Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért okoskodik bele mindenki...

Miért okoskodik bele mindenki az életembe? Párom is, anyám is meg mindenki!

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, 1 éve dolgozok, és nemrég költöztünk össze a vőlegényemmel.

Párom hetente elmondja nekem, hogy ő már mennyire szeretne gyereket, hogy szüljek már egyet, mert hogy a hasonló korú férfiaknak mint ő már van gyerekük stb.

Én nem akarok még gyereket, sőt még a házasság is ráér tőlem vagy 2-3 évet.

Most kezdtem el dolgozni, örülök hogy már nem anyámékkal lakok és hogy van pénzem, tudok félretenni, és tudok magamra is költeni. Nem az a fajta fiatal vagyok/volt akinek a szülei mindent megadtak, sőt inkább semmit!!!

Így örül ha havonta 10-15 ezert elkölthetek arra amire szeretnék (nem cigizek, nem bulizok stb,én inkább márkás ruhákat veszek ebből az összegből) és kb havi 30 ezret félreteszek, mert vannak terveim! Le kell tennem a nyelvvizsgát, szeretnék majd kocsit venni (3-4 száz e ft-ért) plusz majd laptopot cserélni stb.

Nem akarok gyereket, mert akkor vége az eddig még épphogy elindult független életemnek!

Párommal a legkisebb apróbásogból lesznek mindig viták, így még abban sem vagyok biztos hogy ő-e az igazi?? Pedig már régóta együtt vagyunk, de hát lakva ismerszik meg az ember.

Mi lesz ha munkanélküli leszek, vajon minden gond nélkül eltartana akár hónapokon át? Vagy a fejemhez vágná?

Amíg ki nem ismerem őt minden féle szemszögből nem fogok hozzámenni pláne nem gyereket vállalni.

Gondolni sem akarok ilyenekre, inkább csak úszni az árral, jobb illetve fixebb munkahely után nézni, mert a jelenlegi csak 1 évre szól.

Szerintem normális hogy így gondolom nem?

Én 27-28 évesen akarnék csak majd gyereket, akkor, ha a párommal minden jól működik.


A többieket most nem említeném meg, de anyám is meg anyósom is, mindenki okoskodik, hogy nekem mit kéne csinálnom.



2013. jan. 12. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem abszolute normális,és felelősségteljes ahogy gondolod. Nem is értem a mai világban még hogy létezhet ilyen,hogy még ilyen fiatal vagy,és már a gyereket erőltetik.(nem mintha baj lenne ha valaki ilyen korban szül)

Hagyd rájuk,úgy is a te tested,a te életed,ők meg higgyék csak ,hogy okosabbak.

2013. jan. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert hagyod.
2013. jan. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy én megfigyeltem, azzal okoskodnak mások,akivel megtehetik, aki olyan, hogy okoskodni lehet vele. Nálam is ez van, csak nem a családdal, és most már nagyon nehéz leállítani az okoskodókat, mert ha visszaszólsz, sértésnek veszik. Tegnap már nem bírtam befogni a szám, nagy megrökönyödés lett a vége.


Azt hiszem nem sokat tehetsz, főleg ha a kedves család alapból mindent jobban tud,nem csak veled szemben, de a masszív és rendíthetetlen határozottság sokat segít. Pl. kijelented, hogy te ezt így és így fogod csinálni,és nem érdekel, hogy mit mond Manci néni. Aztán ha tovább nyomják a süket dumát, be kell venned a lesz&rom tablettát, mert nincs más megoldás.

2013. jan. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Szerintem nagyon jól gondolod. Azt pedig, hogy a párod erőlteti a gyerek kérdést, arra vall, hogy nála ez inkább presztízs kérdés, és nem biztos, hogy jó apja lenne a gyermekednek. Nagyon gondold meg, hogy szülsz-e neki, sőt, azt is, hogy egyáltalán vele maradsz-e.
2013. jan. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
teljesen jol gondolkozol. én 26 vagyok és még eszem ágában nincs gyereket szülnöm föleg hogy hova? minek? élni akarok és kéne egy him is akiröl kiderül hogy az igazi .... az összes volt osztálytársamnak szinte már egy két babája van.. szerintem szörnyü. ha boldogok megértem de szerintem a mai világban nagyon korai. engem az se izgat ha soha nem lesz vagy ha már tulléptem a 30at. én nem fogok azon aggodni hogy jaaaj közelit a 30 gyorsan szüljünk. frászt...
2013. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!