Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kész vagyunk a...

Szerintetek kész vagyunk a babára?

Figyelt kérdés

Mindig ugy gondoltam hogy nem lehet rá felkészülni,.Már több mint 1 éve próbálkozunk a babával és nem jön össze.

Sokszor eszembe jut hogy lehet nem is kell még nekünk gyerek azért nem jön össze.

Sokszor csalódok a páromban, mert nagyon feledékeny, megkérem valamire és elfelejti, vagy nem zárja be az ajtót de azt mondja igen, reggel meg mikor megyek dolgozni nyitva van.

Ez csak a mai két meglepetés volt igy reggel, de sokszor van olyan helyzet mikor ugy érzem ő még nem nőtt fel a feladathoz, félek ha összejön a gyerek magamra maradok vele, nem fog segíteni inkább leül a ki*szott számítógép elé. 25 évesek vagyunk,házasok, szeretem imádom, de valamiért egyre kevésbé viselem el az ilyen nemtörődömségeit..

Én vagyok a hülye?Rosszul csinálom??Nem tudom mit tegyek, segítenétek?Köszi.



2012. nov. 20. 12:04
1 2 3 4
 1/35 Bence_ ***** válasza:
78%
Ő mit mond mond, hogy áll ezekhez a dolgokhoz meg a gyerekhez?
2012. nov. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ráértek még a gyermekvállalással. Talán azért nem is jön össze, mert valahol belül félsz a következményektől, attól, hogy egyedül maradsz a nagy felelősséggel.


A korotok alapján bőven van még idő, én nem sietném el.

2012. nov. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
80%

25 évesen még nem vagytok elkésve semmivel. Ha pedig úgy érzed ő még nem áll készen arra, hogy gyermeket neveljen mert nem nőtt fel a feladatra akkor minek próbálkoztok?


Ha pedig magadra maradsz a gyerekkel azt csakis saját magadnak köszönheted majd, hiszen te magad írod, hogy ő még nem áll készen arra, hogy apa legyen.


Nem értem hova siettek. Miért nem vártok még vele akkor? Nem 35 évesek vagytok, hanem 25 évesek. Lehet, hogy 2-3 év múlva a párod is teljesen megváltozik. Én így a helyedben nem vállalnék gyereket.

2012. nov. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretne ö is gyereket, volt vizsgálaton is vele minden rendben..Az én hibámból nincs..

De nem segít a helyzeten mikor valamit kérdezek, nem válaszol, megkérdezem mégegyszer nem válaszol, aztán már ráförmedek hogy akkor nem is kell váűlaszolni , majd megnézem/megcsinálom én, erre nagynehezen válaszol..Nem figyel, és nem törődöm.De amugy jól megvagyunk, csak vannak napok mikor már minden összejön és még ez is.És ilyenkor besokallok, és ez egy ilyen nap.

Szeretném ha kicsit nyugisabb lenne minden, hátha akkor sikerül a baba, de ez nem segít ebben.Mit tehetnék?

2012. nov. 20. 12:11
 5/35 anonim ***** válasza:
75%
Mióta éltek együtt? Lehet, hogy hosszabb időre van szükségetek, hogy igazán összecsiszolódjatok és gördülékenyebben menjen az együttélés. Vagy beszélned kellene a férjeddel, hogy te milyen gondokat érzel a kapcsolatban. De én biztos, hogy várnék még 1-2-3 évet...
2012. nov. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
65%

Igen, rosszul csinálod, és sajnos alapvető probléma van. Szeretet = elfogadás. Ha te nem tudod elfogadni (nem beletörődni!!! mert az más), hogy a párod "nemtörődöm", feledékeny, szétszórt, akkor az azt jelenti, hogy nem őt "szereted, imádod", hanem a benne rejlő "lehetőséget", hogy lehetne rendesebb, körültekintőbb. Neked ez apróságnak tűnik, ő viszont soha nem lesz olyan, ezt jó, ha tudod.

Nem kellene csalódnod benne, ha elfogadnád, hogy feledékeny. Szeresd feledékenynek. Ennyi.

Más kérdés, hogy az ajtót nyitva hagyni manapság nagy felelőtlenség. Előbb-utóbb kirámolnak benneteket. Az én párom soha nem hagyja nyitva az ajtót, de én - a saját biztonságom érdekében - minden este leellenőrzöm, hogy be van-e zárva az ajtó. Mindig be van, de engem megnyugtat. Nem azért csinálom, mert a feladatom, vagy a párom feladata, de elfelejti, hanem azért, hogy én magam biztonságban tudjam magunkat. Javaslom neked is. 2 másodpercbe telik.


És hogy a kérdésedre válaszoljak: szerintem a félelmeid jelentősen hozzájárulnak ahhoz, hogy nem lettél még terhes, feltéve, hogy amúgy egészséges vagy, és nincsen szervi oka.

2012. nov. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Én szívem szerint már 2-3 éve szültem volna, de az még tényleg korai volt, Nem hagyna magamra a gyerkkel nem ugy gondolom, hanem hogy mindet egyedül kell majd csinálnom, én nevelem, én tanitom én játszom vele, én főzök mosok rá, amit szivesen is tennék, de vele együtt nem pedig helyette mert ő épp elfelejtette hogy a gyereken mondjuk pelenkát kell cserélni..Nem bizok meg benne annyira mint rég..Mikor barátnőm kisfiával játszik, olyan jó nézni, imádja ő is a gyerekeket, de lehet igazatok van, és a saját félelmem vetítem ki.
2012. nov. 20. 12:16
 8/35 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen normális dolog a férfiaknál a "szelektív hallás". Ezen kár bosszankodnod. Őszintén szólva szerintem csak dühös, ideges, feszült vagy, amiért nem estél még teherbe, és most ezzel a hozzáállással távolítod magadtól el a férjed. Szépen ki is alakult a "nem is kell még nekünk gyerek" gondolat.
2012. nov. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

*De nem segít a helyzeten mikor valamit kérdezek, nem válaszol,


Miért nem válaszol? Nem hallja (mert mondjuk szól a tévé, vagy halkan beszélsz, vagy nem mész oda mellé, csak bekiabálsz a szobába) vagy nem érdekli? Ha nem érdekli, nagy a baj. Az nem "nemtörődömség". (Hacsak korábban nem cseszegetted állandóan, mert akkor kialakul az "immunitás".)

Vagy nem figyel esetleg másra? Ha én elmélyedek valamiben n (legyen bármi), én sem hallom, mit történik körülöttem. Olyankor akárhányszor szólnak, őszintén mondom, hogy nem érzékelem. De segít, ha olyankor pl. megérintik a vállamat. Ezt már próbáltad? Ha pl. a gép előtt ül, állj mellé, karold át, és ne tegyél fel kérdéseket addig, amíg nem száll ki a gépi világból és nem figyel 100%-osan rád.

2012. nov. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
77%

*Teljesen normális dolog a férfiaknál a "szelektív hallás".


Naaaa!!! Attól, hogy sajnos általános, még ne állítsuk, hogy normális!!!!

2012. nov. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!