Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli "pénzügyi"...

Családon belüli "pénzügyi" problémák, hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés
16/f vagyok, a problémám a következő. mint mindenki, mi is eléggé szűken vagyunk keresetileg. én eddig is mondhatni sok pénzhez jutottam hozzá alkalmakkor, de balesetünk történt ami miatt elég sok veszteség sújtott minket. nekem van egy olyan "hobbim" (bmx) amit mindennél jobban szeretek, de ebbe rajtam és a barátaimon kívül senki nem nyugszik bele, nem viselik el,mert veszélyes, drága, és szerintük nagyban kihat a tanulmányi eredményeimre. lényeg a lényeg,decemberben volt a szülinapom, kaptam is a papámtól 40ezer forintot, amiből most,(holnap) elköltenék egészen pontosan 17ezer forintot. de amikor átadták az ajándékot, egyből úgy adták, hogy csak hasznos dologra költhetem, és csak ha előtte megbeszélem velük.ez számomra egyből le is esett: ha a papám nem látja, azonnal elkérik tőlem, és onnantól fogva nincsen beleszólásom,mert ha szóváteszem hogy biciklire költenék belőle, egy hetes vitát szítanék, és már említettem hogy ez nekem nagyon fontos, de szerintük pénzkidobás. az elvetemült szüleim ha megtudnák hogy mégis megvettem amit akarta, képesek lennének összetörni, arra nem gondolva hogy ezzel szószerint pénzkidobás volt.... és hiába magyarázom hogy alkalmi vétel, meg nagyon megéri (ez mind igaz, 35 helyett kerül most csak 17ezer ft-ba) nem érdekli őket,az se hogy csak kis részét költeném el és a többit -kölcsön-odaadnám nekik..... ez nekem nagyon rosszul esik, végülis én kaptam. és MINDENKITŐL azt hallom, hogy van kajám, tető stb a szokásos duma és hogy nekem nem kell más, stb. köszönöm ha elolvastátok, légyszi írjatok valami megoldást erre, mert nagyon elkeserítettek!
2013. jan. 12. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Tudom sz.ar ügy de pénzszűkében fel kell állítani bizonyos sorrendet valahogy így

1- Lakhatás (hitel számlák stb)

2-kaja

3-ruházkodás

4-hobby


Gondolom 16 évesen már benőtt a fejed lágya és megérted.

2013. jan. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Menj dolgozni diákmelóra nyáron. Hogyha magad keresed nem szólhatnak bele. Amúgy tényleg drága a bmx! Egyik munkatársam fia nyomja és mondta ,hogy venne lánckereket 6ezerért. Utána lézerrel vágtunk egyet aminek ő adta meg a fogszámát és tökéletesen egyedi áttétele van ingyen.


A szüleid is értsd meg. Mert most bicaj majd motor aztán autó majd kitudja mi...

Mindenesetre tedd el a pénzt és amíg gurul a bringa addig hajtsd, ha baj van akkor szomorúan szótlanúl csinálj valamit ami leköt. Biztos észreveszik ,hogy szomorú vagy

2013. jan. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd el nekik, hogy az AJÁNDÉKba kapott pénzed egy részét szeretnéd valóban olyasmire költeni, ami NEKED örömet szerez, mert ezért kaptad. Ha a papád a szüleidnek akart volna segíteni, akkor nekik adta volna, vagy bevásárol nekik tartós kajából, vagy ilyesmi... Tehát mondd el, hogy a 35 ezres bringát most meg tudod venni 17 ezerért, a többit pedig önként felajánlod a családi kasszába. Reméljük értékelni fogják, és a papádnak sem kell hazudozni, ha véletlenül rákérdez, mivel lepted meg magadat az ajándék pénzből.
2013. jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

1. A szüleid pénzügyi problémái nem a te gondod.

2. Születésnapi ajándékra kaptad a pénzt.

3. Az a 40 ezer NEM a szüleid pénze és nem formálhatnak rá jogot még átmenetileg sem.

4. Mivel a papától kaptad, javaslom vele megbeszélni, hogy mit szeretnél. Biztosan támogatna.

5. A helyedben a szüleiddel közölném, hogy olyat szeretnék venni, ami nekem öröm és hasznos. Ez lenne az ajándék lényege. Végül is nem drogot veszel belőle.

6. Magam is szülő vagyok, tizenéves gyerekekkel. SOHA nem venném még kölcsön sem az ajándékra kapott pénzüket. Fura szüleid vannak.

2013. jan. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ruházkodással, kajával sosincs gond, van hogy a 3 féle fogásból a kutya is többször jóllakik, a számlákat általában mindig ki tudjuk fizetni, és velem egyidőben, a szüleim is kaptak fejenként ugyanannyi pénzt mint én. tehát a papám 120ezer forintot adott nekünk egyszerre, az én részemen csak annyi múlik, hogy a kedvemet elrontsák.
2013. jan. 12. 20:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Most akkor szűken vagytok keresetileg, vagy a kutya is dorbézol és mindenetek megvan? Az sem stimmel, hogy ha olyan rosszul álltok, akkor hogyan kapsz szülinapodra 40 ezret. Mások egy hónap alatt ebből etetik a családot.

Nem áll össze a sztori.

2013. jan. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jó, akkor kicsit körülírom jobban a helyzetet. a szüleim nagyon félnek, hogy enni sem lesz mit. viszont egy közeli étteremből szinte fillérekért minden hétköznap kapunk 2 adagnyi levest-másodikat, +itthon is mindig van főtt étel, tehát arra nincs gond... anyukám munkanélküli, és a rezsit meg mindent egy pedagógusi fizetésből kell kiadni. a papám azért tudott így kiosztani pénzzel, mert egyedül él, egész korrekt nyugdíjat kap, és nagyon spórolós fajta,és nemrégiben szerencsejátékon nyert azthiszem félmillió forintot...persze szüleimtől szülinapomra egy tortát kaptam, nem pénzt... és szerintem ők túlreagálják a helyzetet, mivel nem élünk annyira rosszul hogy az éhenhalás fenyegessen, csak úgy viselkednek...
2013. jan. 12. 23:49
 8/9 A kérdező kommentje:
remélem így már érthető, röviden megengedhetném magamnak hogy megvegyem amit szeretnék de a szüleim a pénzemet vésztartaléknak akarják alkalmazni...ezt szeretném én valahogy megoldani
2013. jan. 12. 23:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt a pénzt ajándékba kaptad... Nem is az egészet akarod elkölteni, több mint a fele megmaradna. Ha ők nem tudtak meglepni semmivel, miért nem engedik, hogy legalább ezáltal legyen egy kis örömöd? Papád ennyi pénzből vehetett volna valami teljesen haszontalan dolgot is, azt akkor eladták volna? Beszélj papáddal. Tök jó, hogy van egy olyan hobbit amivel mozogsz, és nem alkoholra meg drogra költöd a pénzed mint a mai fiatalok többsége.
2013. jan. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!