ahogy közeledett a nagy nap, ő volt az, aki még rendelt plusz süteményt, aki a fotózás helyszínét elintézte (kastélyban lett a fotózás, mert nehogy már egy parkban legyen), aki akart volna autót bérelni, hogy ne egy sima autó legyen a menyasszonyi autó (mi beszéltük le róla, mert felesleges lett volna), pedig az elején még ő volt ellene bármi extrának.

De azért ennyire nem volt szélsőséges mint apukád. Szerintem egyébként attól fél, hogy a végén mégsem tudjátok majd kifizetni, és neki kell majd állni valami olyat, ami szerinte felesleges. Engedd el a füled mellett, amiket mond, és állj ki magadért. Ha ti fizetitek, akkor maximum tanácsot adhat, amit vagy megfogadtok vagy nem.

2013. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amúgy is ilyen negatív felfogású, vagy csak az esküvővel kapcsolatban ilyen?

Mert ha ilyen a természete, akkor sajnos nem sok mindent tudsz csinálni, kerüld el. Ne legyen ott, amikor az esküvőről beszéltek, akkor nem kell beleszólnia, mert nem is tud mibe.


Remélem olyan lesz majd az esküvőd, amilyet megálmodtál :)

2013. jan. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én már előre félek, mi lesz a mi esküvőszervezésünkkor :D. Barátom anyukája ejtett el vmi olyasmit, hogy szte nem kell egy esküvőn olyan extra dolgokat csinálni, szertartés, aztán enni egyet egy étteremben, azt' kész. Mondjuk nem a mi esküvőnkről volt szó, mert ugyan tervezzük, de erről még senkivel sem beszéltünk.

Mert azért nekem vannak vágyaim, és lehet, hogy pár tízezerrel többe fog kerülni, mintha csak elmennénk egy étterembe szertartás után, de nekem fontos lenne, barátomnak sem lenne ellenvetése... konkrétan itt a dekorról lenne szó, határozott elképzelésem van arról, milyen színvilágot szeretnék pl. meg milyen díszítést. Meg aztán van pár formabontóbb ötletünk is (nem olyan extremitásokra kell gondolni, hogy rockzenekar lépne fel vagy hogy pink miniben esküdnék), amire nem tudom, hogy fognak reagálni anyukámék...


Egyébként azt tanácsolnám, hogy még egyszer tudatosítsátok benne, hogy ez a ti esküvőtök, úgy lesz, ahogy ti szeretnétek, őt szeretettel várjátok VENDÉGNEK.

2013. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!