Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha az apám haragszik...

Normális, ha az apám haragszik rám amiért glutén és laktózérzékeny lettem?

Figyelt kérdés
Nálunk itthon mindennek az apámról kell szólnia. Ha valamelyikünk beteg lesz akkor a végén mindig ő az aki rosszul jön ki a dologból...mármint szerinte pl.: anyu lebetegszik és nem tud főzni, apu kiakad, hogy ebbe a kib@szott házba még kaja sincsen? Ha valakivel jó dolog történik azt pedig vagy irigyli és ezért sértegeti (pl.: lefogytam és közölte, hogy szörnyen nézek ki és undorító vagyok, ne merjek fogyni, 80-ról 70 kilóra fogytam, szóval így is 10 kiló még felesleg rajtam), vagy úgy gondolja, hogy az ő érdeme. Sajnos beszélni nem lehet vele, mert azt hiszi ő tökéletes és mi mind rosszak vagyunk. Most kiderült, hogy glutén és laktózérzékeny vagyok. Már utánaolvastam mindennek és ez nem a világvége. Elmondtam apámnak erre teljesen kiakadt mintha én tehetnék róla és azóta nem beszél velem, csak ha meglát közli, hogy tök fölösleges élnem ilyen betegséggel, mert ha valaki nem ehet kenyeret akkor az akár meg is halhat, hiszen ez már nem élet. Szóval eléggé magam alatt vagyok emiatt. Szerintetek apám normális? Mi a baja?
2013. jan. 10. 16:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Elég besavanyodott,rosszindulatú ember lehet az apád.Mert ez semmi más,csak kötekedés és rosszindulat.Ha a gyerekének baja van,akkor azon kéne agyalnia,hogy hogy segítsen,nem azon,hogy hogy húzza le így is még jobban.Elég szegényes lelki világú ember lehet az ilyen.Ne is törődj ennek az okával,hogy mit gondolhat,mert szerintem gonoszságon kívül mást úgysem fogsz találni benne.
2013. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
apukád egy kedves barátságos szimpatikus ember....
2013. jan. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy normális, én is lefutottam ezeket a köröket az exférjemmel. Ha a gyereknek baja volt, mindig rá kellett kontráznia valamivel, hogy vele foglalkozzanak. Ha beteg volt, akkor nem azzal foglalkozott hogy jól legyen a kicsi, hanem azzal hogy ő is milyen beteg.

Ez egyszerű gyerekes féltékenység.

2013. jan. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Szegény Te kedves kérdező!


Mintha te kérted volna ezt a betegséget. Ahelyett hogy sajnálna és megpróbálna rajtad segíteni.Anyud hogy viseli a bajodat?

2013. jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Egy hangyába több érzelem van mint az apádban!!!

Úram Atyám hogy mondhat egy apa ilyet a gyerekének???

" tök fölösleges élnem ilyen betegséggel, mert ha valaki nem ehet kenyeret akkor az akár meg is halhat, hiszen ez már nem élet."

Tojj egy nagyot a fejére... Az ilyen nem ember... sztem még a legnagyobb ellenséged sem mondana ilyet!!!

A "kötelezőn" kivűl, ne is figylej rá!!!

2013. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem gyerekes féltékenység, ez annál sokkal rosszabb.

Szerintem apád nem normális.

Sajnálom ezt a családot, mert úgy néz ki, hogy itt mindent az apa irányít.

Az én férjem is ilyen volt, éveken keresztül terrorban tartotta a családot, soha nem volt nekem igazam, mindig csak neki.

Míg végül meguntam, összepakoltam két gyermekemet és hazaköltöztem a szülői házba.


Az az apa, aki nem fogadja el a gyermekét, mert beteg, nem is igazi apa.

2013. jan. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem normális az apád. Majdnem ilyen az egyik barátnőmnek az apja is.

Besavanyodott, mindenben a rosszat keresi, és mindig beleköt mindenbe.

:S Szerintem nyugodtan elmehetne pszichológushoz. Anyud legalább normálisan áll hozzá a dolgokhoz? Nem tudom, de én nagyon kiakadnék ha ilyen lenne az apám, én egy percig sem hagynám magam neki. Simán elmondanám neki, hogy milyen betegesen viselkedik. Azt is megkockáztatom, hogy talán egy kicsit infantilis.

Abban meg nincs semmi világvége, hogy nem ehetsz többé kenyeret.

2013. jan. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
65%

Valószinű is hasonlót kaphatott gyerekként s most csak ezt adja tovább. Persze ez nem mentesiti. Mit tehetsz Te?

Probáld keresni benne a jót s igyekezd azt megélni vele. Sajnos úgy tünik a problémákat nem vele kell megbeszélned...

2013. jan. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Igazából mindegyikőtöknek igaza van. Én is így gondoltam és évekig magamba kerestem a hibát, hogy talán én vagyok a rossz amiért az apámról csúnyákat gondolok. Most már kicsit besokalltam.

A 4. válaszoló kérdésére: anyum persze egyből felment a netre és már vagy 100 oldalt végignyálazott, hogy akkor mit ehetek és mit nem és hogyan kell főznie :) Persze sajnál, de ő szerinte sem ez a világvége. Kérdezte is apámat, hogy nem-e veszünk kenyérsütőgépet amibe lehet gluténmentes lisztből kenyeret csinálni, erre közölte, hogy nem, mert nem fogunk erre pénzt áldozni. Anyu közölte vele, hogy a vasárnapi húslevesből a húst mostantól akkor majd én eszem meg mert nem ehetek rántott húst (eddig apám szokta), közölte, hogy azt felejtsem el, ő nem fog miattam áldozatokat hozni, majd akkor nem eszek semmit. És most is sírok, mert olyan rohadt egy érzés ez :(

2013. jan. 10. 16:55
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

probál érvényesülni mint féfi csak azt nem fogja fel ahozgy az én apám se hogy tiszteletet önzetlen ember érdemel azt nem lehet kiharcolni. az én apá azt akarja hogy elismerjük hisz ö annyit megtesz értünk. ja csak épp egy jo szava nincs ránk.ennyire nem durva mint nálad föleg manapság de régebben szörnyü volt.nem szol hozzád? szuper. én mindig is erre vágytam. 13 éve nem beszélünk, csak ha vmi olyan van amit mindenképp kell. evett e a kutya mittomén.nem is ismerem. és nem érdekel milyen a kapcsolatom vele nem tartom az apámnak. ilyen embert nem tudok annak nevezni.

tapasztalat:

ne mondj neki semmit, ne szolj hozzá, ne kérdezz,mert te leszel a hülye, ne ujságolj,mert csak a szart kapod és ne menj bele a vitájába,mert nem kerülhetsz ki gyöztesen hisz nem hallgat meg.

2013. jan. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!