Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Glutén és laktózérzékeny...

Glutén és laktózérzékeny lettem! Miket ehetek és mire kell oda figyelnem? 21/L

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy glutén és laktózérzékeny is vagyok :( Senkit nem ismerek aki ilyen allergiában szenvedne. Az orvosom egy bunkó és semmiben nem segít. Nézegettem a neten, de olyan sok oldal van a témában és nem tudom melyik hiteles és megbízható. Segítenétek nekem? Elég egészségtelenül étkezem a családommal együtt. Túlsúllyal is rendelkezem (170 cm, 75 kg). Elég éles váltás ez most nekem. Az édességek (amikben nincsen liszt) azok is tiltólistásak? Valamint mindenféle tejtermék tilos? Bármilyen tippet, segítséget szívesen fogadok.

2012. okt. 14. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen sajnos mind a lisztel kapcsolatban, mint a laktóz tartamú tejjel készült kekszek sütemények tilosak. Fel kell keresned egy diabetikust, hogy mit ehetsz. Itt nem tudunk neked segíteni. Szakemberhez fordulj, mert ha tönkre megy az emésztésed, nagy baj lesz. Felszívódási zavarok miatt
2012. okt. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
coeliakia, vagyis a glutén (a búzában, árpában, rozsban, zabban található sikérfehérje) iránti érzékenység.Kukorica és rizs lisztből készült kenyeret és tésztát ehetsz. Laktóz mentes tejet ihatsz. Vajat, sajtot,tejföllel készült ételt felejtsd el. Tejszín is tilos
2012. okt. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat és várom a továbbiakat...

Tudom, hogy hülyeség erre gondolni ilyenkor, de a neten a téma után olvasgatva találtam, hogy Miley Cyrus is ebben az allergiában szenved és emiatt nagyon sokat fogyott az egyébként is vékony lány. Én is örülnék ha lefogynék, csak eddig hiányzott az akaraterő, de mivel most úgysem ehetek lisztet meg édességet ezért talán a glutén és laktózmentes étrenddel sikerülhet?

2012. okt. 14. 19:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én laktóz érzékeny vagyok, tudom, nehéz átállni.

Amit tudnod kell:

- kemény sajtot például ehetsz, mert a sajtban a tejcukot eszik meg az erjesztő bacik, így lesz a sajt.

- A gasztro doki vagy leletek alapján a háziorvos is fel tud neked írni laktáz enzim tablettát, ami lebontja a laktózt az ételben. Karamellás ízű rágótabletta. Bekapod mielőtt tejeset eszel és kész.

- Sok olyan receptes oldal van amin vannak külön tejmentes kaják. Ha ezekből kivonod azt ami glutént tartalmaz, nem sok marad, de valami mégis. Íme egy: [link]

Édességet ehetsz, pl én imádom a Piros mogyorós étcsokit.

- majdnem minden élelmiszeren rajta van hogy "nyomokban tejet tartalmaz" vagy "tejterméket is felhasználó üzemben készül" Na, ezekkel ne foglalkozz, ezek nem fognak gondot okozni, de úgy tudom glutén esetén körültekintőbbnek kell lenned!

Remélem segítettem!

2012. okt. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Nagyon sokat segítettél, köszi :)
2012. okt. 14. 19:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Örülök! :-D
2012. okt. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Milyen panaszaid voltak a tej fogyasztásánál? Milyen lett a laktózterhelés eredménye? Ha nem túl magas, akkor óvatosan kísérletezhetsz a tejtermékekkel. Előző válaszoló írta, hogy keményebb sajtot ehetsz, én is ezt tudom. Pl. a kisfiúnk laktózérzékeny és azt ajánlották, hogy trapistát, edámit, goudát ehet, még most fogjuk elkezdeni a kísérletezést. A spar-ban sok laktózmentes tejterméket árulnak, túrórudi, tejföl, tej. A Lidl-ben a Sörsonkára rá van írva, hogy laktózmentes. Ha nem magasak az értékek akkor a sima túróval is próbálkozhatsz (úgy mint a gyerekek, 1. nap 1 kanál, 2. nap 2 kanál, fokozatosan emelve az adagot, figyelve a tüneteket) ugyanis a tejsavóval kicsapódik a tejcukor jelentős része, és alig marad benne. Megpróbálhatod az élőflórás!!! joghurtot, kefirt is, ezekben a baktériumok már jelentős részben elbontották a tejcukrot. Óvatosan kísérletezhetsz. Egyébként, ha mindennap fogyasztasz valamennyi tejterméket, a vastagbél baktériumai megtanulják lebontani a tejcukrot. De azért mindig legyél óvatos.

Glutén érzékenység: a rizs és a kukorica mellett fogyaszthatsz hajdinát, és kölest is. A hajdina nekem legalábbis nagyon finom. A kölest most akarjuk megismerni. Mindkettő nagyon egészséges, magas rosttartalommal, ami segíti a gyorsabb emésztést. Remélem tudtam segíteni, ha eszembe jut még valami akkor írok.

2012. okt. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Előző válaszoló vagyok: írják, hogy vajat felejtsd el. Margarinok többsége csak növényi alapanyagokat tartalmaz. A LIGA-ban csak növényi anyagok vannak, tutira. A laktózérzékenyek társasága is ajánlja ezt. Egyébként az összetevőket, ha megnézed, írják, hogy növényi származék van benne, vagy tartalmaz e tejfélét. De még ekkor is kitapasztalhatod, hogy érzékeny vagy-e rá.
2012. okt. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

en boltot ajánlok neked sok termék van:

www.taca.hu

www.mestercsalad.hu


[link]


olvasgass minél több oldalt, meg a termékcsomagolásokat, és szép lassan belejössz. Liszt csomó mindenben van (búzaliszt) még a pl májkrémekben is. Facebookon van egy nagyszerű csoport, lépj be, sokat segítünk egymásnak. : Gluténmentes konyha és hétköznapok [link]

2012. okt. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha felkeresel egy dietetikus szakembert, ő el fog látni tanácsokkal, nekünk nagyon sokat segített. Glutén még a csokoládékban is van, nagyon vigyázz! A szakember ad majd neked egy hatalmas listát, hogy melyik gyártótól melyik termékeket fogyaszthatod. Lisztérzékenyek Pl. csak Univer termékeket fogyaszthatnak... stb, :)
2013. ápr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!